články

Reportáž: Křest Milující sestry

Nakladatelství Knihovnice.cz křtilo. Podruhé a přesto již třetí knihu. (Rébus vyřeší chytré hlavy za domácí úkol na www.knihovnice.cz) Ve čtvrtek 19. listopadu pokřtil v Blues Sklepě svou také již třetí knihu Petr Eisner. A byla to povedená akce, účastníci vkusně vyplnili nevelký prostor zmiňovaného sklepa a pohroužili se nejprve do očekávání (což s vínem v ruce nebyla žádná dřina) a potom i do kulturního programu.

Milující sestra je román, který má sestru - divadelní hru téhož jména, která se hrála od roku 2002 v Salesiánském divadle v Kobylisích. Milovníky divadelního umění autor upozorňuje, že to skončí jinak!

Kdo na Petra Eisnera narazil, ví, že je to univerzální všeuměl. To ostatně na křtu plně předvedl - četl, předehrával, zpíval, ba i broukal. Jenom nic nenakreslil, ačkoliv zcela vyloučit to nemohu, nehlídal jsem ho po celou dobu podepisování. Plnohodnotně mu v jeho počínání sekundovala Nela Beranová, herečka, která ztvárnila Carrie. Tedy, sekundovala, prim hrála! Musím se přiznat, že už jsem viděl leccos, ale křtít knihu rozšlapáním šnečích ulit, to ještě ne! To vše za laskavého dozoru kmotra, Letouna soumraku Jiřího Hugomíra Hejdy. Z každé přímo prodané knihy (na akcích či přes webové stránky nakladatelství) směřuje příspěvek 10 Kč na podporu občanského sdružení POHODA - společnost pro normální život lidí s postižením.

Autorovo děkování pak bylo malým svátkem pro příznivce slovního humoru, ponejvíce na účet vydavatele ("Děkuji Radkovi Červenému, to je ten co není v červené.") a grafika, i když musím připustit, že překřtění Ryšavého na Zrzavého je v grafických kruzích možná poctou. Po oficiálním křestním pošlapání došlo na podpisy, hermelíny, utopence a čabajky. A vytrvalci mohli zůstat na koncert dle programu klubu.

Další fotografie ze křtu najdete zde.

Autor a nakladatel
Autor a nakladatel
Jsem Váš autor, mám Vás rád a budu Vám číst
Jsem Váš autor, mám Vás rád a budu Vám číst
A také zpívat
A také zpívat
Nela Beranová křtí jako Carrie
Nela Beranová křtí jako Carrie
Radost z dobře pokřtěné knihy. Odleva; rozpůlen Radek Červený, Nela Beranová, Jiří Hugomír Hejda, Petr Eisner (povšimněte si, prosím, spokojeného výrazu ve tváři autorově).
Radost z dobře pokřtěné knihy. Odleva; rozpůlen Radek Červený, Nela Beranová, Jiří Hugomír Hejda, Petr Eisner (povšimněte si, prosím, spokojeného výrazu ve tváři autorově).
Odměna pro vytrvalé
Odměna pro vytrvalé

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31172 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Potopené zrcadlo
(2) Santiniho jazyk
Překvapilo mně, jak pomalu se děj rozjíždí. Byl jsem zvyklý na to, že jeho knihy mají již od začátku drive, spád a již třetí stránku otáčím s obavami, jak se děj bude vyvíjet. Zde však bylo vše ...
(3) Milionářem nebo chudákem?
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům