Diskuze k autorovi: Robert Fabian

Petr   [17.05.2017]
První knížka pro dítě v 2 třídě
Chtěl bych koupit synkovi jeho první knížku, je mu 7 let jakou mi doporučíte?
Pett   [17.05.2017]
Mozna Egmont, co rikate? :D
Verča   [18.05.2017]
První knížka pro dítě v 2 třídě
Doporučuji http://www.albatrosmedia.cz/kraska-a-zvire-d2.html, moc pěkná knížka
Petr   [22.05.2017]
První knížka pro dítě v 2 třídě
Tak díky, objednal jsem ji a taky jsem i pro sebe vybral dvě knížky tam
Mirek   [28.01.2016]
Hvězda 01
Zdravím všechny fanoušky,
koupím Hvězdu 01 může být i trochu poškozená.
Petr   [17.01.2016]
Planeta mezi dvěma slunci
Mám tuto knihu k dispozici.
Kniha je čtená. Pokud by byl zájem, pošlu popis stavu a foto. Cena dohodou.

thema@centrum.cz
Peter Tokár   [07.05.2015]
HVEZDA 01, HVEZDA 02, Planeta mezi dvem slunci
Dobrý den, chtěl bych koupit knížky R. Fabiana
HVEZDA 01, HVEZDA 02, Planeta mezi dvem slunci

Nabídněte prosím
peter.tokar@gmail.com
Michal Fryštacký   [19.03.2015]
Hvezda 01
Dobry den,

sháním Hvězdu01. Kontakt na mailu M.Frystacky@seznam.cz. Díky za každou odpověď.
Jiřina Nezdařilová   [29.12.2014]
hvězdy
Hvezda-01 + Hvezda-02
Koupim oba dily v dobrem stavu. cena 300,- za oba.

pište na jirina.nezdarilova@seznam.cz
Petr   [26.10.2014]
Hvezda-01 + Hvezda-02
Koupim oba dily v dobrem stavu. cena 300,- za oba.
Pokud ma nekdo na prodej i Planetu mezi dvema slunci cena 250,-

piste na demnogonis@centrum.cz
Petr   [16.11.2014]
Hvezda 01 + 02
Hvezdy koupeny.

stale shanim Planetu mezi dvema slunci 300,-

piste na demnogonis@centrum.cz
Petr   [19.12.2014]
Hvezda 01 + 02
Vse koupeno. Dekuji ;)
Wrunx   [04.07.2014]
Svého druhu
určitá spokojenost. (Carpe diem, Hvězda, Mariňáci, Planeta mezi a Semper).
Autor má v dané oblasti přehled, nedopouští se vyložených hloupostí, což je knížkám velmi ku prospěchu. Na stranu druhou ono vykročení "to future" je poněkud nesmělé - kromě rachejtlí co brázdí galaxii a (kdovíjak ochočené) umělé gravitace je vše takové, jak to známe kolem sebe. Očekával jsem mnohem víc robotiky, genetiky... tak aspoň jsem se dočkal té potvory složené z nanobotů. Ale třeba "Mariňáky" jsem si vyloženě vychutnal, nádherná opera na motivy Vetřelce II, dokonce i ten desátník Hicks tam je :-D . Takže co...? Ale jasně, chválím, chválím, jen tak dál!
LT38   [19.03.2013]
Dies Irae
Dobrý den,
Nemá někdo povědomost o dalších kouscích ?,
infish   [07.08.2013]
nový titul
Kdysi jsem slyšel zvěst, že se píše nějáká kniha, (možná uzavírající) která bude navazaovat na Planetu mezi dvěma slunci + Semper Fi která nám snad konečně řekne, co je zač Mlha... Ale je to jen drb, netuším co je na něm pravdy.
petlson   [02.03.2010]
Tenhle autor mi byl nedávno doporučen (bomba), řekl bych spíš pozdě, protože některé tituly (zejména carpe diem) se už takřka nedají sehnat. To mě dost mrzí, asi budu muset někam do bazarů nebo do knihoven (není nad to, mít vlastní knihu)
Iva   [03.03.2010]
Coby knihovnici mě zarazilo "...asi budu muset někam do bazarů nebo do knihoven (není nad to, mít vlastní knihu)." Snad se na ten knihovnický regál pak zase vrátí!? Neber to ve zlém, někteří čtenáři to nevydrží... Při revizi chybělo nejvíce právě titulů SF. Zkus odkaz antikvariát na těchto webovkách, mně se poštěstilo tam koupit dlouho marně sháněnou Knihu o Jizerských horách a teď se od ní celá rodina nemůžeme odtrhnout a těšíme se na letní toulky. Tak hodně štěstí!
petlson   [03.03.2010]
Ne, nemyslel jsem že něco někde seberu, to nemám v povaze. Tím není nad to mít vlastní knihu je míněno: není nad to si koupit vlastní knihu (nepoužitou). Nejsem zloděj a vybraný regály v knihovně mi DOST vadí.
petr   [10.02.2010]
Pan Robert Fabian
je po dlouhe dobe autor SF jak ma byt. Dlouho jsem patral po nekom kdo by navazal na knizky jako jsou treba serie o Ramovy (A. C. Clarke) Vecna valka (Joe Haldeman) Hvezdna pechota (Robert A. Heinlein) a dalsi. A pak jsem narazil na planetu mezi dvema slunci. Od te doby hltam od tohoto autora naprosto vse. Cetl jsem hodne autoru z mnoha zemi a musim rici, ze dnesni SF jsou bohuzel vesmes totalni koniny. Krom asi dvou autoru se toho moc cisti neda. Pokud Robert Fabian udrzi stejnou kvalitu dila jakou predvadi do dnes, verim, ze ho celosvetova slava nemine :)
Khare   [31.07.2009]
Knihy páně Fabiana
Robert Fabian, ať už je to pseudonym nebo skutečné jméno :), je mým oblíbeným autorem a jeho knihy jsou podle mě opravdu svělé... Zatím mě aspoň pokaždé dokázaly chytit a dlouho nepustit, což by měla dokázat každá správná kniha. Planeta mezi dvěma slunci je moje srdcovka, Semper Fi mě zpočátku moc nezaujalo (nebo spíše zaujalo, ale méně než jsem u fabianovek zvyklá), ale po jeho přečtení jsem se hodně dlouho tetelila blahem. Nečekané nakousnutí na konci Semper Fi bylo jednou z nejlepších věcí, se kterou jsem se v poslední době setkala, už proto, že po "smrti" Brenta a Owena jsem kdysi dávno byla dost přešlá mrazem... a najednou tohle :) Děsně se těším, co bude dál, a doufám, že něco rozhodně bude...
Beriik   [16.09.2009]
Bomba
Tak tak na konci semper fi jsem se malem po..... blahem užasnej konec,vlastne ne konec začatek ,už se nemužu dočkat .....
petr vanecek   [10.02.2010]
Co to melete?
Co to melete? Jak tetelila blahem? Ja od precteni sempre fi nemuzu poradne spat a modlim se aby se Robert dokopal k napsani dalsi knizky a aby to proboha bylo navazani na planetu mezi dvema slunci a sempre fi....jinak se asi zblaznim :) me sempre fi velmi pripominalo knizky o Ramovy (A. C. Clarke). Docela by me zajimalo, jestli se Robert Fabian nenechal u pane AC trochu inspirovat :)
Zdenda   [21.01.2010]
"A rozeběhli se vstříct svému osudu.."
..takže žádná smrt, ani "smrt" :-) Nemůžu se dočkat pokračování (ať už Semper Fi nebo Hvězdy..spíš obou..)
Akorát že si na to budeme muset asi počkat, takováhle věc si nezaslouží spěch.

..ty woe, já si snad vokoušu nehty až k rameni..
And   [10.11.2006]
pochvala
Autor je perfektní řemeslník, je to skutečně rychlé zábavné strhující čtení. Můžu vřele doporučit všechny jeho knihy. Lehké zklamání je Planeta mezi dvěma Slunci: Silně se zdá, že autor knihu utnul ve dvou třetinách, protože nevěděl, jak dál. Netoužím po všeřešícím odhalení a vysvětlení, ale určitá pointa by měla být, viz. Vesmírná odyssea. Ale jak jsem řekl, spisovatel je výborný řemeslník a nepíše knihy s účelem, aby za ně jednou dostal Nobelovku.
brent   [06.06.2008]
planeta mezi dve slunci
naopak hosi, hrozne se milite, ta kniha sice pusobi dojmem ze ze je nedojeta, ale to je presne to co ji dela unikatni , zadne rozuzleni je proste na vas co vam vytvori fantazie a to je na ni to nejkrasnejsi, sice mne nemam minimalni predstavu co mnela bejt zac ta podivuhodna socha a proc je tu planetu prilakava lode jako pavouci mouchy do svejch siti, ale o to sem byl nadsenejsi kdyz se nykdo nezachranil ... proc by mnel nekdo prezit na neznamen prostredi po kterem nykdo nepatra ... at zustane zahalena svim tajemstvim :-) ... vzdicky kdyz nema rano co delat tak ji dovecera prelouskam a na posledni strance jak si brent s owenem podaji ruce se mne vzdicky zamrazi v zadech :-) ja tu knuhi proste zobznuju protoze zustala "otevrena a zavrena" zaroven
Chel   [28.07.2008]
Zakončení planety
Mě se ten konec knihy celkem líbil ....kdyby to skončilo happyendem, asi bych to nerozdýchal. Je to dobré tak, jak to je.

Jinak taky nechápu, proč se pídíte po autorově životopisu. Díla mluví samy za sebe a nepotřebují mít na sobě nálepku osobnosti. A když to "Robertu" vyhovuje, tak proč ne?
Míra   [17.07.2009]
Zakončení planety
Kdo nečetl knihy Planeta mezi dvěma slunci a Semper Fi, tak mé další řádky nečtěte a jděte si knihy opatřit. :)

Většina (vesměs fantasy) autorů chrlí celé cykly na pokračování, ve kterých se střihem přeskakuje z jedné dějové linie do druhé a čtenář po přečtení pěti knih stále neví, co se vlastně děje, protože se ještě žádná dějová linie neuzavřela. Zkrátka, pokud chceš, milý čtenáři, nějakou tu pointu, tak si kup všechny knihy cyklu.
Robert Fabian na to šel z druhé strany. Vytvořil vesmír a v něm příběhy, které jsou každý jiný a na první pohled spolu (až na sem tam nějaký odkaz) moc nesouvisí a příběhy jednotlivých knih jsou na první pohled uzavřené. Po přečtení knihy Semper Fi je ale každému jasné, že a knihy jejich děje zapadají do předem připraveného celku. Výhodou tohoto přístupu je, že čtenář má v každé knize uzavřený příběh a nestane se mu, že po přečtení několikáté knihy už vlastně ani neví, kolikátý díl cyklu to vlastně čte.

Dohady nás čtenářů o zvláštním konci Planety mezi dvěma slunci a "nakousnutých" otázkách (typu: proč a jak jsou lodě na planetu přitahovány a jakto, že si nikdo nevšiml, že z některých letových koridorů mizí lodě, proč pravděpodobně padají na jedno místo, když se planeta otáčí, co mění lidi a jestli to mění i emzáky, kde ti změnění berou bez jídla energii k životu a že se umí pěkně hýbat, co přeměnění dělají s nepřeměněnými, proč někteří lidé z norské lodě vydrželi s přeměnou přes 200 dní, co je to za stavbu v tom údolí a proč k sobě nechce pustit nepřeměněné atd.) se pravděpodobně snad blíží k vysvětlení.
Kniha Semper Fi je podle anotace volným pokračováním dvojknihy Carpe Diem. Posledních pár stran ale nečekaně, avšak celkem jasně, spojilo dějovou linii mariňáckého družstva Charlie s příběhem ztroskotaných na Planetě mezi dvěma slunci. Skoro jako by celá tato kniha měla svůj účel ve spojení těchto dvou příběhů.
Pokud se říkalo, že Planeta mezi dvěma slunci jakoby neměla konec, tak u Semper Fi slovo jakoby neplatí, protože konec nemá určitě. Robert Fabian mi tím provedl pěkně ošklivou věc. Teď budu hlídat všechny knihy, které vyjdou, jestli náhodou mezi nimi není další kniha od Fabiana. Už teď se nemůžu dočkat dalšího pokračování příběhu Portera a jeho jednotky a také jsem zvědavý, jestli se setkají s Brentem a Owenem nebo již dorazí pozdě. A hlavně mě zajímají odpovědi na otázky z Planety mezi dvěma slunci.
Možná se objeví kniha, která propojí do jednoho celku i Hvězdu a Mariňáky.

Takže sice jsou příběhy jednotlivých knih na první pohled uzavřené, ale je vidět, že pokud se opravdu chce dovědět úplně všechno, tak si nejspíš budeme muset opatřit i knihy, které budou teprve napsány. Jedna věc je ale jistá. U autora typu Robert Fabian se nemusíme bát, že opatřením dalších knih prohloupíme.
petr vanecek   [10.02.2010]
pokud se nepletu
tak marinaci a hvezda uz propojene jsou. Hlavni postava z hvezdy (John Dormer je tusim ze Drake z Marinaku. Dormer ma prece porad ty snove flasbecky jak vidi uryvky ze sve minulosti ktere jsou az napadne podobne na Maraniky...jako ze "monstra vylezajici z pisku" atd.....navic to ma i druhej dil, tak si ho precti a na konci mas blizsi vysvetleni :)
petr   [17.02.2010]
tak oprava
oprava, Clarke ne Drake....
Ondras   [04.03.2010]
jj pravda, urcite to byl Clarke
Trump   [26.04.2012]
Propojení Carpe diem s Mariňáky
A kdo pořádně četl Carpe diem, tak jistě postřehl, že Porter zachránil život Drakeovi. Malá nápověda: zaměřte se na Porterův pobyt na nemocniční lodi ;-)
Míra   [06.03.2010]
Nepleteš se
Znovu jsem se "vrhnul" v únoru na Fabiana a beru to knihu po knize. Mariňáky si zatím nechávám stranou, protože by letos mělo vyjít nové vydání se snad 200 stránkovým bonusem. Takže teď nevím, jestli nemám s nima počkat. :)
Fakt je ten, že knihomol jako já toho čte tuny a jak mám mezi knihama pár let, tak si nepamatuju jména. Teď jsem Hvězdu a Carpe diem přečetl hned za sebou a zrovna čtu Semper Fi. Už se těším na další Fabianovy knihy.
Hvězda je jednoznačně chronologicky o kousek za Carpe diem, ale asi jen o kousek, tak několik let. A mám z ní pocit, že by mohlo nějaké pokračování být. A to nejen pocit ze závěru, ale nějak mě drží i to ET město.
Nikde není psáno, že s tím městem může souviset nějaká mlha, že?

Takže nejspíš budu zoufale hledat trpělivost a doufat, že se Hvězda a Mariňáci nakonec dějově spojít s ostatními knihami.
Michal   [25.10.2012]
Reedice
Carpe Diem teď vyšlo znovu a dost mě štve. Tohle vázané vydání má pravděpodobně dokončené vyprávění, které skončilo v Semper Fi. Mám všechny knížky koupené a kvůli tomu konci si musím znova kupovat Carpe Diem? Jen jsem to letmo prolítnul v knihkupectví. Nedá se ten konec pořídit odděleně?
Johana   [28.04.2009]
Semper Fi
Moje první kniha od tohoto vskutku excelentního spisovatele, která se mi dostala do rukou, ve mě vyvolala smíšené pocity. Šlo o dílo s titulem Mariňáci. Musím říci, že mě stálo hodně přemáhání koupit knihu další v pořadí s názvem Planeta mezi dvěma slunci. S určitým, teď už mohu říci mylným, předsudkem jsem se pustila do čtení. Uplynul měsíc a já knihu přečetla dvakrát. Považuji tuto knihu za perfektní autorův počin. Né že by i jiné autorovi knihy nebyly čtivé, ba právě naopak. Ale Planeta mě čímsi učarovala a vždy když v mé malé knihovničce čítající především SF není žádný nový titul, vracím se právě k ní. V brzké době by měl vyjít nový román pod názvem Semper Fi. A upřímě....Těším se jako malé děcko na novou hračku. Tak Carpe Diem milý fanoušci pana R.Fabiana.
petr   [27.04.2010]
Jestli mate rada SF doporucuji starou klasiku. Jako Vecna valka, Kmen andromeda atd
Dormer   [24.10.2006]
Pročpak vlastně někdo shání autorův životopis? K čemu se může hodit, když on je tak tajemná bytost??
Mona   [12.12.2006]
Já chci taky ten životopis,nebo aspoň vědět co je to za týpka, protože ty knížky jsou super. Taky mi tam nesedí ta Planeta mezi dvěma Slunci-skvěle rozjetá,ale v té poslední části to nějak pokulhává... Jinak ale super, je to můj osobní hrdina, jestli o něm někdo víte tak to sem písněte,nebuďte škrti:)
Dormer   [24.03.2007]
Možná nechce být veřejně známou osobností, možná je to jméno pouhý pseudonym...
Graczyk   [07.07.2007]
Heh
No tak je to jasny:) Kdo mohl vedet o Dormerovi 24.10.2006 kdyz knizka vysla az nekdy v dubnu. Cha, sem skoro stejne chytrej jako Stopař :P díky za super knížky, mariňáky miluju, planeta je podivna ale stejne se mi libi, carpe diem je narez, a hvezdu ted docitam, PARADA, vzdycky cekam na dalsi knizku jak malej kluk..
anonym   [07.07.2007]
jop a abych nezapomel, vsehcny knizky sem si koupil, i dyz sem marinaky mel puceny z knihovny, koupil sem si je, abych ocenil takovou suprovou praci
fan   [05.10.2007]
http://youtube.com/watch?v=9OmS9JkgoUw
Petr   [10.04.2009]
Napriklad takovej Gemmell. Jeho nejznamejsi postava Drus je zalozena na jeho nevlastnim otci. Docela me dojalo, kdyz jsem cetl, ze v 78letech byl zabit pri obrane divky, kterou prepadli a chteli znasilnit dva fetaci. Takove male drobnosti ktere pribehu knihy daji naprosto jiny vyznam.
michal   [15.10.2006]
PROSIIM
Prosiiim shanim zivotopis tohoto autora. Prosiim jestli ho sem nekdo nemuze hodit nebo mi prosim reknete aspon nejaky odkaz na nej, nikde ho toiz nemuzu najit. moc diky
Ivan Chalupa   [26.05.2008]
Robert Fabian
Autor je opravdu tajemný jako hrad v Karpatech, čemuž příliš nerozumím, protože základní údaje jako datum a místo narození jsou docela normální. Chtěl jsem o něm napsat článek na wikipedii, protože jeho knihy jsou skvělé, ale není tan vlastně co napsat.
Jan Pechanec   [03.01.2010]
Zivotopis
Snad vas potesi, ze to malo dal dohromady jeden nas redaktor: http://neviditelnypes.lidovky.cz/lide-robert-fabian-03z-/p_scifi.asp?c=A091223_000923_p_scifi_hpe
inndra   [09.10.2006]
A co zbytek jeho knih ?
Chybi mi tady ostatni knizky od Fabiana a podle mne by tady chybet nemeli protoze sou vůlice dobre napr. MARINACI, CARPEM DIEM, torsku mi pripomina J.Pournella taky pise sci-fi military ale samozrejmne jinym stylem,navic je to cesky autor a v posledni dobe zjistuji ze nasi autori taky umi.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Neschopnost
Spojená Evropa je v Grantově podání prostě takový Kocourkov. Zkuste si například představit, že Vás ve stísněném prostoru jídelního vlakového vozu obsluhuje číšník trpící permanentní erekcí, nebo že ...
(2) Píseň Kálí
(3) Gump & Comp.
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům