Diskuze ke knize: Coelho, Paulo - Záhir

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
ivan   [01.06.2013]
nie som žiadny knihomoľ, neprečítal som toho v živote veľa lebo len málo kníh stojí za to aby som ich dočítal do konca, ale ZÁHIR je iná káva. Čítam ju už ani neviem koľký krát a stále tam nachádzam niečo nové. Veľmi mi pomohla v mojej terajšej životnej situácii zamyslieť sa nad sebou a nad svojím doterajším životom.
Vie mi niekto odporučiť knihy s podobným zameraním ?
Lily   [12.06.2007]
od Coelha jsem nejdřív přečetla Alchymistu, líbil se mi, tak jsem se rozeběhla do knihkupectví koupit dalšího coelha. Protože jsem od něho nic neznala, vybírala jsem tak dlouho, až jsem vybrala Záhir... musím říct, že ... tak dlouho, až jsem přebrala.... knížka mě teda fakt zklamala... první polovina ještě šla, stále jsem čekala, co z toho vyleze.... Ale po dočtění poslední stránky mě jen napadlo.... A to je jako všechno?.... Z celé té knížky mě nejvíc zaujal tedy jen ten pojem záhir sám o sobě... Také některé dialogy autora s manželkou mě dost zaujaly ... Ale jinak musím říci,že to bylo dost slabý.... Rozhodně knížka ke které si už nevrátim, ale na autora jsem zatím nezanevřela, prý je tohle jeho slabší kousek a mám zkusit něco jiného..... Nečetl jste někdo něco od Coelha, co byste mi mohli doporučit? díky
BoboKing   [13.06.2007]
No Alchymista je jednička, o tom žádná. A pak bych doporučil Veronika se rozhodla zemřít, nebo Ďábel a slečna Chantal.
Jiří   [04.06.2007]
Fakt dobrá
Moc pěkná kniha rozebírající partnerské vztahy nevšedním způsobem.
eva   [02.02.2007]
Jeho knihy
jsou podle me hrozny braky. "Radobyintelektual."
Miroslava Svobodová   [13.10.2006]
Krásná kniha
Tak toto je druhá opravdu krásná kniha od Coelha. První je U řeky Piedra jsem... Čtenář, který pochopí o čem autor píše si přijde na své. Je to opravdová potrava pro duši. Vždyť nejen chlebem živ je člověk... Přála bych si více takových knih, které mi rozumí a já rozumím jim. Paulo Coelho, jen tak dále!
marta-b   [18.05.2006]
Záhir?!
Tak musím napsat, že mě tahle knížka strašně zklamala. Četla jsem dříve Alchymistu a Veroniku, a tak jsem čekala aspoň trochu dobrý čtení, ale marně. Coelho mi připadá jako trapný pózista, který si hraje na to, jaký úžasně duchovně bohatý život vede. Když už mě v Záhiru něco zaujalo, tak jsem na konci knížky z výpisu zjistila, že to byly myšlenky, který si odněkud "vypůjčil". Neměl by vykrádat cizí nápady a pak na nich stavět svoje dílo, to mi přijde dost ubohý. Ale je to jen můj názor ...
Michala   [20.06.2005]
Musím se přiznat, že jsem tuto knihu doslova zhltla, stalo to za to. Souhlasim s Janou, že někde se trochu opakuje, ale to nijak neboura dojem z přečtené knihy. Celkově je kniha doslova nabytá myšlenkami a úvahami a myslím, že se k ní budu ráda vracet. Mohu doporučit každému, kdo rád čte.
Jana   [31.05.2005]
Před několika dny jsem dočetla tuto knihu a musím říct, že se mi moc líbila. Četla jsem zde mnoho rozporuplných reakcí, tak jsem byla zvědavá...A stálo to za to. Je pravda, že se Coelho dost opakuje (na mnoha místach tu nacházím Alchymistu i Veroniku), ale celková atmosféra knihy je, myslím, odlišná od všech ostatních. Doporučuji.
Jiraka   [17.05.2005]
Vyjímečná kniha
Zatím jsem ji nedočetla, jsem asi v polovině. Trochu mi čímsi připomíná Celestinské proroctví, spíš myšlenkovým laděním, než dějem, každopádně je to něco jiného, než většina knih, psaných podle schématu a zaměřených převážně na obchodní úspěch. Je svátkem číst knihu a mít chuť zapisovat si pasáže z ní. Některé názory jsou tam diskutabilní ale zatím si tuto knihu vychutnávám a myslím, že se k ní budu vracet.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Kroniky Jakuba Vandrovce
Příběhy z divokého Východu. Tak se dají nazvat povídky polského autora A. Pilipiuka o divné postavičce Jakuba Vandrovce. Tento osmdesátiletý exorcista amatér sparanormálními vlastnostmi zvesničky ...
(2) Leonardův kabinet
(3) Psi bez rodokmenu
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům