Diskuze k autorovi: Miroslav Žamboch

Petr   [20.12.2014]
Konias
Koupim miniknizky
Konias - Konec vlka samotare 200,-
Bakly - Holyma rukama 200,-

piste na demnogonis@centrum.cz
BoboKing   [30.10.2011]
Novinka na listopad od Žambocha
Vyšel nový Kulhánek, a tak Žamboch nemůže kontrovat:

Miroslav Žamboch: Visio in Extremi

Mathias Majer je zkušený příslušník svého druhu, samotář, který dokáže skrytě přežívat v lidské společnosti. Země bývalé Koruny české jsou už po staletí jeho loveckým teritoriem, kde mu krásné ženy rády a ochotně poskytují, co potřebuje k životu.
Stojí mimo hierarchii svého druhu, mimo klany, mimo války velmistrů. V jediném okamžiku se ale všechno změní - stává se z něj cíl číslo jedna, štvaná zvěř. Z neznámého důvodu je zatažen do podivného sporu mezi tajemnou velmistryní Messalinou a vůdcem jednoho z nejsilnějších klanů.
Utíkat před nájemnými zabijáky a zkorumpovanými komandy speciálních jednotek nemůže věčně. A přestože se celý svůj dlouhý život spoléhal jen na sebe, tentokrát sám nemá šanci. Zachránit ho mohou jen odpovědi na správně položené otázky. Aby našel otázky a posléze i odpovědi, musí se spolehnout a vydat do rukou těch, které dosud považoval za svou kořist - musí požádat o pomoc obyčejné lidi.
Tajemství se táhne do minulosti hlubší, než si na počátku dokázal představit, a hrozba, kterou vynáší na povrch, přináší zkázu pro všechny.

Žamboch, Miroslav: Visio in Extremi
nakladatel: Triton, E. F.
obálka: Jan Doležálek
296 stran; paperback; 140 x 200
299 kč
plánováno na listopad 2011
BoboKing   [02.11.2009]
Na vánoce nový Žamboch
Už se dost lidí kolem ptalo, bude-li na vánoce nějaký nový Žamboch? A je TADY!
Žamboch, Miroslav: Dlouhý sprint s ozvěnou
nakladatel: Triton
obálka: Jan Doležálek
240 stran; paperback; 140 x 200
279 kč
plánováno na listopad 2009
ANOTACE:Mág vládnoucí městu Vegaš ve skutečnosti panuje celému světu. Císaři, králům i ostatním čarodějnickým klanům. Takové místo může zastávat jen nejsilnější z nejsilnějších. Podle starého práva je třicet dní před korunovací nástupce magického trůnu vyhlášen volný lov. Kdo následníka zabije, má sám šanci nastoupit na jeho místo. Tekuard je druhorozený syn vládnoucího rodu čarodějů. Nemá magii rád, nemá k ní vlohy, nemá rád společnost, v níž se kouzlem zabíjí mnohem snadněji než ocelí nebo jedem. Měsíc před korunovací jeho starší bratr nešťastnou náhodou umírá a Tekuardovi nezbývá než prchat: před asasiny, nájemnými čaroději, před celým světem. Nemá naději, ví, že nakonec bude zabit. Na útěku však zjišťuje, že náhoda nebyla náhodou a celý svět se může ocitnout na prahu války megačarodějů. A po Dlouhém sprintu přichází Ozvěna věcí příštích...

No a je tu ještě otázka, jestli bude i Kulhánek? Taky dlouho už nebyl!
BoboKing   [12.11.2009]
Bohužel jsem právě zjistil, že opět je to sbírka dvou novel, které už vyšly v jiných dílech. Takže nic nového pod sluncem.
max   [08.11.2008]
koniáš
už ho dočítám a je super....
boboking   [08.10.2008]
Nový Koniáš!!!!!
Po dlouhém čekání se tedy dočkáme! Nová "tlustá" kniha o Koniášovi konečne bude. 20.10. má vyjít v Tritonu - Koniáš : Vlk samotář , 640 str, 399,-Kč. Anotace: Hrdina knihy Muž na stezce a románu Na ostří čepelí se vrací v novém příběhu Vlk samotář. Lov artefaktů z dávné minulosti je sám o sobě velmi nebezpečná záležitost, tentokrát však přímo sebevražedná. Nejmocnější z vládců pochopili, že za problémy, které jim už po celá desetiletí znepříjemňují život - za ztrátu monopolu na obchod s obilím, krach na smaragdové burze, diplomatický skandál v Gutawské poušti a za spoustu dalších věcí - může jediný muž -cestovatel, zvěd, dobrodruh, nájemný meč; člověk skrývající se pod jménem Koniáš. Začíná hon, který v historii nemá obdoby. Císařští komandos, ninjové, Konvent pro potírání magie a nakonec i čarodějové. Všichni chtějí jediné ... zabít ho.
voo   [16.12.2007]
Zdravim, neviete mi poradit, kde by som stiahol nejake jeho knihy? Som totiz dlhodobo v zahranici a tu to nemam kde kupit. Vdaka
boboking   [13.12.2007]
Jen taková blbost
Moc to tady nepatří, ale už se fakt těším na vánoční dovolenou. Leze mi už to na hlavu. Víte, co se mi před pár dny zdálo? Źe jsem měl za úkol zabít Žambocha , a já ho fakt odstřelil raketometem. Byl na sračky.Asi nějaká vzdálené asociace na četbu Drsného spasitele.
boboking   [30.11.2007]
Nový Žamboch a 2x
Tak je to tady, nový román M. Žambocha "Predátoři". viz http://www.daemon.cz/kniha/9317/zamboch-miroslav-predatori.htm
A k tomu vyšel i speciál Agenta JFK v dvojnásobném rozsahu a ceně. viz. zde: http://www.daemon.cz/kniha/9228/zamboch-miroslav-agent-j-f-k-13-prokleti-legendy-damska-hra.htm
citron.14   [23.07.2007]
Přijde mi docela zábavné že Tahle Žambochova zpověď zní trošku jako životopis nějakého jeho hrdiny. Mrkněte na to, stojí to za to!

http://2007.miroslavzamboch.cz/Personal.aspx
Michal   [03.09.2007]
Jo to máš pravdu. Ale on takovej zarputilec opravdu je. Alespoň pokud můžu soudit, když jsem s ním 4 roky chodil do školy :o) Mira je prostě Mira a nemá chybu. Na školní léta s ním vzpomínám rád.
Michal   [29.12.2006]
Žamboch vede ....
Já jsem nikdy fantasy nečetl, jen sci-fi. Ale od Miry Žambocha už jsem pár kousků zlouskal. Jediné co mi na něm vadí je to, že většinou čtu moc dlouho do noci (děj se sype, nepustí mě) a potom se mi nechce ráno vstávat do práce :o))). No co už s ním ....
Mkolod   [06.02.2007]
Mam tak samo! Pozdrowienia z Warszawy :)
SeecOne   [14.04.2006]
Ano Líheň byla opravdu nej.....hned po kulhánkových knihách nejvýznamější dílo
Ale ani Agent-JFK není špatná série.....hlavně když ji píše série autorů!
Efik...   [15.11.2005]
Vážení. Žamboch je rozhodně skvělý literární tvůrce. Ale nad jeho fantazy bych určitě umístil obě sci-fi Líhně. Narozdíl od fantasy(Př. Bez slitování) mi příjdou mnohem přirozenější. Nehledě na to že originalita a zábavnost její myšlenky(Líhňe) je více než na výši:)
Ela   [23.08.2005]
Enemy, nejseš náhodou Sulban? Podle toho "mno"...
Enemy   [13.08.2005]
Diskuze
Mno tak abych zacal, Miroslav Žamboch je podle mýho součastný nejlepší český autor fantasy povídek. Zapojuje do děje množství akcí, které dávají celému příběhu nádech jakýhosi vzrušení a cítění, že stojíte dva metry od souboje a uhýbáte příliš rozmáchlým ranám. Nebo nepovedeným kouzlům. Prostě je to můj nej autor a kdo tvrdí opak tak zde je má rukavice...:-))
Ela   [22.08.2005]
Souhlasím s nejlepším současným fantasy autorem (i když Vladimír Šlechta mu šlape na paty), ale myslím, že by se spíš měl zaměřovat na romány. No prostě mu jdou lépe.
gari   [15.11.2005]
jste si jisti, že znáte celou českou tvorbu????
Bohužel asi ne, jsou i lepší, jen nejsou na internetu.
M.   [20.12.2005]
Koho máš například na mysli ?
Mc   [16.05.2006]
Jiří Kulhánek,to je mistr. Kdo nečet,rpohloupil.
Petr Sojka   [12.07.2006]
souhlaím
Od Kulhánka jsem četl všechny knihy a musím říct, že mě úplně pohltily. Napínavé až do konce. Ted začínám číst dílo od M.Žambocha....a jsem nadšen.
inndra   [09.10.2006]
koho myslis?
ten clovek psal o fantasy autorech a nevim jestli bych si troufl Kulhanka zaradit jako autora ktery pise fantasy(kouzla, meče,sword and sorcery) i kdyz bych si netroufl ho zaradit ani mezi ciste sci-fi autory protoze dost jeho tvorby je skoro ze soucasne doby - plus minus par let - kdezto Zambocha do pytle fantasy klidne hodit muzes - Konias.netroufam si o sobe tvrdit ze jsem odbornikem ale par knizek od ruznychaoutoru uz sem taky precetl, ale jestli mas nejakej tip na dobry poctenicko tak se podel.
citron.14   [16.06.2007]
Četl jsem něco málo od Kulhánka a skoro všechno od Žambocha a oba mě nadchli.Rád bych ale reagoval na to že ŽAMBOCH se dá snadno strčit do pytle fantasy a Kulhánek ne.Koniáš možná ale třeba takový Drsný Spasitel:kouzla, meče,sword and sorcery na něj moc nesedí ne?Podle mě jsou buď oba fantasy spisovatelé nebo ani jeden.
Michal   [04.11.2007]
členění
Nejsem žádný odborník na fantasy, ale proč pořád členíte a škatulkujete spisovatele? Prostě se mi knihy líbí a tečka.
citron.14   [05.11.2007]
pravda
Martina   [13.12.2007]
a co takhle Neomillnerová?
Přijde mi maličko k smíchu to dohadování, jestli je lepší Žamboch nebo Kulhánek... anebo snad Šlechta... MIrka Žambocha čtu většinou moc ráda (ale Líheň se mi nelíbila), Šlechtu občas a Kulhánka ne. No a co?
Ale nejradši z českých luhů a hájů mám Petru Neomilllnerovou! A teď mě sežerte!
boboking   [13.12.2007]
No však jsem v drbech doporučoval Neomillnerovou. Teď vyšly tři knihy najednou. A četla jste ty od +18 Hry na bolest?

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) O smyslu bytí
Světoznámý fyzik, nositel Nobelovy ceny za fyziku a autor vynikajících přednášek, tentokrát znovu přednáší, ale netradičně o vztahu vědy k náboženství, filozofii a společnosti. Pokud ovšem lze slovo ...
(2) Léto s Káťou
(3) Bojujte s nepřítelem zblízka II.
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům