články

Reportáž: Autogramiáda Miroslava Vernera

Český egyptologický ústav se letos ve zdraví dožívá padesátin a oslavy neberou konce. Ostatně, je co slavit, což mimo jiné ukazuje kniha Miroslava Vernera Objevování starého Egypta. Jedna z autogramiád spojených s jejím vydáním proběhla ve čtvrtek 15.5. 2008 v knihkupectví Fišer v Kaprově ulici v Praze. Pravda, šedými mraky dopředu anoncovaný liják patrně rozehnal širší zástupy vlažných zájemců o autorův podpis, ale skupinka skalních si přišla na své a s předstihem se dověděla i něco detailů, které si bude moci přečíst v knize.

Dost možná, že popis sporů o zařazení ústavu v době vzniku bude chybět. Naštěstí si zakladatelé tehdy vydupali zařazení pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy s orientací na starověký Egypt. Alternativní plán zařazení pod tehdejší ČSAV s orientací na soudobé dějiny arabského světa by patrně vedl ke zrušení ústavu po roce 1989.

Vrátím-li se opět k autogramiádě, musím konstatovat, že jediný, kdo cestou nenamokl, byl patrně sám autor, z Celetné to má do Kaprovy opravdu blízko.

Miroslav Verner podepisuje knihu samotnému majiteli nakladatelství Paseka, Ladislavu Horáčkovi
Miroslav Verner podepisuje knihu samotnému majiteli nakladatelství Paseka, Ladislavu Horáčkovi

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1007 ohodnocených)
1091 knih
  (957 ohodnocených)
a celkem 30458 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a