články

Reportáž: Jak mít rád čtení

V dnešní době bohužel mnoho lidí pro zábavu nečte. Nejpopulárnější formou zábavy se stala televize a internet a čtení knihy je tak trochu přežitkem. Pravdou však zůstává, že čtení knih může zdaleka nejvíce rozšířit životní zkušenosti a vždycky lze najít způsoby, jak čtení učinit zábavnější, ať už čtete často, občas nebo jen z povinnosti. Níže je několik rad, jak si najít ke čtení knihy nebo e-knihy cestu.

  1. Poznejte, jakému druhu čtení byste se chtěli ponejvíce věnovat. Věřte tomu nebo ne, různé lidi baví různé druhy četby. Někteří rádi zkoumají, jiní čtenou, aby se dozvěděli jak co dělat, a někteří čtou, aby si užili příběhy nebo poezii. Než uděláte cokoliv jiného, zjistěte proč chcete číst.
  2. Uvědomte si, že je nespočet typů knih. Například, když chcete číst příběhy, pamatujte, že existuje mnoho žánrů, jako fantasy, sci-fi, romantické romány, kreativní literatura faktu, atd. Neusuzujte, že vás čtení nebaví, jen proto, že se vám nelíbil jeden konkrétní druh knihy.
  3. Po tom, co si uvědomíte, jaké čtení vás zajímá, byste měli vyzkoušet širokou paletu knih a sérii v oné kategorii. I ve stejném žánru existuje velké množství nejrůznějších knih. Například, nikdo by neřekl, že díla Edgara Allana Poea nebo třeba Pabla Nerudy jsou stejné, ačkoliv jsou obě poezií. Pamatujte, že budete zkoušet a chybovat. Ale nakonec pomalu rozvinete svůj zájem ve čtení.
  4. Navštivte svou místní knihovnu. Za registraci platíte pár korun za rok a pak si můžete zdarma půjčovat tolik knih, kolik jen chcete (dokud si budete pamatovat vracet je včas). V současné době existují také eknihovny, kde najdete eknihy zdarma.
  5. Vytvořte si dobré prostředí pro čtení. Najděte si místo, které je tiché, dobře osvícené a pohodlné. Můžete si vytvořit čtecí místo ve svém pokoji. Zkuste jak se čte, když hraje hudba. Pro některé tohle znamená více si čtení užít. Lehká, nepříliš hlasitá hudba je většinou přijímána lépe, ale záleží, co se líbí zrovna vám.
  6. Autor: L. Kašparová, eKNIHOVNA.cz


13.02.2015
-ext-
Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31149 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Dobrodružství voru Missi - dvojjazyčná kniha: česky - anglicky
Devítiletý chlapec Andy, jeho táta a strejda Láďa se rozhodnou cestovat na voru, po řece Mississippi. Dospělí se vrátí do chlapeckých let a jako Tom Sawyer, Huckleberry Finn a Joe Harper si užívají ...
(2) Jindřich Štyrský
(3) Zrcadlo zenu
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům