Diskuze k autorovi: Joanne K. Rowlingová

Jméno:
Email:
Nadpis:
Text:
Odeslat
BoboKing   [18.04.2012]
Nová Rowlingová
Rowlingová poprvé pro dospělé. Kniha vyjde v září

13. dubna 2012 7:00

LONDÝN - Autorka úspěšné série knih o Harrym Potterovi vydá v září černěhumornou knihu s názvem The Casual Vacancy (Prázdné místo).
Podle nakladatelství Little, Brown půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se vyznačuje černou komikou, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje, uvádí prohlášení nakladatelství.
Podle něj vyjde kniha v celém světě 27. září v tištěné i elektronické podobě, a také jako audiokniha. Již v únoru Rowlingová řekla, že její příští kniha "bude velmi odlišná od série s Harrym Potterem". Současně tehdy zdůraznila, že úspěch knih o čarodějnickém učni jí přinesl "svobodu prozkoumat nová území".
(Lidovky.cz)
boboking   [04.02.2008]
Pokračování Harryho
enchápu, jak by pro Rowlingovou mohlo být problém vymyslet pokračování Harryho Pottera. Přečetl jsem si jen poslední dvě kapitoly z posledního dílu, a dalo by se psát x - dalších dílů. Harry ženatý, má tři(?) děti, které posílá právě do Bradavic, jaký lepší materiál na další sérii? A já bych to viděl tak, že nakonec něco stejně začne psát, jak pořád vyhrožuje.
Marry   [16.12.2006]
Jak to údajně bylo doopravdy
Tak vidím, že nikdo moc přesně nevíte, jak to bylo, proto budu citovat jeden dokument o J.K.Rowlingové.Takže Jo jela vlakem z Manchestru do Londýna a nemyslela na nic, souvisejícího s psaním, ale najednou se vynořil ten nápad a ona zřetelně viděla hubeného malého chlapce- Harryho.Přepadl ji až hmatatelný příliv vzrušení.Neměla tehdy tužku, ani pero, ani tužku na obočí a tak musela jen sedět a přemýšlet, celé 4 hod., protože vlak měl zpoždění ji v hlavě vířily všechny její nápady...
milan lučivňák   [25.05.2006]
já,já a zase jenom já
Já zas vím,že jela vlakem a slišela,že by bylo príma být čarodějem a tak si vymyslela harryho pottra. Pak když přišla k přátelům tak jim to řekla a oni ji řekli ať to napíše. Ona to napsala protože měla málo peněz a nutně je potřebovala.
Hermiona   [20.04.2012]
Jak se jmenuje knihovnice?
jana sztankoova   [05.01.2006]
joanne k. rowlingova
jeji pribeh zacal tak ze jela tramvaji a mela dlouhou cestu mezi tim si promyslela o kouzelnicich a jen tak si premyslela nemela s sebou zadny zapisny ani tusku na psani a tak si to v hlave nechala jen tak probyhat pak napsala prvni knihu psala ji hlavne pro svou dceru a pro kamarady a nakonec pro celicky svet ted je to snad ta nejznamejsi spisovatelka na svete a mozna i ta nejbohatsi
koffein   [06.01.2006]
její příběh ...
a opravdu to tak bylo nebo je to jen zpětně vymyšlená legenda ? :)
Lenka   [06.01.2006]
Kdo ví?
Kdo ví? Já zase četla, že jezdila vlakem (od tud Bradavický expres) za svoji nemocnou mámou. Ve vlaku pak celý příběh vznikl. Kdo ví co je pravda? A není to jedno? :-)

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Hra špionů
(2) Stín katedrály
Stín katedrály je druhá kniha Miloše Urbana kterou jsem četl, tou první bylo Sedmikostelí. Urban patří spolu s Michalem Vieweghem k těm českým autorům, které nenechávají své čtenáře a recenzenty ...
(3) Tajemství muzea
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům