Diskuze k autorovi: Umberto Eco

bubu   [12.03.2007]
všimli jste si, že je ve filmu Adso františkán a v knížce benediktýn? Jaktože vůbec může být františkán Vilém jeho mistrem, když je Adso benediktýn? Vždyťtyhle dva řády jsou docela rozdílý - to jako kdybych byla katolička a dala dítě na výchovu evangelíkům, to je trochu divný, ne?
Michala   [12.03.2007]
viz úvod knihy
Film jsem neviděla, ale kniha (Odeon 1988, s. 17) uvádí, že Adso byl novicem v benediktinském klášteře v Melku, když jej otec na čas z řádového života vyrušil a vzal jej do Itálie shlédnout korunovaci císaře v Římě. Chlapec se pak chvíli bez dozoru toulal po toskánských městech, což se rodičům příliš nelíbilo, a tak se rozhodli dát mu na určitou dobu za společníka učeného františkána, bratra Viléma z Baskervillu, aby s ním Adso nějakou dobu cestoval, učil se od něj a dělal mu písaře. Slovo mistr lze tedy chápat jako pouhé uctivé oslovení člověka staršího, vzdělanějšího a v nadřízeném postavení.
jana S.   [12.02.2007]
Četla jsem knížku a viděla jsem i film a musím říct, že knížka je mnohem lepší..možná i proto, že film se zaměřuje především na detektivní zápletku, ale unikají mu některé věci mimo..ale je pravda, že jsem si nejdříve musela zvyknout na styl, jaký Eco píše..
Jana   [12.02.2007]
Jméno růže
Byla i zfilmovaná, ale kniha je LEPŠÍ !
liška   [11.02.2007]
Jméno růže
No je to dobrá knížka ale taková těžká.
Marcela K.   [11.02.2007]
Co je to těžká? Když se něco dozvíš? To není těžké, je to fajn
emde   [12.02.2007]
No, mě přišlo těžké spíš Foucaultovo kyvadlo, Jméno růže se četlo dobře a patří k mým nejoblíbenějším...
Tangwystyl   [28.02.2007]
ještě dočítám, ale nijak složité mi kyvadlo nepřipadá...ze začátku možná, přeci jen musí člověk přivyknout stylu...jinak snad ani ne..
emde   [01.03.2007]
kyvadlo
myslela jsem těžké ve smyslu velkého množství infiormací, vědomostí, znalostí historie -což sice není na škodu, ale čtení neplyne lehce, aspoň já s tím trochu zápolila. No, až ji budu číst podruhé, půjde mi to líp:)
Tangwystyl   [01.03.2007]
takhle ano...to máte pravdu...za nějaký čas si ji taky přečtu znovu, řekla bych, že tahle knížka při každém dalším čtení odhalí vždy nové a nové spojitosti a významy
liška   [01.03.2007]
krasně si to vysvětlil.Lépe bych to nenapsala
zuzi   [02.02.2007]
Přečtěte si Jméno růže, je to ta nejskvělejší knížka!!!!!!
Walsroy   [08.03.2009]
Jméno růže
Souhlasím,nikdo z účastníků této inernetové debaty nezmiňuje tu hlavní esenci knihy.To nebezpečí,které představují různí "pravdaři ,vydávající se za jakési strážce vyšších pravd,čímž si zároveň myslí že jsou něco víc,než ostatní.Poselství knihy je jasné,dávejte si pozor na fundamentalisty všeho druhu-vegetariány,abstinentykatolíky ,jogíny,vyznávače všech náboženských směrů,kteří se vám snaží podsouvat,že věci se májí jen tak a tak a nijak jinak,protže stačí aby měli k hlásání svých dogmat jen trochu lepší podmínky ,mohou se dostat k moci a promění se ve vraždící bestie,byť jejich ideoologie vypadají sebemírumilovněji.Proto je to jedna z nejlépe napsaných knih všech dob.Je to znalostní literatura,která vyžadovala spoustu materiálů a vědomostí a tohle každý nesvede.
lada   [14.03.2009]
POZOR
Prostě na všechny !!!! hihihi - jogíny, hihihi, tady je sranda.
Walsroy   [15.03.2009]
Ano
Proč by z toho měli být vyňati,těch se to týká úplně stejně,jsou mezi něma dobře naspídovaní jedinci
Mess   [16.03.2009]
I jogíni?
No o no to není otom ,že všichni milé dítě. Ale o tom že ve všech skupinách,jogíny nevyjímaje se vyskytují takoví jedinci jako je ten vraždící mnich,což neznamená,že musí nutně vraždit,ale pro svou pravdu by to za jistých podmínek udělal. Jde o to aby takové podmínky nikdy neměl.Tvá reakce byla vskutku pravdařská-jogínů se to přece netýká viď??
Elmer   [12.04.2009]
jojo
No helemese někdo se cítil z řad jogínů dotčen. Hmm. Asi někdo s nadměrně vyvinutým smyslem pro pravdu jako mnich papírožrout v Růži co? No tihle týpkové neumí ani založit rodinu a postarat se o ni protože mají palici plnou vyšší pravdy.Císař pán ma starosti a moje dítka ať chcípnou hlady.Typická arogantní jogínka nebo jogín.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Obraz a jiné povídky
Ty předchozí byly sestaveny monotematicky. Korunka z peří je plná mysticismu. Vášně a Staré lásky jsou knihy plné lásky ve všech jejích podobách (a že to byly podoby často obskurní). Světnice, kde ...
(2) Wehrmacht
(3) Tradiční čínská architektura
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům