Diskuze k autorovi: John Irving

Jméno:
Email:
Nadpis:
Text:
Odeslat
ewik   [08.11.2006]
158 librova svatba
cetli jste nekdo? Zajima me, jak zapusobila na jine. Pujcila jsem si ji v knihovne, mam za sebou zatim jen par stranek. Nejak se do toho nemuzu zacist.
racer   [08.11.2006]
Manželství do 158 liber
Já jsem tuhle knihu četl... některé knihy od Irvinga se mi sice líbily víc, ale je pěkná... i když je z velké části o nevěře...
marta-b   [08.11.2006]
Četla jsem tuhle knížku pod názvem Manželství do 158 liber a musim říct, že byla dost zajímavá. Určitě vytrvej, díky týhle knížce jsem konečně pochopila, jak můžou některý lidi vnímat nevěru. Pravidla moštárny nebo Garp jsou sice lepší než tohle útlý dílko, ale určitě to nevzdávej po pár stránkách ;o) Nebudeš litovat.
ewik   [09.11.2006]
diky :)) dodali jste mi "energii" o vikendu se do cteni zakousnu :))
ewik   [27.11.2006]
Tak jsem v sobotu dočetla.(Budovali jsme trochu byteček tak nebylo tolik času na čtení :) ) Byla jsem ráda, že jsem vydržela a překousla jsem první stránky. Zajímavá kniha, zajímavý pohled na "soužití" 2 manželských párů. Myslím že se pustim v nejblizší době do dalšího díla od Irvinga :)) Díky za podporu a doporučení
Sartori   [31.10.2006]
Ja ted nedavno cetl Rok vdovy a na ste strance jsem musel skoncit - postradal jsem jakykoliv zvrat, kniha se linula a linula a nejak me to prestalo bavit. To Syn cirkusu se mi naopak libil moc, i kdyz to jsem louskal nekdy pred peti lety, dnes bych k tomu mel mozna take jiny pristup.
racer   [31.10.2006]
Rok vdovou
Mně se Rok vdovou moc líbil, ale myslím, že při čtení Irvingových knih hodně záleží na momentálním rozpoložení čtenáře :-)
Sartori   [31.10.2006]
re
Ja byl v celkem dobrym rozpolozeni si myslim, ale zastavam nazor, ze cist jen lehce nadprumerny knihy a horsi nema cenu, na to je zivot moc kratkej, cili kdyz me neco do rekneme ste stranky nezaujme, odkladam to.
iKaktus   [10.11.2006]
Rok vdovou
Myslím, že stojí za to si Rok vdovou přečíst. Každá část knihy je tak trochu uchopená jinak. Lépe řečeno, každá část knihy je tak trochu o něčem jiném, i když vlastně stále drží linii příběhu. Knihu lze hodnotit až ji člověk přečte celou. Rok vdovou patří k těm knihám, u kterých není ztrátou času je přečíst i vícekrát. Kniha Rok vdovou patří také k těm, které koncem začínají - až knihu člověk dočte, poslední věta jí dá alegoricky život a čtenář musí postavy a jejich příběh přehodnotit. Kniha se v tu chvíli stává jinou, než když ji začínal číst nebo byl na straně 150 nebo na straně 300.
iKaktus   [30.10.2006]
Dokud tě nenajdu
Já jsem ji asi před měsícem dočetl. Můžu jen doporučit.
marta-b   [08.11.2006]
Díky,
napsala jsem si o ní Ježíškovi ;o)
marta-b   [18.10.2006]
Ještě dotaz:
máte už někdo tu jeho novinku dočtenou? Jaký jsou dojmy? .o)
marta-b   [18.10.2006]
Zkoušim se prokousat povídkama z knížky Pokus o záchranu čuňáka Sneeda, ale i když Irvingovau tvorbu miluju, tohle mi prostě nějak nejde dočíst. Stejně jako Pitná kúra. Ale na jeho novinku Dokud tě nenajdu už se zase pekelně těšim, protože cejtim, že to zase bude pecka! :o)
Jaga   [23.02.2007]
Dokud tě nenajdu
Moc jsem se těšila, ale nadšená nejsem. Tak se to všechno nějak rozplizlo... Asi jako sex s tak dlouho oddalovaným orgasmem, až se to prostě nepovede - promiňte mi to přirovnání. Byla jsem zklamaná, po čase zkusím přečíst znova, uvidíme.
marta-b   [21.03.2008]
Dokud tě nenajdu ...
... tak jsem se právě dneska prokousala někam ke straně 300 a končím :O( Začátek mi přišel docela čtivý, ale musim se přiznat, že nic perverznějšího jsem od Irvinga ještě nečetla a taky už jsem trochu přesycená toho, jak všude cpe zápasení. Nevim, jestli tohle dílko někdy dočtu, momentálně na to nemám chuť ani sílu a vážně mě to mrzí, protože jsem se těšila, že si Irvinga pořádně užiju, když to má skoro 900 stran.
marta-b   [21.03.2008]
Ještě dodatek:
A proč perverzní? Na můj vkus se tam až příliš rozepisuje o sexuálních zážitcích malého (9-10 letého) Jacka Burnse, kterýho v podstatě zneužívala jeho soupeřka ze zápasu :o/
Kaisie   [18.02.2009]
Dokud tě nenajdu
Podle mně je tahle kniha trochu moc zdlouhavá: Zajímavý je na ní asi jen začátek a konec, protože právě celá polovina knihy je pouze o milostných dobrodružstvých hlavního představitele, Jacka Burnse.Dle mého názoru má Irving zřejmě tendenci zacházet až do těch největších detailů v těch nejabsurdnějších situacích a to se podle mne občas nevyplácí...
Dandyp   [03.03.2009]
Dokud Tě nenajdu
To Kaisie: .... a to je právě to, co dělá Irvinga Irvingem :-) - originálním, možná úchylným, i trochu perverzním, ale pro mě prostě geniálním :-)
Nejlepší jsou podle mého názoru "Svět podle Garpa" a "Modlitba za Owena Meanyho"

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Lirael
(2) Marťanská kronika
I když se kniha bezesporu považuje za science fiction, nelze ji označit za klasický exemplář tohoto stylu. Už první předpoklad, který by příběh sci-fi podle všeobecného mínění měl obsahovat, tedy ...
(3) Radovanovy radovánky - Jak vyzrát na motýly a další příhody
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům