Diskuze k autorovi: Frederick Forsyth

BoboKing   [03.03.2012]
Příběh Biafry
Knižní klub vydal česky první knihu F. Forsytha Příběh Biafry. Už se těším, až mi přijde do rukou. Cena 259,-, 296 s.
Anotace:
Reportážní příběh z válečného konfliktu v africké Biafře – nigerijské provincii, na jejímž území se nacházejí bohaté zásoby ropy a která se na sklonku šedesátých let minulého století pokusila získat nezávislost – je Forsythovým debutem, avšak ani po čtyřiceti letech od prvního vydání neztratilo toto poutavé, podrobné vylíčení místní složité politické i sociální situace, okolností, které předcházely konfliktu, a především průběhu následující krvavé občanské války na zajímavosti, aktuálnosti a poučnosti. Příběh Biafry, nesoucí všechny rysy Forsythova věcného, precizního stylu, tak zřetelně předznamenal autorův pozdější fenomenální úspěch na poli politického a špionážního thrilleru.
Petra   [05.12.2011]
Pastýř
Poraďte, kde seženu knihu od F.F. Pastýř....hledala jsem snad všude a nikde není k dostání!?
BoboKing   [05.12.2011]
Taky jsem koukal a nikde nic. Ono to vyšlo myslím jen jako prémie v Knižním klubu (1996) a neprodávalo se to. Pamatuji, že jsem tehdy ukecal jednu kolegyni, co v něm byla , aby mi to přes ní sehnala.
Péťa007   [06.09.2011]
FF vs Ludlum
Jaký je FF ve srovnání s Ludlumem. Zatím jsem žádnou knihu od FF nečetl. Od Ludluma asi tři. Díky za srovnání, kdo ho má...
BoboKing   [06.09.2011]
Tak to já mám přesně naopak. Ale FF je tak super, že ho mám celého doma!
Péťa007   [07.09.2011]
ktereho FF jako prvniho
Ktereho bys mi doporucil jako prvniho? Abych se poradne nadchnul i pro dalsi :) Dik
BoboKing   [07.09.2011]
Za jeho špičku se dá považovat jeho prvotina "Den pro Šakala", klasický špionážní román o snaze zabránit atentátu na De Gaulla. Ale má už své roky. Z těch novějších a s modernějšími tématy je to asi Boží pěst, z doby války v Perském zálivu (ale je to jeho nejobsáhlejší). Jinak i ta jeho nejnovější - KOBRA - byla naprosto skvělá (tajná válka USA a VB na definitivní zničení kolumbijských drogových kartelů). Taková globálnější varianta na Clancyho "Jasné nebezpečí". A vlastně Toma Clancyho si četl?
Péťa007   [09.09.2011]
FF
Díky moc za tipy. Dnes jsem si koupil tedy Kobru :) Na zkoušku. Clancyho jsem nečet ani jednoho. Ludlum je napínavý, ale časem mi jeho knížky splývají dohromady. Fakt si nepamatuji, o čem byly. Četlo se to dobře. ale neutkvěly mi (na rozdíl od Šibumi, nebo od Browna - Pavučina lží, ... a dalších). Určitě je Ludlum dobrý, možná jen nejsem správný čtenář. Každopádně jsem se tu nechal nalákat na FF a těším se na něj.
caty   [15.06.2011]
Chtěla jsem dát proklik na odkaz, ale nejde to. Takže ještě jednou.
http://www.knihcentrum-antikvariat.cz/exec/search.aspx?exps=forsyth&SearchType=Fulltext
caty   [15.06.2011]
Vyjdenavač, Žoldáci, Ďáblova alternativa
Kdyby někomu chyběly do sbírky tyto tituly, tady jsou všechny k sehnání, od každého 1 kus
<a href="http://www.knihcentrum-antikvariat.cz/exec/search.aspx?exps=forsyth&SearchType=Fulltext">Vyjednavač,Žoldáci,Ďáblova alternativa</a>Jsou za poloviční cenu:o)
BoboKing   [13.06.2011]
KOBRA - nový Forsyth - super!
Mám už za sebou polovinu nového románu od mistra thrilleru F. Forsytha - Kobra. A musím říci, že je to čtenářský balsám. Měl jsem trochu obavu, je to už pán v letech, ale kniha je SUPER!.
Anotace: Mladík, který umírá ve washingtonské čtvrti Anacostia, by se ani v nejmenším nenadál, že jeho smrt vyvolá novou válku mocností. Tentokrát však nepůjde o politiku, o vojenskou převahu ani o zdroje surovin, tentokrát půjde o prostý bílý prášek zvaný kokain. Na jedné straně neúprosný a pohádkově bohatý kolumbijský Kartel, který pašuje stovky tun této omamné látky na americké a evropské trhy, na straně druhé supertajný projekt s krycím názvem Kobra, který mu má jeho nekalou činnost překazit. „Je vůbec možné kokainový průmysl zničit?“ ptá se americký prezident šéfa tohoto tajného projektu. A Frederick Forsyth ve svém novém románu přináší odpověď.
Richi   [25.08.2009]
Frederick Forsyth
Musím konstatovat že se mi Aghánec líbil, stejně jako všechny knížky o FF.Rozhodl jsem se, že si postupně koupím všechno co od tohoto pro mě výjmečného autora vyšlo. Zatím my pouze chybí:
The Biafra Story, Pastýř,Ďáblova alternativa,Bez Návratu(Žádné stopy), Fantom Manhattanu. Postupně to znovu čtu a jsem z toho unešený.
Kdyby jste měli někdo tipa, kde tyto zbývající knížky dokoupím(pouze nové), tak budu rád za kažou radu!!! Richi
Díky Richi
nany   [14.06.2011]
Mám tip (ne typa): Jsou běžně v knihkupectvích, témeř všechny tituly. Alespoň u ná v sobotu ještě byly.
Jana   [15.11.2011]
FF
Můžete mi dát někdo prosím tip kde sehnat knihu Pastýř ? V jednom antikvariátu jsem jí našla, ale ve skutečnosti už jí nemají. Děkuji Jana
Jana   [15.11.2011]
FF
Tak už jsem našla, antikvariát v Mostě ji měl :-) and mě zase někdo nepředeběhne :-)
boboking   [16.08.2007]
afghánec
Tak se chci zeptat, četl jste už někdo Afghánce? Jaké to je? Mám FF rád, ale je fakt, že ty novější knihy nejsou tak super, chybí jim tak trochu ta jeho š´táva.
Jana   [16.08.2007]
Jako vždy výborné. Kdybych měla čas,tak to přečtu najednou.

zdravím Jan.
boboking   [16.08.2007]
Díky za ohlas
nany   [05.09.2011]
Afghánec
Knížka je zajímavá, i když se mi zdála slabší než jiná díla tohoto autora. V Afghánci se uzavírá osud Steva Martina z knihy Boží pěst. A to tedy bylo parádní počtení! Doporučuji vřele - tu knihu Boží pěst.
A Vyjednavače...a jeho povídky Žádné stopy...a další. Znám všechny jeho knížky.
jirka   [11.03.2005]
kížky
všechny knížky dobrý
míra   [12.03.2005]
neuvěřitelné
od F. F. jsem do svých nynějších 19 let překousal: žoldáci, den pro šakala (3x), vyjednavač, boží pěst, ďáblovu alternativu (2x), ikona (2x), spis odesa, fantom mamhattanu, čtvrtý protokol, žádné stopy, pastýř, mstitel (2x) a mistr klamu. Přesvědčivost, detaily a informace se kterými vytváří své knihy je tak ohromující, že kolikrát věřím a bojím se, že to tak i mohlo být. Jestli, někdo ví o nějakém díle vyšlém v češtiny které mi uniklo, dejte mi prosím vedět.
nany   [05.09.2011]
Ještě Šumící vánek (ale to se mi nelíbilo) a posledně vydaná Kobra. To je opět počteníčko.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Mládě - první rok života
Při výpravách za českými nakladateli se mi dostala do ruky zajímavá knížečka. Kdo by neznal "průvodce" pro novorozeňátka typu "Naše miminko", celé v růžovém a bledě modrém, plné zajíčků, káčátek a ...
(2) Utonulá
(3) Příběhy českých knížat a králů
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům