Diskuze ke knize: Terakowská, Dorota - Dcera čarodějek

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Misisi   [22.09.2007]
Muluju tuto knihu
Tato knížka je nádherná je jiná než jiné knihy hlavně tím že je originální. Četla jsem jí asi třikrát a vždycky mě ohromí.... Neznáte nějákou podobnou???
Káťa   [01.07.2007]
Dostala jsem tuto knížku před několika lety od jedné známé. Teď už ji čtu asi po čtvrté. Připadá mi výborná! Řekla bych, že v člověku naprosto nenásilně probouzí a obnovuje lásku, pochopení a úctu k lidem, přírodě a svobodě. A aby si vážil všeho co má a co nemusí být samozřejmostí za což člověk věci jako svobodu, jídlo, střechu nad hlavou, přátele a podobně často považuje... Všem kdo nečetli vřele doporučuji..!
boboking   [30.05.2006]
Samochvála smrdí, ale přece...
A zde taková třešínka. Když jsem v roce 2002 napsal tuto recenzi, přišel mi nečekaně od D. Terakowske tento milý email:
http://terakowska.art.pl


I have found your text about my book - and it is very , very satisfied for me. Thanks!
I know Sapkowski very well, he is my friend - but you have a right: my book is older than Wiedzmin, and I never write as Sapkowski, and never think as he.
I have write few fantasy books - two of them are only for children, and the others - for all, adults and...hm...very intelligent young people. All of them are on my website. The most of them have get some awards in Poland. But I am not in the polish fandom. I am alone - and it is my choice. I think, my way to fantasy were quite different than typical polish writer sf-f. Thanks once more
Best regards!
Dorota

Dorota Terakowska zemřela v roce 2004.
Annis   [29.05.2006]
nejlepší knížka kterou jsem kdy četla,kdyby ste nekdo vedel o podobné knize,tak určitě napište na anikabartos@seznam.cz Dekuji! ...

jeste ke knize-byla opravdu moc moc pěkná,a sháním další knížky od Autorky,zatim žádnou nemám,ale doufam,že brzy najdu...
boboking   [30.05.2006]
No zatím žádná další Terakowská bohužel nevyšla. A jestli se něco chystá, to nevím. Jinak jako podobný tip, zkus např. knihy Philipa Pullmana a jeho Světla severu, či Rubín v kouři. Jsou to trilogie a uznává je celý svět.
hana.stacia   [22.04.2006]
je to uz docela dlouho, co jsem tuhle nizku cetla, ale presto jsem na ni nezapomnela. necim se mi moc libila, i kdyz presne nevim, co to bylo. Nevite nekdo, jestli existuje nejaka podobna knizka?
Jane   [20.03.2006]
Mně se tahle kniha taky strašně moc líbila - nesla v sobě něco zvláštního, co se plně liší od jiných fantasy (Pán prstenů, Eragon...). Není moc násilná a autorka v ní vypsala všechno, co by člověk měl mít v sobě - hlavně lásku k druhým lidem.
Flavia   [16.01.2006]
Tahle kniha se mi hrozně líbila, snad proto, že je opravdu jiná, než ostatní fantasy. Nese v sobě krásné poselství a je vyprávěna mile naivním pohádkovým způsobem. Když jsem jí dočetla, řekla jsem si, že jí jednou budu číst svým dětem na dobrou noc.
Terka   [11.08.2005]
Skvělá kniha. Dobře jsou vystiženy pocity hlavní hrdinky a napravování jejich chyb, aby se mohla stát královnou. Na začátku
je to malé, hloupé Dítě a skončí jako dobrosrdečná, učená královna Luelle, která umí rozmlouvat s hvězdami a zvířaty, čarovat a především miluje lidi takové, jací jsou.
bara   [26.04.2006]
dcera čarodějek
je to velmi hezká kniha všechno je tam taqk podrobné!!!!

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Vládci strachu
(2) Naučné stezky a trasy. Praha a Středočeský kraj
(3) Spánek
Tolik obdivovaný Murakami už v tomto starším kousku předkládá pro sebe typickou fantaskní, či snad surrealistickou hru s realitou. Noční spánek, stav tzv. vychladnutí přehřátého lidského stroje, nám ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům