Diskuze k autorovi: Dan Brown

anonym   [25.10.2013]
dan brown
Pan Brown mě donutil abych jela na ta místa kudy chodil profesor Langdon,Díky Šifře jsem si prošla Paříž,díky Andělům-Řím a Vatikán včetně Sixtinské kaple a nyní se budu chystat na cestu do Florencie a Benátek,Není to nádhera když se procházíte na stejných místech jako Tom Hanks?Díky Dane Browne jste skvělý.Donutil jste mě číst a jezdit po světě.Jitka
anonym   [25.10.2013]
posledni velmistr-mathylde asensi
kdo četl tuto knihu,tak zjistí jak si jsou tyto knihy podobné ve ztvárnění Dantova Pekla je pravda že asi není tak známá ale obě mají strhující děj který se točí kolem správné formulace úryvků z Dantovy Božské komedie v návaznosti s dnešní kulisou toho kterého města nebo státu,Já jsem nadšená a tleskám,
BoboKing   [17.01.2013]
Nový Brown už letos! I česky! A opět Robert Langdon
Zpráva z KOSMAS. cz
Dan Brown, autor mezinárodních bestselerů Ztracený symbol a Da Vinciho Kód, právě dokončil nový román, Inferno (česky Peklo), které vyjde v USA a Kanadě 14. května. Českou verzi vydá nakladatelství Argo v překladu Michaely Markové a Davida Petrů na podzim tohoto roku. V Pekle se vrací na scénu proslulý harvardský symbologista Robert Langdon. Děj se odehrává v Itálii a v centru dění se ocitá jedno z nejtajemnějších děl světové literatury, Dantovo Peklo.

„I když jsem studoval Dantovo Peklo během studií, nebyl jsem s to až do svých nedávných výzkumů ve Florencii ocenit, jak velký je vliv Dantovy práce na moderní svět,“ prohlásil Dan Brown. „Proto mám radost, že ve své nové knize můžu vzít čtenáře na výlet hluboko do této tajemné říše plné kódů, symbolů a mnoha tajných chodeb.“
Jurek Laminát   [18.02.2013]
Konečně!
Na další dílo tohoto autora čekám jako na smilování! Velmi mě tato informace potěšila!
Romcza   [11.12.2011]
prozba
Znate nekdo nakeho autora ktery se aspon z pulky vyrovna Brownovi??? už mam přečteny všechny jeho knížky(a jsem nimi unešena!!!) ted nemam co číst mužete mi neco doporučit??? Děkuji
BoboKing   [13.12.2011]
Ono před lety se tady tipy na romány a lá Brown jen hemžilo, ale už je to trochu minulost. Tak z dovolením něco, co jsem četl, či mi bylo doporučeno:
(přes různé databaze knih a katalogy si pak zjistěte, o čem jsou)

SARDOU, Romain. A odpusť nám naše viny- : historický thriller
SARDOU, Romain. Zbav nás od zlého
JÉGO, Yves; LÉPÉE, Denis. . Operace Bosch
SHELDON, Sidney. Akce Soudný den (inspirovala Browna k napsáni první knihy)
MARTÍN, Esteban; CARRANZA FONT, Andreu. . Gaudího klíč
KASTNER, Jörg. Andělský papež
KASTNER, Jörg. Andělská kletba
KHOURY, Raymond. Poslední templář
VANDENBERG, Philipp. Sixtinské spiknutí
WHEELER, Thomas. Arcanum
WALLACE, Irving. Muž, který hledal pravdu : evangelium podle mrtvého
READING, Mario. Nostradamova proroctví
SMERCEK, Boris von. Druhý grál
EGELAND, Tom. Konec kruhu
VANDENBERG, Philipp. Zapomenutý pergamen
VANDENBERG, Philipp. Páté evangelium
Sandra   [02.12.2010]
digitální pevnost a ostatní
Od Dana Browna jsem měla možnost přečíst jako první Šifru mistra Leonarda, Andělé a démoni poté Ztracený symbol a teď čtu digitální pevnost. Vím, že je to na přeskáčku, ale mě to nevadí, alespoň se mi tam stále nemíchá Langdon. Šifra mě fascinovala, ale film tak nehorázně zkazili až to není pěkné ... Andělé a démoni, byli úžasní ! Ztracený symbol si už pomalu nepamatuji, ten děj ... Ale Digitální pevnost, ta mě zase dostala. Doma už mi čeká Anatomie (pavučina) lži, tak jsem zvědavá čím překvapí ;) Jsem docela zklamána z Šalamounového klíče, že vydali jenom takovou náhražku. Brown by to měl vydat !!!!
Veronika   [09.01.2011]
Anatomii lži sem teďka dočetla a je fakt úúúžasná :)
BoboKing   [23.02.2010]
Ztracený symbol
Tak četli jste tady už někdo toho nového Browna? Jak jsme napsal v recenzi, nepřekvapil, v dobrém. Pořád stejný standard. Včera jsem dostal od kolegyně dokonce porcovaný cukr s vyobrazením knihy Ztracený symbol. Prý se to rozdává ke koupeným knihám.
Pett   [23.02.2010]
Jsem na stý straně, tak uvidíme jak se Dan vytáhne :) trochu mě tedy překvapuje ten jeho stále stejný Langdonův koncept, ale tak třeba tentokrát mě něčím vyvede z míry- každopádně se mu musí nechat, že vtáhnout do děje on umí vcelku mistrovsky! A to jsem teprve na začátku- věřím, že pak z toho hledání budu úplně na větvi zasejc jako u Démonů :))
Veronika   [09.02.2010]
Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla? Proboha...
Vážení, já jsem nějaká zmatená...když si čtu diskuzi " nejoblíbenější autoři", tak mám strašnou radost, jak lidi čtou a hlavně co čtou...padají tam jména jako Irving, Čapek, Smith, King, Loukotková, Clavell, Coelho aj. prostě nádhera. To jsou knihy, resp. autoři, kteří ve vás vyvolají něco, co si budete pamatovat i za několik let, možná navždy. A naproti tomu stojí klasický napínavý dobrodružný román, který sice přečtete za pár dní, ale za pár let si na něj nevzpomenete. A pak tu čtu komentáře " nejlepší autor ze všech"...chudák paní Loukotková a jiní....
Iva   [10.02.2010]
Neviděla bych to tak černě - jednak to mohou psát mladí čtenáři, kteří se (snad) "pročtou" i k náročnější literatuře, a pak jde o nej- autora právě jen pro daného čtenáře, ne o nějaké objektivně sestavené žebříčky.
Veronika   [10.02.2010]
Ivo,
pokud bude Brown most k náročnější literatuře, tak máte pravdu, že úlohu splnil... ;o)
Peta007   [11.02.2010]
jak jsem se rozečetl Brownem
Jsem živoucí důkaz, že Brown posloužil k tomu, abych se rozečetl. Četl jsem hodně v mládí, když nebyly ještě počítače a internet. Krásná doba. S odstupem času, nárůstem různých zájmů, práce a rodinných starostí jsem skoro přestal číst. Pak mi někdo doporučil Brownovu Šifru, tu jsem zhltnul raz dva, potom i další jeho knížky. Pak jsem začal hledat i jiné autory a dočetl se až po Emila Hakla, Murakamiho (asi můj současný nej autor), Trevaniana, Sardou, Franze Kafku, Larssona, Zafóna.... Takže Brown mě opravdu nakopnul a jsem mu za to vděčný. Ztracený symbol si určitě koupím, ale už nejsem tak nažhavený jako na začátku, jsou lepší knihy, které člověku skutečně zůstanou v srdci.
BoboKing   [09.02.2010]
Už se to blíží
Tak zítra by se v Česku i Slovensku mělo rozjet šílenství jménem "Ztracený symbol". Už se těším, doufám, že se mi to dostane co nevidět do rukou.
monika   [04.11.2009]
prý má v česku vyjít v unoru
Jan V.   [07.06.2009]
Nevíte něco o Šalamounově klíči? Měl vyjít už dávno a pořád se o něm nedá nic najít..
racer   [08.06.2009]
Ahoj, podle zpráv, které jsem četl, kniha Šalamounův klíč nebude. Místo ní v USA a VB vychází v září titul Ztracený symbol.
Jan Machala   [01.07.2009]
Brouwnův klíč
Před minulý týden jsem se na to ptal v jenom knihkupectví, tam mi bylo řečeno že vyjde letos na podzim ale bohužel jsem se neptal jesli už překlad nebo originál. Oficiální stránky taky hlasaj na neco tak kolem podzimu.
racer   [01.07.2009]
Brownova nová kniha The Lost Symbol (Ztracený symbol) vyjde v USA a VB v září tohoto roku. Datum českého vydání zatím nebylo stanoveno.
KetkaCa   [08.09.2009]
Datum českého vydání je údajně 10. února 2010
anonym   [22.03.2009]
Podobné
No pokud se někomu líbí Šifra ML a chtěl by něco podobného, pak můžu doporučit knihy od Steva Berryho, podobné témata, podobný styl, akorát poněkud ještě více akčnější, což se ne každému líbí. Navíc má v knihách více historických nesrovnalostí než Brown, ale zase to prospívá ději. Asi nejlepší od něj je Templářské dědictví.
KetkaCa   [08.09.2009]
Templářské dědictví
Neřekla bych že akčnější. Knihu jsem nedávno dočetla a Cotton Malone oproti Langdonovi působí trochu jak agent důchodce.
Knížka se nečetla špatně, ale Brown je Brown :-)
Martina n.   [27.07.2008]
odpovědět
Brown napsal jenom 4 knihy a to-andělé a démoni
-Šifra mistra Leonarda
- Pavučina lží
- Digitální pevnost
každá z těhle knížek je jiná, takže šifře není podobná ani jedna: Zatím nevím jaká je kniha Šalamounův klíč
anonym   [19.08.2008]
Nedávno vyšla ale ještě Anatomie lži
pietro70   [19.08.2008]
Anatomie lži
V první chvíli jsem se nadchnul, že tu máme nového Browna, ale pak jsem zjistil, že je to Pavučina lží. Změnu zažitého názvu nechápu...
Cubr   [23.09.2008]
anatomie lži
Anatomie lži je totožná knižka s Pavučinou lží nevím proč změnili název knihy. Snad aby se lépe prodával ? Jinak je to ale pěkné čtení ale u mě vede Šifra...:-)
argo   [24.09.2008]
anatomie lži
Originál knihy je Deception point, pro což je těžké najít český ekvivalent. Knihu jsem vydávali v jiném překladu než původně Metafora, a proto jsme zvolili i jiný překlad názvu. Na záložce jsme uvedli, že kniha původně vyšla v česky jako Pavučina lží, aby čtenáři pochopili, že se jedná o stejnou knihu.
cubr   [23.09.2008]
Šalamounův klíč
Dle mých informací je již kniha na světě, ale čeká se na překlad do češtiny, taky se na ní těším, knihy DB se čtou velmi dobře hned od prvních stránek.
boboking   [23.09.2008]
A kde to vyšlo, ani amazon zatím nic netvrdí? A ten ví snad všechno dopředu. Jinak se taky těším, DB se čte fakt dobře.
hanna   [30.12.2007]
the solomon key
tak dle wikipedie by mel salamounuv klic vyjit 30. prosince 2008, coz je presne za rok a na cesky vydani si jeste teda pockame...chjo...:-(
Kýka   [24.11.2007]
Něco jako Šifra
ahoj nezna nekdo knizkku od Browna ktera je podobna Šifre mistra Leonarda ale na Andele a Demoni predem dik :o)
Eliška   [31.03.2009]
každá kniha od něj je jiná;o)
B   [19.11.2007]
Bod klamu
A nevíte někdo jestli už u nás vyšla knížka s názvem Bod klamu?? Na netu jsem jí zatím našla jen ve slovenštině... přečetla jsem zatím všechny knížky od Browna, co u nás vyšly a tak bych chtěla i ty další dvě, aspoň bych měla dárek na vánoce, kterej by se hodil i mě... ;-)) kdyby měl někdo nějaký info, prosím písněte...
Petra   [20.11.2007]
Bod klamu je slovenský překlad knihy, která u nás vyšla jako Pavučina lží. Originální název knihy je Deception Point. V CZ vyšly zatím čtyři knihy - Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni, Pavučina lží a Digitální pevnost. Pokud vím, tak se připravuje Šalamounův klíč.
Roksha   [04.07.2008]
je to pavučina lží
Bod klamu je doslovný překlad knihy s názvem decepton point. U nás se ta kniha přeložila pod názvem pavučina lží takže bohužel nic nového. Taky jsem se nad tím zastavila, ale je to to samý...
Cubr   [23.09.2008]
Bod klamu
Bod klamu je snad totožná s Anatomií a Pavučinou jenom jiný název :-(
Bohuslav   [19.10.2007]
KNihy DB
Musím se přiznat, že jsem četl všechny u nás vydané knihy Dana Browna. Asi nejvíc se mi líbila Pavučina lží. Šifru jsem četl dávno před filmem a asi i proto mě film zklamal.
Nikča   [22.03.2007]
Pavučina lží
Momentálně čtu už třetí knížku od tohoto autora (Pavučina lží) a moc se mi líbí. Nikdy bych nepřečetla knížku, která má kolem 400 stránek, ale tyto knížky mě dost zaujaly.
Bronches   [22.03.2007]
info
Nevite někdo, kdy konečně výjde kniha "Šalamounův klíč"???
Kdyby jste měli někdo nějaké info, tak dejte vědět ;)
Gábi   [25.09.2007]
Šalamounův klíč
Taky bych ráda věděla kdy vyjde Šalamounův klíč...? Nemám co číst :o(
racer   [25.09.2007]
ještě ji ani nedopsal
Podle informací, které mám a jak se zde uvádělo nedávno v drbu ji Dan Brown ještě ani nedopsal. Takže vydání je v nedohlednu, natož české...
Cubr   [23.09.2008]
když není DB doporučuji :-)
Záhadná ikona - Bill Napier a nebo Afgánec - Frederick Forsyth moc pěkné počtení :-)
Radka Trčková   [21.03.2007]
diskuze k autorovi
Teď zrovna jsem asi v půlce Andělů, zpočátku se mi do toho moc nechtělo
ale po 30 straně mě to zase vtáhlo do děje.Šifru jsem četla asi před
dvěma měsíci, už se těším na Pavučinu lží. Fakt bomba.Brown mě prostě
dostal.
DAwe   [02.02.2007]
Digital fortress
To je opravdu nejlepší kniha kterou jsme v poslední době četl, malinko přehnaná( protože jsem programátor ) ale o to zajimávější.Chystám se n apavučinu lží.
TerkaX   [17.02.2007]
jj, taky me dost zaujala. Ale podle me je stejne nej knizka Andele a demoni. tu primo miluju!!
Oliva   [18.02.2007]
Andělé a Démoni
Jojo, musím s Tebou souhlasit! Andělé a Démoni jsou opravdu nejlepší z Brownových knih. Ani by mi nevadilo, kdyby zfilmovali spíš A+D než Šifru... Tedy až na ten "bondovský" konec - jak jsem již někde v diskuzi psala.
agir   [19.02.2007]
Já to vidím úplně jinak: všechny knihy Dana Browna jsou špatné a Andělé a démoni jsou ze všech nejhorší, ještě horší než Šifra, a to už je co říct. Působí až směšně, jako neúmyslná parodie.
anonym   [19.02.2007]
Viděla jsem film Šifra.... a nepřinutil by mě číst knihu. Celý příběh mi připadá jako slátanina nesmyslů...
Vítek   [19.02.2007]
Ač anonym, tak s ním souhlasím...
terry   [30.12.2007]
souhlas
andele a demoni je snad nejhorsi a nejkomictejsi knizka kterou jsem kdy cetla...presne jak tu nekdo pise-slatanina nesmyslu...nechapu jak muzete lidi utracet penize za takove hovadiny ktere pan brown napsal jen proto aby vydelal miliony.slozil do sebe verejnosti oblibena temata soucasnosti a milionky se sypou..
anonym   [14.01.2008]
Tak je slož taky a budeš v balíku
Kachy   [16.10.2007]
...
Tys je četl/a že máš tak bohatej komentář?
Petr   [06.03.2008]
Slátanina? Snad jen pro pár "omezených" čtenářů.
Ačkoli nejsem žáden velký knihomol, Dan Brown si u mě vysloužil obrovský respekt. Jestliže někdo napíše, že Andělé a démoni je slátanina, je vidět, že neví co četl. Autor předvedl velký přehled z různých oborů, ať už jde o fyziku (např.CERN ve Švýcarsku opravdu existuje a zabývá se mimo jiné i vývojem urychlovače) dějiny, nebo o historické památky (přesně sedí popis památek - v Římě jsem byl a při čtení jsem si vybavoval popisované skutečnosti). Do těchto faktů, kterými si člověk rozšíří obzor, zasadil autor příběh (přiznávám, že lehce přitažený), který donutí i takové, jako jsem já, dočíst knihu do konce.
Trinaja   [15.06.2008]
Andělé a démoni budou
všem už je to zřejmě známo ale stejně bych vám ještě ráda řekla, že andělé a démoni vtrhnou do kin někdy koncem tohoto roku :-)) snad budou lepší než šifra :-)
míma   [30.04.2009]
no tak ted sme se dočlkali...14.5.jdeme na preminéru ;o)
Radka Trčková   [21.03.2007]
diskuse k autorovi
Četla jsem Šifru, ted jsem asi v půlce Andělů.Knihy od DB mě zpočátku
moc nezaujmuly, ale po 30 stranách se nemůžu odpoutat. Je to prostě
bomba. Už se těším na Pavučinu.
Pietro   [19.02.2007]
Pavučina lží
Já četl první Šifru, potom Pavučinu, potom Pevnost a teď Anděle.
Nejvíc ze všech se mi líbila Pavučina lží.
Ovlivněn tímto druhem knih, jsem se dostal ne náhodou ke knize Soudný den od S. Sheldona. Je sice lehce scifi, ale pouze v té míře, že nemůže vadit snad nikomu (téma nechci prozrazovat :). Doporučuji všem, komu se líbí styl Dana Browna. On sám byl totiž touto Shledonovou knihou vyprovokován k napsání také něčeho tak čtivého (tak vznikla myslím Šifra, nebo jiná jeho kniha, ...nevím už přesně).
Cubr   [23.09.2008]
Pietrovi ...
Pietro díky za doporučení jdu se shánět po Soudném dnu od S. Sedona !!
kokina   [02.02.2007]
Šifra byla úplně skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem a byla natěšená na další knížky. Tak jsem vzala do ruky Andělé a démoni a přečetla první stránku a něco ve mně hrklo, pak jsem vzala Digitální pevnost, přečetla první stránku a nevěřila svým očím. Všechno začíná stejně... někdo je v pokoji a zazvoní mu telefon. Když jsem četla dál, připadalo mi, že autor snad píše všechno podle jedné předepsané osnovy. Nemám odvahu přečíst něco dalšího, ze strachu, že mi bude připadat, že už jsem to četla.
Kachy   [16.10.2007]
No jo
No jo ale když čteš jen o kousíček dál,poznáš,že každá knížka(ať už začíná stejně nebbo má podobnou " osnovu ") je o něčem upe jinym.Vem si tohle: Šifra byla o Paříži,o hledání ztracenýho Ježíše Krista.Andělé o Římu,o fyzice a vysoce výbušný látce.Digitální pevnost o počítačích a utajenejch společnostech a Pavučina o severnim pólu.Takže si každej přijde na svý podle toho co se mu líbí.Šifra je pro pobožný a ty,co se zajímaj o křesťanství.Andělé pro fyziky,Pevnost pro počítačocý maniaky a Pavučina pro milovníky drsnejch podmínek.A to se mi na jeho knížkách líbí.Každá zvlášť tě zaujme jinym způsobem a najednou zjistíš že víš od všeho kousek:víš něco o křesťanství,něco o fyzice,něco o tajnejch kódech...Ale to je jenom můj názor.A fakt je že to s tim telefónem je docela blbý:)
terry   [30.12.2007]
spis bych rekla ze prave naopak-ti co se zajimaji o krestanstvi tak sifru asi nejradsi zahodi z okna,stejne tak jako fyzikove andele a demony...
Teuinka   [21.01.2007]
Dan Brown ví jak zapůsobit na člověka, ví co mu v těch jeho slátaninách nabídnout aby byl člověk napjatý a knížku zhlt jedním dechem. Chcete se zabavit za dlouhých nočních večerů, tak si to přečtěte nic proti tomu nemám je to prostě bestseller který ma zaujmout co nejvíce čtenářů. I já ji přečetla za 2 dny kromě digitalní pevnosti na tu už jsem neměla žaludek, ale hlavně prosim vás sem nepleťŤe žádnou poentu nebo odkaz co by měla kniha dávat. Je to jen kasovní trhák a jestli si chcete přečíst skutečně vynikající knihu o tom že náboženství není založeno na církvi ale na víře v srdci tak si prosímvás přečtěte Jeho Království od Waltariho a nepletťe sem Browna... mohl by dělat pro disneyland... na to sou ty jeho nápady super, akorát pro Američany... ale to je teď asi in Jediný plus je že tak celý svět byl seznámet s církevními nepravdami a tak se této tématice začalo mnohem více věnovat, to halo ale stejně za chvíli opadne
terry   [18.02.2007]
ano
úplně souhlasím. Jsou to knihy napsané a vydané s tím účelem vydělat na nich. Jsou napané tím způsobem aby je četlo co nejvíce lidí. A knihy napsané za tímto účelem pro mě nejsou dobré knihy.
Vítek   [18.02.2007]
Konečně! Lidi, kdo ho znal před tou uměle vyvolanou mánií kolem Šifry? Troufnu si říct, že skoro nikdo. A z ničeho nic, každý čte knihu Andělé a Démoni a všechny ostatní. Ale Andělé a Démoni jsou starší knihou a kdo ji četl před Šifrou? Dan Brown píše brak o nic lepší než moje slovky ze školy...
michal zizala   [12.09.2007]
ty jsi teda ale chytra.......
peety   [20.01.2007]
Ahojky! Já četla Šifru, A a D a Digitální pevnost... Bavilo mě všechno... Jenchci říct...já sem ateista a po přečtení těch knížek je můj názor pořád stejný. Jen...můj názor...co se církve týče, mám proi tomu své výhrady..ale DB mi kápl do noty důležitou a pravdivou myšlenkou..křesťnství, církev...důležitá je víra člověka jako taková a ať si kdo chce věří čemu chce, kyž tím nikomu neublíží a pomáhá mu to se vyrovnat s určitými okolnostmi žití... Ale k tomu nějaká instituce a organizace nejsou tčřeba...akorát se tím víra stvá výdělečnou činností..
hanka   [16.12.2006]
Čau lidi.I já sem četla. šifru.Potom sem se tomu začala věnovat ,zjistila sem jak krásně všechno do sebe zapadá.Lidská hloupost a slepost je blbá vlastnost.
M.K.   [16.12.2006]
To je dobře, že jsi četla... Co je podle Tebe hloupost??? A čí?????
anonym   [17.12.2006]
No a mě by zas azjímalo, co že je ta "slepost"?:)
Oliva   [04.12.2006]
Šalamounův klíč
Lidičky, nevíte náhodou, kdy by se měl oběvit v knihkupectvích Šalamounův klíč? Nemáte někdo nějaké informace? Děkuji Ola :)
pedro   [04.12.2006]
Co já vím, Šalamounův klíč by sice měl vyjít tento měsíc, ale v originále, takže u nás si na něj pravděpodobně ještě nějaký čas čtenáři počkají.
Oliva   [04.12.2006]
Šalamounův klíč
Děkuju za info... I originál mi stačí :)
Lucie   [04.12.2006]
Co je první?
Ahoj,
musím souhlasit, že "šifra" je báječná kniha-stejně jako většina z vás jsem ji přečetla jedním dechem. Teď bych ji chtěla koupit v originále kamarádovi,...Někde jsem ale slyšela názor, že to je buď první díl nebo pokračování nějaké jeho další knihy....mužu se vás někoho zeptat, jak to teda je? Díky za odpověď. Lucie
Oliva   [04.12.2006]
Andělé a Démoni
Ahojky Lucko, nedá se přímo říct, že by byla šifra 2.díl... I když vlastně proč ne. Dalo by se říct, že Andělé a Démoni jsou 1. díl, jelikož tam vystupuje jako hlavní hrdina Robert Langdon (který je i hl. hrdinou v šifře). Ale pokud budeš chtít kamarádovi darovat i další "díl" podobný Šifře a Andělům, počkej si na Šalamounův klíč. Ten by měl vyjít tento měsíc (doufám, že na Vánoce už bude!).
Ať se kamarádovi dárek líbí.
Ola :)
Oliva   [29.11.2006]
Dan Brown
Ahoj všem :) Taky jsem "faninkou" Dana Browna :) Jako první jsem shlédla v kině film Šifra... poté jsem si hned koupila knížku (Šifru), knížku jsem "přehltla" jedním dechem!!! Souhlasím se všemi, co píší, že knížka je milionkrát lepší než film. Nedalo mi to a koupila jsem si i knížku Andělé a Démoni... opět jsem jí přečetla během několika dnů (ani televize mě nelákala)... mno a teď NETRPĚLIVĚ čekám na Šalamounův klíč.
Celkově mě chytlo toto téma, o kterém píše DB. Má velmi skromná knihovnička se během jednoho roku rozrostla o 5 knížek! (což u mě není normální!) Koupila jsem si i Poslední Templář, Templářské dědictví a Svatý grál...
PROSTĚ MĚ TO CHYTLO! :)
azizi   [26.11.2006]
Génius
Tenhle chlap je vážně génius. Večer jsem si začal číst Andělé a démoni a už jsem neusnul, četl jsem jí celý večer dokud jsem nespočinul na poslední stránce, jeho knížky mě přímo fascinují, jenom se začtete a už z knihy nespustíte oči.
n!ghtf@ll   [28.11.2006]
jj
Jo máš pravdu. Taky jsem četl Andělé a Démoni a nechtělo se mi od toho odejít. Jenže zákon schválnosti je zákon schválnosti. Vždycky se něco přihodilo, ale i tak mi to nezabránilo abych si ji přečetl. Nevím čím to je ale Brown dokáže psát tak že to zaujme a už nepustí.
azizi   [29.11.2006]
JJ
JJ máma na mě koukala jak na blázna, že nechci jít k televizi ani k PC.A teď od ní nemůže odtrhnout oči ani ona.
TerkaX   [17.02.2007]
jj, to se mi taky stalo, naprosto s tebou souhlasim. Je to fascinující ctení, v lete bych se ráda koukla do Rima a Vatikanu na ty pamatky (jako blazniva fanynka knihy Andele a demoni bych si tam pak mohla predstavovat ty sceny, he..:))
Gábi   [26.10.2006]
pro ares.wares
Ahoj! Tak jsem přečetla Matouše! "Krásný slova, je škoda, že to takhle nefunguje, byl by svět krásnější"!! Už mám připravenou další četbu až dočtu Andělé a démoni, pustím se do "Kladivo na čarodějnice" :o) Škoda, že nemůžeš doporučit :o( čus
ares.wares   [19.10.2006]
Móda, zaslepenost a pravda
Těm, co si dělají obrázek o CÍRKVI podle knih Dana Browna bych zde rád doporučil i pár knih, tak říkajíc z druhé strany, aby si mohli udělat skutečně oběktivní obrázek... Tak prvně bych začal BIBLÍ. Poproste rodiče, určitě nějaký exemplář doma mít budou, a hned na začátku si pročtěte slavné Horské kázání (MATOUŠ 5-7 kapitola). Pak můžete zkusit třeba C.S.Lewise (mimochodem ten co napsal Letopisy Narnie) K JÁDRU KŘESŤANSTVÍ. Nebo něco od Dominika Pecky, například MODERNÍ ČLOVĚK A KŘESŤANSTVÍ (to už je, ale trošku těžší čtení). Nebo dobrodružný román (napsaný podle skutečnosti) o japonských misionářích, který se čte minimálně stejně napínavě ja Šifra: ŠÚSAKU ENDÓ, MLČENÍ. Nebo pro změnu opět dobrodružný román, opět o misionářích, tentokrát mezi indiány na Aljašce: MARGARET CRAVENOVÁ, SLYŠEL JSEM SOVU ZVOLAT SVÉ JMÉNO. Nebo si přečtěte něco od jednoho z nejpopulárnějších spisovatelů světa PAULOA COELHOA, například ALCHYMISTA, PÁTÁ HORA, MÁGŮV DENÍK a zjistěte, co si on myslí o církvi... Napište svůj názor, až některou z nich přečtete.
racer   [20.10.2006]
BIBLE
No nevím, jestli to je ten správný příklad, jak si udělat obrázek... :-(
To už možná více pravdy je v knize od Browna, i když to samozřejmě není žádná literatura faktu a každý rozumný čtenář to ví... Vyhledejte si nejaké informace o tom, jak v dávné historii "připravovali" bibli a co do ní dát nechtěli to tam samozřejmě nedali...
ares.wares   [20.10.2006]
Bible
Jak jsem uvedl níže v odpovědi Gábi, pasáž z Bible jsem uvedl především proto, abych předložil určitým kritikům křesťanství (především těm, kteří ho ani neznají) to co je vlastně křesťanským učením.. Aby po přečtení této pasáže mohly posoudit, zda je tedy opravdu toto učení tak špatné, jak si myslí, nebo jestli je ve skutečnosti dobré... Nechtěl bych zde diskutovat o pravosti Bible, protože to už je věc, ke které je potřeba Víra a ke které je zase potřeba mnohem hlubší znalosti všech souvislostí křesťanství. K těmto "už trochu hlubším znalostem" může právě výborně posloužit skvěle se čtoucí knížka od C.S.Lewise K JÁDRU KŘESŤANSTVÍ :-)
Gábi   [20.10.2006]
Bible
Bibli si asi nepřečtu! Až tak moc mě církev nezajímá! Zajímají mě památky, popisy míst, kde se příběh odehrává, ne církev. Převorství sionské, ilumináti - to jsou docela zajímavá témata, že se dotýkají církve není důvod číst bibli! Je v tom symbolika! Každý si vezme to co se mu líbí!! Když si dělají obrázek o církvi, tak ať! Dík za tipy!!
ares.wares   [20.10.2006]
Nemyslel jsem aby jsi četla Bibli celou :-) Uvedl jsem jen kratičkou pasáž (Matouš 5-7). Ta ti zabere maximálně 15 minut a je v ní shrnuto celé křesťanské učení. Uvedl jsem ji jen proto, že se domnívám, že většina lidí, kteří tak na křesťanství a církev nadávají, vlastně o ní ani nic nevědí... Snad mě nebudeš považovat za příliš dotěrnýho, když ti pošlu odkaz na místa, kde si zmíněný kapitoly "Horského kázání" můžeš přečíst ;-) http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/nbk/Mt5.php (To je 5. kapitola... Pak klikni ještě na šipku v pravo a přečti si dvě další)

Jinak ty další knihy co jsem uváděl, už jsou srozumitelnější :-) Literatura faktu a beletrie..
Gábi   [20.10.2006]
To máš zřejmě pravdu! Je to tak se vším! Lidé neznají či nerozumí a nadávají. Je však taky pradou, že každý může mít svůj názor, a je fajn když je jejich a nepapouškují! Slepě věřit se nevyplácí, ale bav se s hloupým, když nemáš klacek!
Dotěrný nejsi, vytikla jsem ti to a vezmu si to domu přečíst! Když už máš takový přehled nemohl by jsi mi přesněji doporučit nějakou literaturu ve které jsou zmínky o Iluminátech, Převostvím sionském, Templářích a tak! Díky!
ares.wares   [20.10.2006]
Tak to i bohužel neporadím, literaturu v tomto směru načtenou nemám :-(
Michala   [26.11.2006]
k templářům:
Milan M. Buben: Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společenství katolické církve v českých zemích, I. díl - Řády rytířské a křížovníci, str. 55 - 72 - Řád templářů. Kapitoly: Organizace a struktura řádu, Dějiny řádu, Mistři a velmistři, Dějiny řádu v českých zemích, Kulturní a historický přínos.
Gábi   [19.10.2006]
Dan
Koupila jsem si "Davinciho kód"! Moc mě ta kniha nadchla, má výborný děj, každý může věřit čemu chce. Před tím jsem si poslední knihu koupila k maturitě 1998. Po "kódu" už mám druhou "Andělé a démoni". Jsou to super knížky. Dan Brown je výbornej! Už přemýšlím o další!! Ne jen že ho čtu, ale zároveň chci mít všechny tituly doma :o) Měj te
smirin   [17.10.2006]
AD a Sifra
Precetl jsem knizku Andele a demoni a sifru mistra leonarda a musim rict, ze film je super, ale knizka je lepsi. Osobne se mi vic libila kniha Andele a Demoni.Brown umi vtahnout do deje tak, ze se clovek muze zamyslet jestli je to vymysl nebo je to pravda?
Ale chtel jsem se zeptat hlavne mistnich ctenaru - nemuzete mi nekdo napsat podobnou tematiku, hledani, reseni indicii atd..... at uz o templarich nebo o necem jinem?
PS: koupil jsem si knihu Posledni templar od Khouryho (taky docela dobry, ale Brown to neni a hlavne zaver stoji za prdlacku).
Dik
Jiřinka   [14.10.2006]
Jsem nadšená
Teď jsem přečetla během 3 dnů knihu Andělé a Démoni,už mám rozečtenou Šifru...Nikdy jsem nic podobného nečetla,uplně mě to vtáhlo do děje...A včera jsem vymyslela,co budu dělat na Silvestra...Silvestr strávený v Římě s návštěvou Vatikánkých památek...Nikdy dřív by mě to nenapadlo...
TerkaX   [18.02.2007]
jj, taky bych chtela do Rima a Vatikanu, no snad se tam v lete dostanu, doufám...
da_fuck   [05.10.2006]
Fandím mu
ja Danovi Brownovi fandim ma vydrz a to je hlavní
jessie   [18.09.2006]
11.září- Bestseller podle Browna
Nedávno jsem četla v novinách jeden velmi zajímavý článek o tom, že útok na World Trade Center byl údajně naplánován americkou vládou. Hned mě napadlo, že je to skvělý námět na další knihu Dana Browna. Tato myšlenka mě opravdu pobavila. Kdo ví, třeba Brown přijde s dalším "originální" a samozřejmě "pravdivým" bestsellerem.
Martina   [13.08.2006]
Já jsem první Šifru... viděla na dvd a myslím že film je dobře udělaný a tak mi to nedalo a koupila jsem si knihu protože kniha je vždycky lepší!!! Ještě ji nemám celou přečtenou ale určitě je kniha lepší a stojí za to si ji koupit!!!

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Cesta za tajemný hvozd - Kroniky Světakraje I.
(2) Čtyřnohá vrána a nové taškařice
Po letech "opomíjení" ruské literatury na našem trhu, po době, která prahla žíznivou touhou po literatuře západní, a to hlavně po veškeré literatuře anglicky mluvících zemí, dnes - v době obrovské ...
(3) Seznamte se... Freud
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům