Diskuze ke knize: Tolkien, J. R. R. - Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
BUCMAN   [10.03.2008]
NO LEN ABY...
NECH TO REZIRUJE KDO CHCE, ALE TEN FILM NECH UZ JE NATOCENY...
NAJLEPSI KED TAM BUDU TY HERCI CO UCINKOVALI V PP...
boboking   [11.03.2008]
Jo, byla by to paráda. Byl to trochu nezvyk, kdyby tam najednou byli postavy s jinými herci.
Kwandar   [27.01.2008]
Film bude
no takže ted už to vypadá definitivní, konečně se domluvili a tak za 1-2 roky by to mohlo být natočené.hurá!!!
Nelíbí se mi, jak si lidi stěžujou, že je toho v PP tak moc vynechaného...a co ste asi čekali??? myslíte že za to může režisér nebo kdo? Kdo by šel do kina na 10ti hodinový film? kdo by to zaplatil? PP je zfilmován jak nejlíp zfilmován být mohl.
Silmarillion se zfilmovat nedá, celý totiž obsahuje takových příběhů jako je PP desítky a proto by z něj byla strašná spousta filmů.
Jinak knížka Hobit je opravdu skvělá, jedná z mála(a hned ta první), kterou jsem přečetl i v angličtině. DOPORUČUJI!
Luciáš   [08.07.2007]
Filmový hobit
To teda měli, protože teď to navíc vypadá, že Hobit po PP není pro filmaře tak lákavý. Peter Jackson se prý rozhodl, že místo něj zfilmuje Draka Jeho Veličenstva, který teď vyšel i česky. Zrovna ho dočítám a jestli film bude také tak dobrý, tak se máme na co těšit. Každopádně doufám, že po Novikové se ještě někdy vrátí k Tolkienovi.
Rodwin   [31.05.2006]
The hobit
PP se mi velice líbil a doufám, že se natočí i hobit. Hobita jsem četl dřív než pána prstenů a myslím, že je Hobit lepší na čtení. Taká si mzslím, že filmaři měli dřív natočit hobita jako předúvod PP...
boboking   [01.06.2006]
Sláva, zase někdo se stejným názorem jako mám já. Jako knihu HObita fakt miluji, a PP jsem nikdy nebyl schopen dočíst. PP se mi ale moc líbí jako film.
Hana   [27.06.2007]
Nic proti filmu, ale jak chcete do dvou až čtyř hodin nacpat příběh, který trvá něco přes čtvr roku a pořád se tam něco děje. To platí o všech třech dílech. Hodně toho ve filmu vynechali.
Kniha PP sice, podle mně, není tak dobrý jako Hobit, ale když se v prvním díle "prokoušete" až k Roklince čte se to samo.
oropher   [30.05.2006]
PJ - Hobit
Mě se zfilmovaná trilogie PP moc nelíbila hlavně proto, že PJ vynechal velké části z knihy a některé věci si prostě přidal, a jiné překroutil. Já vím, že to prostě nejde natočit tak aby byl film přesně podle knih, ale v tom případě se do toho PJ neměl pouštět. Tolkien by z toho asi taky nebyl šťastný, a řekl správně, že žádný film by nevystihl hloubku Pána prstenů. Nevím, jak by tomu bylo u Hobita, ale myslím, že výsledek by byl stejný.
Janda   [14.02.2006]
Trailer Hobbit
Ja už jsem dokonce zhledl malou ukázku právě na film The Hobbit, hned sem si řekl, že to prostě musím vidět, ale jak jsem později zjistil šlo o aprílový žertík... i když dokonalý, protože k tomu byla napsaná i recenze už na hotový film... No co, můžeme doufat, že Weta koupí od Tolkiena ml. práva...
Džihád   [30.09.2005]
Hobit
Docela dobrá knížka ale pán prstenů byl lepší.A nejlepší byl Sirmarilion...
zapik   [10.02.2006]
blbe
Hobyt je jeden díl s triologie Pán prstenů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oropher   [10.02.2006]
Hobit
Nadáváš do blba, a napíšeš HOBYT místo Hobit. A nevšiml jsem si, že by Pán prstenů obsahoval knihu Hobit
zuzu   [20.03.2006]
to myslíš vážně
Seš si jistý, že hobit je 1 knížka z trilogie. Trilogie má názvy společenstvo prstenu dvě věže a návrat krále.Tos nevychytala BLBE!!!
anonym   [21.03.2006]
Nesouhlasím Hobit je předromán k trilogii.
Luca   [08.07.2007]
Sohlasím, trilogie znamená tři, a čtyři knihy jsou jaksi víc než tři...Hobittaky přináší poněkud jiný příběh, než je děj samotného PP. tak asi tolik k trilogii...
ahoj   [18.09.2006]
hoja
blbe ty sia le blby jak prezrala tresna jo a nerozumuj bo tam vletim
Titus   [16.07.2006]
To je stoprocentně pravda. Každopadně je Silmarillion nejlepší.
Ramires   [25.09.2005]
Určitě natočit film...
Ikdyž jsem fanda hlavně knih,tak ta trilogie se jako film povedla.
Hobita jsem zatím nečetl,ale určitě bych byl také pro film.
Ještě se chci zeptat,nevíte někdo jestli je možné Hobita sehnat
v Knihkupectví,nebo už jen v Knihovně? Každopádně je to krásný
příběh.
hanele   [26.10.2005]
Hobit je k sehnání určitě v každým druhým knihkupectví. po úspěchu trilogie byly snad všechny Tolkienovy díla(který jsou přeložený) znou vydaný.
K tomu zfilmování - já bych spíš byla pro zfilmování některé parodie(např. Za pár prstenů), protože si myslím, že to je "zfilmovatelnější".
Mrwn   [09.04.2005]
S Hobitem je to tak ...
je to moc a moc hezká pohádka, kde si Tolkien něco uvědomil - důležitost a krásu zdělení příběhu v próze (do té doby měl ambice spíše básnické a literárně-vědní)
- Pán prstenů je mnohem sofistikovanější, dokonalejší a jazykově i příběhově důmyslnější text (realističnost a opravdovost je daná i tou spoustou úžasných jazyků které vymýšlel celý život a které použil) ale stejně vrcholem je pro mě Silmarillion - to už není pohádka, to jsou starodávné legendy od stvoření světa, po boje elfů s Morgotem - je to kniha, kterou perfekcionista Tolkien nestihl dokončit, osobně si myslím že Silmarillion asi jako jedinou svou beletrii považoval za věc hodnou vědecké pozornosti - starý pán byl člověk s nesmírnou fantazií a s nesmírnými znalostmi a přesto velice lidský - proto jsou jeho knihy nesmrtelné
Bobromil   [08.04.2005]
knizka
myslim ze je to hodne dobra knizka takze film do toho
NOX   [03.04.2005]
hobit
Já bych neříkal co je lepší....A určitě bych to nenechával zfilmovat, poněvadž kdyby to bylo zfilmované už byste si to tolik neužili....a uz byste nezapojovali vlastní fantazii, protoze byste si do příběhu v knize dosazovali postavi z filmu Určitě bych o tom ještě popřemyšlel ..........
Evka   [21.03.2006]
Osobně si myslím, že zfilmování by Hobitovi spíše uškodilo. Proč pořát zavírat vrátka vlastní fantazii???
Bombadil   [26.03.2005]
film Hobit - do toho!
Hobit by mohl být skvělej jako film,ale třeba Silmarillion je nezfilmovatelnej.
hobbie   [20.03.2005]
The Hobbit
Já mám hobita hrozně ráda,Je to taková hezká skoro-pohádka a je pravda, že by si zasloužila zfilmovat, ale na druhou stranu by to možná v něčem byla škoda. Jo a mimochodem, všimli jste si že v celé knížce nevystupuje myslím žádná ženská postava?=)
Maria   [21.03.2005]
A v čem myslíš,že by byla škoda?Já bych byla hrozně ráda,kdyby se toho úkolu chopil nějaký dobrý režisér a dobře to zfilmoval.Určitě bych na to šla.
Maria   [13.03.2005]
Myslím,že hodně lidí souhlasí,když řeknu(napíšu) :),že by se to mělo zfilmovat.(vždyť je lepší než Pán prstenů)
Jana   [24.02.2005]
Myslím, že Hobit by měl patřit k Trilogii, protože události z této knihy předznamenávají dění v Pánovi prstenů. Proč tedy nenatočit i Hobita? Ale stejně si myslím, že knižní předlohu ani ten největší mistr filmu nepřekoná.
lava   [15.02.2005]
Nedávno jsem si ji půjčila z knihovny a musím říct že je ten příběh skvělý a dokonce lepší a záživnější než Pán prstenů.
luthi   [14.02.2005]
PJ
Myslíš Petera Jacksona?
mirda   [02.02.2005]
Obdivuhodné nejlepší volba pro filmaře
Je to dílo které si nezaslouží úpadek oproti jiným dílům "Tolkinománie" proto jsem příznivcem pro jeho zfilmování a podporoval bych zasloužilého režiséra Petera Jacobsna:-)
Mrwn   [09.04.2005]
re: mirda [02.02.2005]
S tím Jacksonem to byl doufám vtip - celá ta trilogie je sfilmovaná neskutečně špatně - troufám si říc, že díl od dílu je to horší (FOTR -jsem ještě překousl), ale v posledních dvou dílech není ani špetka z atmosféry Tolkienových knih - Jackson točil dřív béčkový horory a teď natočil megaúspěšnou gigapitomost - je to škoda technicky na to rozhodně měl - leč zákony trhu a dobrého vkusu nejsou jaksi jedno a to samé ...
Gotrek   [24.09.2005]
Film versus kniha
Jednoduse film je film a kniha je kniha. Je to skutecne tak ze film nedokaze vystihnou atmosferu knihy ani za mak a je natocen pro masy. Jako film je vynikajici, jako ztvarneni knihy.......naprosto nedostacujici. Clovek se na to musi divat z ruznych uhlu pohledu. Nakonec je ale film obrovskym plusem i pro literarni podobu - mnozstvi lidi zacala po shlednuti zajimat a tak ji zacali cist. S tim jacksonem bych se neukvapoval, film jako takovy je bez ohledu na knihu opravdu vypiplany do detailu a perfektne zfilmovany. Byl tocen pro masy a svuj ucel splnil. Jackson ho splnil. Proto se ho musim zastat, je to velmi dobry reziser.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Big Sur
(2) Rukověť bojovníka světla
Paulo Coelho se narodil v roce 1947 v Rio de Janeiro v Brazílii. Ještě, než se začal plně věnovat spisovatelské práci, pracoval v divadle, dále jako skladatel, novinář. Napsal také řadu textů k ...
(3) Umění orálního sexu
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům