Diskuze ke knize: Terakowská, Dorota - Dcera čarodějek

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Misisi   [22.09.2007]
Muluju tuto knihu
Tato knížka je nádherná je jiná než jiné knihy hlavně tím že je originální. Četla jsem jí asi třikrát a vždycky mě ohromí.... Neznáte nějákou podobnou???
Káťa   [01.07.2007]
Dostala jsem tuto knížku před několika lety od jedné známé. Teď už ji čtu asi po čtvrté. Připadá mi výborná! Řekla bych, že v člověku naprosto nenásilně probouzí a obnovuje lásku, pochopení a úctu k lidem, přírodě a svobodě. A aby si vážil všeho co má a co nemusí být samozřejmostí za což člověk věci jako svobodu, jídlo, střechu nad hlavou, přátele a podobně často považuje... Všem kdo nečetli vřele doporučuji..!
boboking   [30.05.2006]
Samochvála smrdí, ale přece...
A zde taková třešínka. Když jsem v roce 2002 napsal tuto recenzi, přišel mi nečekaně od D. Terakowske tento milý email:
http://terakowska.art.pl


I have found your text about my book - and it is very , very satisfied for me. Thanks!
I know Sapkowski very well, he is my friend - but you have a right: my book is older than Wiedzmin, and I never write as Sapkowski, and never think as he.
I have write few fantasy books - two of them are only for children, and the others - for all, adults and...hm...very intelligent young people. All of them are on my website. The most of them have get some awards in Poland. But I am not in the polish fandom. I am alone - and it is my choice. I think, my way to fantasy were quite different than typical polish writer sf-f. Thanks once more
Best regards!
Dorota

Dorota Terakowska zemřela v roce 2004.
Annis   [29.05.2006]
nejlepší knížka kterou jsem kdy četla,kdyby ste nekdo vedel o podobné knize,tak určitě napište na anikabartos@seznam.cz Dekuji! ...

jeste ke knize-byla opravdu moc moc pěkná,a sháním další knížky od Autorky,zatim žádnou nemám,ale doufam,že brzy najdu...
boboking   [30.05.2006]
No zatím žádná další Terakowská bohužel nevyšla. A jestli se něco chystá, to nevím. Jinak jako podobný tip, zkus např. knihy Philipa Pullmana a jeho Světla severu, či Rubín v kouři. Jsou to trilogie a uznává je celý svět.
hana.stacia   [22.04.2006]
je to uz docela dlouho, co jsem tuhle nizku cetla, ale presto jsem na ni nezapomnela. necim se mi moc libila, i kdyz presne nevim, co to bylo. Nevite nekdo, jestli existuje nejaka podobna knizka?
Jane   [20.03.2006]
Mně se tahle kniha taky strašně moc líbila - nesla v sobě něco zvláštního, co se plně liší od jiných fantasy (Pán prstenů, Eragon...). Není moc násilná a autorka v ní vypsala všechno, co by člověk měl mít v sobě - hlavně lásku k druhým lidem.
Flavia   [16.01.2006]
Tahle kniha se mi hrozně líbila, snad proto, že je opravdu jiná, než ostatní fantasy. Nese v sobě krásné poselství a je vyprávěna mile naivním pohádkovým způsobem. Když jsem jí dočetla, řekla jsem si, že jí jednou budu číst svým dětem na dobrou noc.
Terka   [11.08.2005]
Skvělá kniha. Dobře jsou vystiženy pocity hlavní hrdinky a napravování jejich chyb, aby se mohla stát královnou. Na začátku
je to malé, hloupé Dítě a skončí jako dobrosrdečná, učená královna Luelle, která umí rozmlouvat s hvězdami a zvířaty, čarovat a především miluje lidi takové, jací jsou.
bara   [26.04.2006]
dcera čarodějek
je to velmi hezká kniha všechno je tam taqk podrobné!!!!

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31156 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Dlouhý pochod
V tomto díle dal Stephen King své "hororové" fantazii neomezenou volnost. Vytvořil nejen příběh, který svým námětem připomíná noční můru duševně nemocného člověka, ale vložil ho do jeho vlastní ...
(2) Tadeáš a hradní tajemství
(3) Zlatý kříž
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům