Diskuze k autorovi: Cormac McCarthy

BoboKing   [02.06.2012]
Nový McCarthy - Strážce sadu
Na konci června 2012 vychází další kniha od skvělého McCarthy - Strážce sadu. Anotace: Dospívající John Wesley Rattner se spřátelí s pašerákem alkoholu Marionem Sylderem. Dva mladíky však pojí i hlubší zákeřné tajemství, které zná jen stoický patriarcha Arthur Ownby – vytrvalý strážce mrtvého těla bezejmenného cizince. Nad dávnověkou říší hlubokých lesů, divokých zvířat a neklidných duchů se nepozorovaně vznáší smrtelná hrozba průmyslového pokroku a civilizace. Lze se jim vůbec vzepřít a nebýt přitom rozdrcen? Baladický bildungsroman v nejlepší faulknerovské tradici o pokoře, vzdoru, pomíjivosti a krásné snaze učinit své bytí skutečnějším.

Těším se!!!
BoboKing   [10.11.2011]
Novinka - Vnější tma
Argo vydalo novou knihu C. McCarthy - Vnější tma. Těším se, až se mi dostane do rukou.
Anotace:
Hluboko v odlehlém a pustém koutu Appalačských hor, pravděpodobně někdy na přelomu devatenáctého a dvacátého století, se odvíjejí dramatické osudy chudého mladíka Cully a jeho sestry Rinthy. Ta jednoho dne porodí dítě, Culla novorozeně pohodí v lesích a sestře namluví, že zemřelo. Zoufalá Rinthy však jeho lžím nevěří a vydává se s Cullou v patách na nekonečnou a strastiplnou pouť nehostinnou krajinou s groteskními obyvateli. Sugestivně vylíčený příběh je především symbolickou alegorií zachycující s hloubkou antické tragédie a v pečlivě promyšlené stylistické kompozici odvěký svár dobra a zla, odehrávající se na samotném dně lidské duše.
Lamanai   [13.11.2011]
taky se těším
BoboKing   [25.11.2009]
Dítě Boží
Jak jsem koukl na web ARGO , kromě Sardoua vydalo právě i nový román od C. McCarthyho "Dítě Boží". Dle námětu to asi bude opět "tvrďárna" pro silné povahy. Budu se snažit se k tomu dostat. Anotace : Hlavním protagonistou románu je Lester Ballard, vrah a nekrofil, kterého společnost vyloučila ze svého středu a který žije v podzemním labyrintu jeskyní se svými trofejemi - plyšáky, které si vystřílel na poutích, a s rozkládajícími se mrtvolami svých obětí.
Lamanai   [26.11.2009]
mrazí mě už z toho námětu... přesto si říkám, že snad anotace mohla prozradit o poznání méně (přijde mi, že je tam popsána v podstatě celá kniha, ale třeba se pletu)...

asi zkusím, vypadá to rozhodně dost zajímavě
římanka   [26.11.2009]
... zní to dost úchylně, takže si to asi necham ujít, ale pro jistotu kdyžtak po přečtení písněte, jaké to bylo, třeba se mýlím. Moc se mi líbila Cesta a tak bych nechtěla přijít o další možnou dobrou knihu.
Lamanai   [13.11.2011]
Nakonec jsem četl a bylo to zajímavé.Nakonec paradoxně mnohem méně úchylné, než napovídaly anotace. Chtěly asi být senzacechtivé, ale nakonec šlo o velmi citlivé studium lidské duše, byť zatemnělé.
boboking   [04.06.2008]
film
Tak jsem viděl ten oscarový film "Tahle země není pro starý" podle jeho stejnojmenné knihy a musím přiznat, že jsem zíral s otevřenou hubou. Potoky krve, všechno končí špatně, děsné psychické a fyzické násilí. Výborný film, ale prostě nevím, jestli bych ho chtěl vidět ještě jednou. Kvalitní, ale drsný.
J.Kopeček   [04.06.2008]
Jo, je to příběh ze života...
Měl jsem stejné pocity, jenom vím zcela jistě, že bych ho podruhé vidět nechtěl.
Aneb, vše co jde po dobrém, jde mnohem lépe násilím.
Lamanai   [26.11.2009]
McCarthy je skvělej, Javier Bardem v titulní roli vynikající... ale přesto jsem, nedokážu říct proč, z filmu nijak uchvácen nebyl... vyloženě špatné to nebylo, to určitě ne, ale nadprůměrné mi to rozhodně nepřišlo

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Radost z poznání
(2) Teorie sraček
Přesně jak se píše na přebalu, je román "Teorie sraček" (orig. Paskateoria, 2001) : "... společenská kritika bez skrupulí, která nepostrádá černý humor, ... atd." Dokonce se v závěru knihy dozvíme, ...
(3) Eichmann
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům