Diskuze k článku: Ebux.cz? Komfortní a jednoduchý způsob jak nakupovat a číst elektronické knihy

Radim   [26.09.2017]
ebux je nepoužitelný
Pokud zrovna nemáte čtečku PocketBook nebo Kindle, pokud chcete číst eknihy i z jiných zdrojů, nemá to smysl. Nacpou Vám nějakou čtečku Wooky a nutí vás nepoužívat nic jiného než jejich obchod a knihy od nich. Naprostá zvrácenost.
Jirka   [05.01.2012]
ebux - obchodní podmínky
Při čtení obchodních podmínek zjistíte, že "koupě" knihy u EBUXu neznamená, že se tato kniha stane v el. formě vaším vlastnictvím (i když soubor má ochranu DRM), vy si pouze zaplatíte možnost k ní skrze aplikaci Wooky a uživatelský účet přistupovat (i když ji budete mít staženou), tzn. ji číst. Pokud ale poskytovatel za pár let zanikne, nebo usoudí, že porušujete smlouvu, účet vám zruší, a tím o své zakoupené "knihy" bez náhrady přijdete. Viz článek 2, Uživatelský účet. Stejně dopadnete, pokud si uživatelský účet zrušíte sami.
Z logiky věci tedy nejde o koupi e-knihy, ale o platbu za dočasné a podmíněné právo si tuto e-knihu číst. Dodávám, že číst pouze na čtečkách Wooky, na žádné jiné.
Pokud jste studijní typ a z knih si děláte výpisky, citace, kopie grafů, obrázků apod. (vše samozřejmě jen pro svou potřebu), nezapomeňte, že chráněné e-knihy si můžete pouze číst, Ctrl+C ani tisk nefungují. Ale to je obecná vlastnost DRM ochrany e-knih.
Pikantní je i další věta Obch. podmínek: "Pokud bude zjištěna snaha o porušení pravidel, bude uživatel pokutovaný a bude mu bez náhrady odebrán přístup k uživatelskému účtu."
Je fajn, že se na českém trhu objevil větší prodejce e-knih. Ale způsob, jakým to pojal, je hodně diskutabilní. Kéž by se brzy objevila konkurence, která nabídne standardní, ne omezující a vazalské podmínky. Investovat do e-knih, které nejsou čitelné na jiné, nejlépe e-ink čtečce, a o které lze zrušením účtu přijít, není příliš výhodné. Ale to ať si každý posoudí sám.
M   [26.05.2011]
Uzasna reklama
a nesmyslny e-shop.
James   [27.05.2011]
souhlas
Ten článek vypadá spíš jako placená reklama. Obzvlášť vzhledem k tomu, že je knihy možno zatím stahovat jen do chytrých telefonů a stolních počítačů a ne do čteček! Takže je to zatím jen velká nafouklá bublina.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31180 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Rotvajler
Tentokrát jsem se rozhodla rozšířit si své čtenářské rozhledy a pustila jsem se do něčeho pro mě netradičního. Přečetla jsem si detektivku. Nic nového, říkáte? Možná pro Vás. Pro mě je to nová ...
(2) Větrný zpěvák - Ohnivý vítr I
(3) Meče kardinála de Richelieu
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům