Diskuze k autorovi: Joanne K. Rowlingová

Jméno:
Email:
Nadpis:
Text:
Odeslat
BoboKing   [18.04.2012]
Nová Rowlingová
Rowlingová poprvé pro dospělé. Kniha vyjde v září

13. dubna 2012 7:00

LONDÝN - Autorka úspěšné série knih o Harrym Potterovi vydá v září černěhumornou knihu s názvem The Casual Vacancy (Prázdné místo).
Podle nakladatelství Little, Brown půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se vyznačuje černou komikou, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje, uvádí prohlášení nakladatelství.
Podle něj vyjde kniha v celém světě 27. září v tištěné i elektronické podobě, a také jako audiokniha. Již v únoru Rowlingová řekla, že její příští kniha "bude velmi odlišná od série s Harrym Potterem". Současně tehdy zdůraznila, že úspěch knih o čarodějnickém učni jí přinesl "svobodu prozkoumat nová území".
(Lidovky.cz)
boboking   [04.02.2008]
Pokračování Harryho
enchápu, jak by pro Rowlingovou mohlo být problém vymyslet pokračování Harryho Pottera. Přečetl jsem si jen poslední dvě kapitoly z posledního dílu, a dalo by se psát x - dalších dílů. Harry ženatý, má tři(?) děti, které posílá právě do Bradavic, jaký lepší materiál na další sérii? A já bych to viděl tak, že nakonec něco stejně začne psát, jak pořád vyhrožuje.
Marry   [16.12.2006]
Jak to údajně bylo doopravdy
Tak vidím, že nikdo moc přesně nevíte, jak to bylo, proto budu citovat jeden dokument o J.K.Rowlingové.Takže Jo jela vlakem z Manchestru do Londýna a nemyslela na nic, souvisejícího s psaním, ale najednou se vynořil ten nápad a ona zřetelně viděla hubeného malého chlapce- Harryho.Přepadl ji až hmatatelný příliv vzrušení.Neměla tehdy tužku, ani pero, ani tužku na obočí a tak musela jen sedět a přemýšlet, celé 4 hod., protože vlak měl zpoždění ji v hlavě vířily všechny její nápady...
milan lučivňák   [25.05.2006]
já,já a zase jenom já
Já zas vím,že jela vlakem a slišela,že by bylo príma být čarodějem a tak si vymyslela harryho pottra. Pak když přišla k přátelům tak jim to řekla a oni ji řekli ať to napíše. Ona to napsala protože měla málo peněz a nutně je potřebovala.
Hermiona   [20.04.2012]
Jak se jmenuje knihovnice?
jana sztankoova   [05.01.2006]
joanne k. rowlingova
jeji pribeh zacal tak ze jela tramvaji a mela dlouhou cestu mezi tim si promyslela o kouzelnicich a jen tak si premyslela nemela s sebou zadny zapisny ani tusku na psani a tak si to v hlave nechala jen tak probyhat pak napsala prvni knihu psala ji hlavne pro svou dceru a pro kamarady a nakonec pro celicky svet ted je to snad ta nejznamejsi spisovatelka na svete a mozna i ta nejbohatsi
koffein   [06.01.2006]
její příběh ...
a opravdu to tak bylo nebo je to jen zpětně vymyšlená legenda ? :)
Lenka   [06.01.2006]
Kdo ví?
Kdo ví? Já zase četla, že jezdila vlakem (od tud Bradavický expres) za svoji nemocnou mámou. Ve vlaku pak celý příběh vznikl. Kdo ví co je pravda? A není to jedno? :-)

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Cesty Binjumina Třetího
(2) Život svaté Alžběty
(3) Podivuhodný svět bonsají
Kulturní uvedení obstarávají neobyčejně vzletná slova Věny Hrdličkové. Popisují kulturu "elegantních zábav" vyhrazených vzdělanecké vrstvě starého Východu, nicméně nepředstavujme si v tom toliko ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům