Diskuze k autorovi: Paulo Coelho

anonym   [08.02.2009]
vyplnto.cz
na serveru vyplnto.cz je uveřejněn krátký dotazník o autorovi, který má pomoci se závěrečnou prací do školy. děkuji každému kdo se tam jukne a vyplní:o)
boboking   [30.05.2008]
nová kniha
Pro jeho opravdové fandy vydalo nakl. Knižní klub Život - vybrané citáty."Inspirativní výbor z citátů o podstatě života z pera nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha.". Sebrané citáty z jeho vydaných knih.
Marťa   [07.03.2008]
Mně Coelho dostal svým poselstvím a dal mi naději, že každý, pokud chce, tak může dosáhnout svého snu.
Mimochodem, našla jsem novou stránku o Paulo Coelho: www.paulocoelho.cz
lekeš   [07.12.2007]
Mě osobně Coelho kdysi dávno zaujal a četl jsem ho jedním dechem, ale dneska se tomu musím jen smát. Patří mezi ty spisovatele, kteří vás oslní, ale vůbec nic ve vás nezanechají, ani nijak neovlivní vaše jednání. Je čtivý, ale absolutně nepřesvědčivý. Všechno co říká jsou triviální věci. Buďme k sobě hodní, pravda zvítězí, jdi si za svým snem atd.. Jedno se mu ale musí nechat. Nepochybně to je inteligentní člověk, když dokáže prodat tolik knih. Stal se fenoménem, ale bohužel bez hlubší myšlenky. Pro psaní knih nestačí inteligence a pěkný sloh. Tam kde chybí "posedlost a démon", nemůže vzniknout Literatura..
jirka   [25.10.2007]
Alchymista,Záhir,Máguv deník...
Ahoj, je mi 17 a můj nej .spisovatel je Paul Coelho. Přečetl jsem od něho tři knížky, a to ..Alchymistu pak následoval Záhir a jako poslední jsem nedávno dočetl Máguv deník(cesta do Santiaga...) Momentálně mám rozečtenou malou knížečku Bojovník světla..Knížky od Paula Coelha mě pomohli najít sám sebe..Mějte se pěkně..
Michela   [08.04.2007]
Veronika a Čarodějka
Mne se od Coelha nejvíce líbila kniha Veronika se rozhodla zemřít. Byla pro mne jedinečným zážitkem. Ale chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jste už někdo nečetl jeho novou knihu: Čarodějka z Portebella. Děkuji.
Lída   [07.07.2007]
P.C.
Zdravím, pokud si ti líbila kniha Veronika se rozhodla zemřít....tak se jistě budou líbit i ostatní knihy tohoto autora. Já osobně právě dočítám knihu Čarodějka z Portobella a četla jsem ji opravdu, že vše šlo stranou...takže vřele doporučuji a rozhodně si nenechám ujít jeho další tituly.
Mám od něj přečtenou i knihu Ďábel a slečna Chantal....
Jeho knihy mě nutí zamyslet se, jsou mi něčím hodně blízké...Rozhodně toto není poslední kniha od P.C., kterou čtu!
Přeji taktéž hezký zážitek. Lída
Kobinka   [16.08.2006]
Alchymista
Dobrý den. Je to asi 5 hodin co jsem jedním dechem přečetla knížku Alcyhmista od, pro mě dříve neznámého autora, Paulo Coelho. Donutila mě k zamyšlení. Je to fakt unikátní dílo. Touto knihou jsem byla obdarována minulý týden k narozeninám od svého přítele. Několikrát mi o ní vyprávěl a byl z ní, ale i z jiných děl od Coelho nadšen. Vlastní všechny knihy co napsal a já věřím, že ho v tom budu následovat.
Michala   [23.08.2006]
Dobrý den. Alchymista určitě vede lidi k zamyšlení; někdo například přemýšlí o tom, v kterých knihách už kterou z jeho epizod, zápletek nebo myšlenek četl. Jen tak namátkou: Bible, Buberova Chasidská vyprávění, Pohádky tisíce a jedné noci... Alchymista je jistě zajímavé dílo, rozhodně však není, jak píšeš, unikátní. Je ale stručný a dobře se čte. Některé potěší, jiné naštve. To tak s knihami bývá.
Gabriela Krobova   [19.01.2006]
Alchymista
Beru vas jako velmi moudrého muže a velice vas obdivuji. Přečetla jsem od vas zatim jedinou knihu, což byl Alchimista a musim říct že to byla snad nejkrásnější kniha jakou jsem kdy četla. Určitě budu shánět ještě další.
anti   [22.01.2006]
Když tak koukám na jediný odkaz k této knize,kterou jsem dnes dočetl,nezbývá mi,než se k pokloně autorovi připojit.Dokázal v poměrně tenké knize prostým zbůsobem vymazat všechna náboženství a(jak jsem to tedy já prosťáček pochopil)spojit je ve víru,že cokoliv nás obklopuje,pochází ze stejného začátku,tudíž se dá porozumět všemu.A dá se tomu porozumět z každé věci,obrazně řečeno já i kámen jsme byli(kdysi) jedno a tudíž i jsme jedno.Tenhle mnou vyvozený závěr(netvrdím,že správný,kniha mám pocit dává spoustu protoru k různým závěrům),mě nutil k zamyšlení a to je u mě známka toho,že kniha stála za to..
Lindule   [24.01.2006]
Alchymistu jsem četla před několika lety. Potom jsem přeečetla další knížky od Coelha a musela jsem usoudit, že ten pán už by měl asi skončit. To, co chtěl říct, řekl v alchymistovi a další věci jsou docela braky. Po této zkušenosti se obávám, že i Alchymista pro mě ztrácí hodnotu....
anonym   [14.07.2006]
Jiná kniha
Zdravím Vás a chci se s Vámi podlit o můj názor. Tohoto autora jsem si velmi oblíbila a daleko lepší kniha od něho je Když jsem usedla u řeky Piedla...(nepamatuji si přesně její nápis) - je opravdu vyjímečná!!!
Petra   [14.07.2006]
Doopravdy?
Promiň, ale nějak ti ten tvůj příspěvek nevěřím. Píšeš, že je to výjimečná knížka, ale nepamatuješ si její "nápis", není to tak trochu paradox? Pro info, přesný "nápis" je: U řeky Piedra jsem usedla a plakala. Ale jinak s tebou nesouhlasím, Alchymista je prostě nejlepší.
Jazzy   [14.07.2006]
Soud
Velmi snadno soudíš. Nejde o to, jestli si přesně pamatuje název knížky, ale o ten dojem a trvalou stopu, kterou v člověku její čtení zanechá.
Tomas   [15.07.2006]
Re
Tak trvalou, že si ani nezapamatuje, jak se jmenovala?
Jazzy   [15.07.2006]
Nikdo není dokonalý
Já jen říkám, že anonyma chápu. Mně osobně nedělá problém zapamatovat si název knižky, zvlášť u Coelha, protože ten je má opravdu originální. Stalo se mi to také - s jimou knížkou - Malevil. Název jsem si pamatovala perfektně, ale po druhém přečtení své oblíbené knihy, jsem zjistila, že se mi povedlo ve své paměti tam vložit něco, co v příběhu nebyla a naopak, zapomněla jsem věci, které tvoří základ příběhu a přesto tvrdím, že je to má oblíbená kniha. Jestli se vám to nikdy nikdy nestalo, tak před vámi smekám. A mimochodem, spletla se pouze v jednom písmenku. Kdyby to zadala do vyhledávače, knížku by zcela určitě našla.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Harry Potter a Fénixův řád
29. února roku 2004 se i náš čtenář, potažmo fanoušek fenomenálního cyklu Harry Potter, dočkal českého vydání jeho pátého dílu. Možná jako poslední ve střední Evropě, ale přece jen. Fanoušci byli ...
(2) Půjčovna masa
(3) Osamocení 12
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům