Diskuze ke knize: Fulghum, Robert - Třetí přání

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Madla   [18.12.2017]
nenaladila jsem se
Povídkové knížky pana Fulghuma milujeme celá rodina, moc jsem se těšila na pořádnou porci příběhu. Ale je mi líto, nedokázala mne vtáhnout do děje. Jako ve filmu, kdy pozorujete herce, ale nedokážete sledovat děj, uvěřit mu. Jsem v na konci prvního dílu, ale nepodařilo se mi naladit ani na jednu hlavní postavu, jejich počínání mi připadalo velmi nepravděpodobné, nevěřila jsem jim. (A to mám ráda fantasy, magický realismus, ráda uvěřím i věcem hodně nepravděpodobným). Celé mi to prostě nedávalo smysl. Co je krásné, jsou do děje vložené kresby, jako zvláštní druh cestopisu je to výborné.
Když jsem listovala druhou knihou, jestli má smysl pokračovat dál, tak mne konec přesvědčil, že opravdu ne. (Třetí díl jsem si zatím nepůjčila.) Je mi líto.
bubu   [02.01.2008]
jdu na to
jo lidi právě jsem si jí přinesla z knihovny a jdu na to!!!...jsem moc zvědavá a miluju tlustý knihy!!!
Peťule   [16.01.2007]
Třetí přání 3 - splněno
Z prvních dvou knih tohoto románu jsem byla opravdu nadšená. Nejdříve jsem si počkala až vyjdou všechny a pak teprve začala číst a vychutnávat vše najednou. Nemohla jsem se od tohoto románu odtrhnout (Fulghumovy povídky jsou ostatně taky skvělé), ale kniha třetí mě opravdu zklamala. Čekala jsem další strhující vyprávění a ono ejhle fiktivní spisovatel a domýšlení, jak to asi dopadlo.
Je tu ještě někdo podobného názoru?
Tomáš Fojtík   [16.01.2007]
Docela rozumím tomu, že mohl třetí díl (vlastně pátý) Třetího přání někoho zklamat, hlavně toho, kdo čekal další vyprávění. Ale to přece bylo na konci čtvrtého dílu ukončeno :) Třetí přání 3: Splěno jsem bral jako knížku na zamyšlení, nikoliv jako román. Myslím si, že se klidně bez ní trilogie obejde, že je možné číst první dvě knihy, ale je to jako kdybyste si dali chlebíček a namazali ho jen máslem. Ano, účel bude splněn - nasytíte se, ale Fulghum do pátého dílu dal onu metaforickou šunku, kterou své dílo uzavřel. Nemůžu říct, že by se mi poslední díl líbil nejvíce, každý díl mám rád nejvíce pro něco jiného. Ale poslední díl je asi nejdůležitější - bez toho by onen chlebíček za mnoho nestál.
jana   [27.12.2006]
web kde je kniha
Napiste mi webovku, kde najdu jeho knihy, díky moc
Tomáš Fojtík   [16.01.2007]
www.robertfulghum.com
Judita   [12.10.2005]
Třetí přání 2: zbytek příběhu (skoro)
Dočteno :o) , zbývá čekání na jaro
Petr   [07.10.2005]
No já nevim...
S knihami F. jsem se seznámil asi před 10 lety a byly to ty klasický tenký knížečky. Byl jsem z nich unešenej a nadšenej... Myslím, že F. vlastně nepsal román, protože i Třetí přání je složené z krátkých příběhů (viz délka kapitol, skoky v čase atd.))Nicméně jsem ji taky četl jednim dechem, asi jako všichni na týhle stránce. Ale přijde taková "moc" jemná a hladká a tvářící se moudře a hluboce...jakoby na efekt. Měl jsem trošku problémy mu "uvěřit", což jsem u předchozích knih neměl. Každopádně se těším na další díly :-)
Jon   [07.09.2005]
Nemá chybu...
Třetí přání... krása, neskutečná kniha. Souhlasím s vašimi názory. Třetí přání je zážitek číst. Čtete ji jedním dechem, vše ostatní jde kolem a člověk se k ní vždy rád vrátí. Je plná moudrých a úžasných myšlenek... To není román, to je ROMÁN. Díky, Roberte Fulghume...
janča   [30.07.2005]
Jak rikate..
je to fakt pro lidi,co se nikam nezenou a maji cas premylst sami o sobe a o vecech,ktere nas kazdodenne obkopuji,a kterych je treba si vsimnout.Uz se tesim na dalsi pokarcovani..
Judita   [29.07.2005]
Marcela [25.04.2005
Třetí přání je příjemné a krásné čtení pro ty, kteří nemají rádi spěch, milují jedinečnost krásného okamžiku, mají smysl pro detail, hledají hloubku a nečekají, že všechno bude praktické.

Dovolila jsem si použít příspěvek Marcely - myslím si totéž :o)
Lucka   [08.07.2005]
Máte pravdu tu knížku jsem přečetla jak se říká jedním dechem,a vždy jsem jí s nadčením otevírala a při nuceném odchodu od ní jsem se nemohla dočkat až se vrátím zpět.Ta knížka mě,stejně jako všechny Fulghumovy knížky dokázal pohladit na duši a donutil mě k rozjímání o všem.On je skvělý.Všem kdo jste knížku ještě nedrželi v ruce:Napravteto,je to neopakovatelný zážitek.
Petr   [27.06.2005]
Knihu jsem dočetl, dalo by se říci, před chvilkou...a teď jsem propatraval web, zda uz neni na svete pokračování. S výše uvedeným naprosto souhlasím! Ještě ale dodám, že to není kniha pro čtenáře "akčních" příběhů...spíš pro lidi, kteří rádi přemýšlí ..o sobě, o světě..proč a jak se co děje..je tam opravdu dost námětů k zamyšlení.. A vřele doporučuji!! (dokonce jsem kvůli knize musel odložit jednu zkoušku:-) )
almicka   [16.03.2005]
Po dlouhé době taková něžná kniha
Právě jsem dočetla velice objemnou knihu "Třetí přání". Dlouho jsem přemýšlela nad tím jak tuto knihu popsat.Je to taková něžná kniha která sice nema tak dneska populární"strhující děj"ale o to je to krásnější čtení.Do děje jsem se propadla hned po prvních stránkách a hltala jsem knihu o přátelství a životě pár kamarádů.Knihu všem vřele doporučuji.
p.s.ke knize by se měl prodávat i batoh.
anonym   [16.03.2005]
...Díky, i já jsem tu knížku už četla a nedokázala bych o ní napsat tak hezky a výstižně. Jen vím, že dojem, který ve mne zanechala, byl ohromný...Ta kížka je opravdu úžasná
almicka   [16.03.2005]
diiiiky
Děkuji, ta knížka opravdu stojí za to...měla jsem asi stejné pocity jako ty. díky.:-))
Ája   [16.08.2005]
Se všemi názory výše plně souhlasím,je to úžasná knížka.Ještě bych doporučila číst v naprostém klidu (např.večer) ono se to líp vychutnává....

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Druhá světová válka
Vladimír Nálevka je, dá-li se to tak říci, kmenovým autorem Dějin do kapsy, v nichž už vyšla Studená válka a Čas soumraku o pádu koloniálních říší právě po Druhé světové válce. Vcelku logicky kniha ...
(2) Trudný konec Ústřičného chlapečka a jiné příběhy
(3) Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům