Diskuze k autorovi: Terry Pratchett

Jméno:
Email:
Nadpis:
Text:
Odeslat
Alix   [09.05.2010]
TP
Propadla jsem mu, sbírám Zeměplochu, čtu pořád dokola, smířila jsem se s občasným pocitem, že dělám testy IQ, ale nenechám toho. Vynikající, humorné, inteligentní. Musím ovšem přiznat, že ne všechny knihy jsou stoprocentně vydařené, ale pořád je to NĚCO!
Veronika   [04.12.2009]
TP
Výborný spisovatel, pomalu, ale jistě se pročítám celou Zeměplochou, ale řekla bych, že je to čtení pro intelektuálně nadané jedince, alespoň většina dílů, co jsem četla.
Johanna   [01.06.2006]
tp
Od TP jsem četla úplně úplně všechno včetně nezeměplošských knížek, z těch můžu doporučit především Koberce. Za nejlepší knihy považuju ty kde je Hlídka a Smrť, ačkoliv se musím přiznat, že ta poslední, s názvem Buch! mě až tolik nenadchla, zdá se mi že možná trochu polevuje z laťky nastavené takovýni formáty jako je Noční hlídka(jedna z novějších knih).
matthew   [06.07.2006]
pro Johannu
taky jsem precetl skoro vsechno nejlepsi je snad druha ctvrtina zemeplochy melodicno prazdroj obrazky casy bohove.po nohach z hliny postupne meni styl je ted az moc rozvlekly vazny a nekdy pateticky.zato ma vyborne veci mimo zemeplochu-Mauric,Kelda...
anonym   [06.07.2006]
Souhlas. Ty poslední knihy jsou rozvláčný a děsně mentorský. Autor dostal chuť čtenáře vychovat víc, než je snesitelné, jako by si začal přát, aby po něm zustalo něco víc, než jen "humor". Zvláště chválenou Noční hlídku jsem musel několikrát odložit, abych se přesvědčil, že se skutečně jedná o TP. Zvlášť nudná byla ta část, kde autor "filosofuje" o lidu. Zkrátka Elánius se stal tak vysoce morálním, že mu ani h.... nesmrdí. Zjevně se nic zřejmě nedá natahovat do nekonečna. Jinak jsem se ale u většiny jeho knih velmi bavil (a to včetně hlasitých projevů), četl jsem je několikrát a TP za ně mnohokrát děkuji. Nejvíce si cením Soudných sester a Zajímavých časů.
helena   [23.03.2006]
Já vám nepovím která kniha Terryho P. je nejlepší. Ale u všech co jsem četla jsem se bezvadně pobavila. Kam ten chlap na ty nápady chodí?
Ondra   [26.04.2005]
Pratchett rulezz..
Terry je jednoznačně králem fantasy a já jsem jeho kouzlu propadl. Zajímala by mě jedna věc a to: Dvoukvítek.. má čtyři oči, nebo nosí jen brýle? Vždy jsem myslel že má brýle a Ankh-Morporkští to krapátek nepochopili. Nadruhoustranu na obálce "Lehkého Fantastična" má regulérně čtyři oči a brýle žádné. Záhada nad záhady... Jinak jsem právě dočetl "Dámy a pánové" a nezbývá než doporučit!!! Asi nejvtipnější ze a nejúžasnější ze všech 9-ti knížek které jsem o Zeměploše přečet.
boboking   [26.04.2005]
to já za nejlepší považuji Barva kouzel, Čarodějky na cestách a Magický prazdroj.
mort   [09.05.2005]
4 oči
Ahoj Ondro,Dvoukvítk má oči 2 a brýle.Když Josh Kirby kreslil obálku,myslel že Dvoukvítek má oči 4,jen chyba
Lilith   [12.05.2005]
Já považuji za jeho nejlepší Zeměplochu "Zajímavé časy". To byla úplně první knížka od Terryho, kterou jsem četla. Musím se přiznat, že prvních 50 stránek jsem byla pevně přesvědčena o autorově velice kladném vztahu k THC - pak jsem si zvykla a TP je prostě THE BEST.
emmik   [12.05.2005]
Já mám nejraději Sekáče, Soudné sestry, Otce prasátek a Erika (to byla první knížka, kterou jsem od TP četla já a přiznám se, že napoprvé mi spoustu věcí nedocházelo=)) Jinak má dvoukvítek opravdu oči jen dvě ::-)
Leveli   [22.03.2006]
Fakt síla!!
První knížka, kterou jsem přečetla od TP byl Mort a totálně mě nadchla! Díky za skvělý překlad p. Kantůrka. Už mám za sebou Magický Prazdroj (ten se mi zdál trochu rozvláčný) nejvíc se mě líbilo Lehké fantastično (opravdu bizardní zápletky) a teď jsem dočetla Pohyblivé obrázky - kouzelný pohled do světa showbusinessu a zákulisí natáčení nejslavnějšího filmu všech dob - Střed proti Okraji!! Můžu všem vřele doporučit. V knihkupectví jsem objevila i obrázkovou knihu (bohužel jsem si nezapamatovala název ani autora), kde jsou nakresleny všechny postavičky z Pratchettových děl. Autora obrázků tipuju na fanouška TP. Mrakoplaše jsem si představovala trochu jinak, ale Dvoukvítek se opravdu povedl - tlusťoučký růžolící turista s brýlemi, havajskou košilí a ponožkami v sandálech.. :o))
Martin   [22.04.2005]
Ukázky z Pratchetta
Našel jsem dost věcí od Pratchetta i na webu: ld.johanesville.net/pratchett
Škoda, že tam nemají celý knihy, ale zato každý den najdete novou kapitolu (prý to je kvůli autorským právům, což chápu). I tak je to ale dobrý místo, slíbili postupné zveřejňování dílů Zeměplochy a všech 3 Nomů a zatím, jak se zdá, slib plní. Už se těším na další. A každému, kdo Pratchetta nezná a chtěl by vědět, jak píše, plně doporučuji.
Jitka   [20.04.2005]
Naprosto souhlasím. Je sice pravda, že některé jeho knihy jsou pro začátečníky přespříliš spletité a zdánlivě neuspořádané, po přečtení několika dalších však absolutně propadnete jeho velmi vtipnému stylu vypravování, dokonalému propracování charakteru postav a strhujícímu příběhu. Je udivující, že ačkoliv již napsal přes třicet zeměplošských a neméně tolik povídek a knih z jiného prostředí, podobají se jedna druhé minimálně, ba skoro vůbec. A proto také doporučuji, přestože je to trochu otřepané, čtěte.
Maria   [13.03.2005]
Teda ten je úžasnej.Moc se mi líbí jeho knihy a vtipné poznámky v nich.Můj vzkaz pro ty co ještě nečetli ani jedno jeho dílko je,aby si ho přečetli.(hlavně ti co se rádi smějí) =)

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Zvláštní mise
(2) Nesnesitelná lehkost bytí
(3) P jako pivo
Kniha mne jednak zaujala svým celkovým vzhledem, menší formát v červené barvě s vyobrazením otvíráku na láhve, ale především se mi zalíbil podnázev titulu "Dětská knížka pro dospěláky. Dospělácká ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům