Obecná diskuze: Kniha mého srdce

Koláček   [08.10.2019]
Orwell
1984 - ne nadarmo hodnocená, jako nejlepší kniha vůbec https://www.arecenze.cz/nejlepsi-knihy/ :).
tessie   [20.01.2014]
1984 nebo Farma zvířat
Obě dvě jsou naprosto úchvatné, Orwell je boží!!!
Nela Krausová   [06.03.2013]
Můj kamarád upírek
KOUPÍM knihu Můj kamarád upírek (A. Sommerová-Bodenburgová). Je to kniha mého srdce a sháním ji opravdu hodně, hodně dlouho. Byla bych vděčná za knihu v jakémkoli stavu!
Jana   [14.08.2014]
Já se připojuji. Byla to jedna z mých nejoblíbenějších knížek z doby, když jsem byla ještě malá. Jednou ji moje maminka někomu půjčila a kniha se nikdy zpět nevrátila ačkoli byla mnou podepsaná... Bylo by hezké mít ji zpět!
Lucie   [02.10.2012]
Žebravé řády a umění v českých zemích
jak už název vypovídá, sháním vše, co se týká umění a žebravých řádů. Mohl by mi z vás prosím někdo něco doporučit???

Děkuji
Leňa   [12.09.2012]
Svět podle Garpa
Tuto knihu jsem četla na dovolené a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Fiktivní životopis jednoho spisovatele a jeho rodiny. Je to vtipné, smutné, zajímavé. Film, který byl podle této knihy natočený se tomu nemůže rovnat:)
Jakub   [12.02.2012]
Alan Dean Foster: Star Trek (Star Trek Movie Tie-In, 2009)
Právě vychází románový přepis nejnovějšího Star Treku z pera světoznámého autora Alana Deana Fostera.

Více informací naleznete na oficiální webové stránce knihy:

http://www.laser-books.cz/startrek2009.html
Ladislav Pátek   [25.12.2011]
Třicetiletá válka
Zdravím,
rád bych dostal tip na nějáký opravdu dobrý historický román o třicetileté válce.
Děkuji
Tereza Kosová   [28.11.2011]
dotaz:
Ahoj, chtěla bych požádat někoho kdo četl knížku, která měla v názvu něco ve smyslu: mezi nebem a zemí (teda aspon myslím :( ) a byla hlavně VTIPNÁ, o lidech, že když umřou tak jsou z nich takové pytlíčky balonky - duše, na které když nikdo nevzpomíná tak se sfouknou a zmizí ze světa. byla to fakt moc pěkná kniha ale bohužel jsem jí četla jako menší a nenapsala jsem si nikam ani autora ani titul. je mi to moc líto, ale prostě je to tak. takže kdyby jste někdo věděl, co je to za knížku, prosím napište mi. děkuju mockrát
Stanislava Konečná   [14.04.2012]
Myslím, že s jedná o knihu Teprve v nebi jde o život od Miroslava Adamce, četla jsem ji také mě pobavila. Zdravím
Barcech   [03.07.2011]
Recenze knihy-rukopisu
Dobrý den, předem se omlouvám, ale nevím, kam svou prosbu zařadit. Sháním lidi, především mladé čtenáře s oblibou k fantasy knihám, ochotné přečíst si kapitolu z mé knihy a ohodnotit ji. Kniha vyjde sice až v příštím roce, ale za Vaši ochotu text zhodnotit Vám nabízím slevu, budete-li si chtít v budoucnu knihu zakoupit.
Napište, prosím, na: barcech@gmail.com
Děkuji a hezký den
Katka   [31.05.2011]
Nové knihy v antikvariátu
Ahoj, objevila jsem antikvariát, kde prodávají nové knihy, které jsou mírně poškozené manipulací ve velkoobchodním skladu. Mají to tam i nafocené (viz vady knih).Dají se tam sehnat knihy za dobrou cenu, slevu mají 40-90%. Nesežene se tam ale všechno, však koukněte, třeba něco najdete www.knihcentrum-antikvariat.cz
Barbora Hamouzová   [20.02.2011]
Erich Maria Remarque - JISKRA ŽIVOTA
přečetla jsem všechny jeho knihy ale tahle mě opravdu dostala. Myslím, že by si jí měl přečíst každý zvlášť ti, kdo vůbec netuší čím vším si museli lidé projít ve 20. století
Lucie Beláková   [12.12.2010]
The Hunger Games
Čítal už niekto z vás knihu Hunger Games? Ak áno, aké boli Vaše pocity po prečítaní? Páčilo sa Vám to alebo ste boli znechutení a sklamaní?
Jana Tvrdíková   [05.08.2010]
Svlečená do naha
Četl jste někdo knížku Ivety Kollertové Svlečená do naha?Půl knížky jsem držela kapesník,druhou půlku palce.Neskutečný příběh!
Čalkovská M   [29.07.2010]
Lada
velmi se mi líbila drobná próza od Marcela Pagnola, "Boží tajemství" - Je příběhem dívenky,která se narodila postižená.......zdánlivě banální příběh donutí k zamyšlení! Doporučuji,doporučuji,doporučuji
římanka   [30.07.2010]
...četla jsem a také mohu jen doporučit jako ostatně celého Pagnola.
týna   [26.02.2010]
se vší svou mladostí a drzostí jsem hlasovala pro malého prince, přestože Alenka v říši divů a Evžen Oněgin jsou mé ještě víc oblíbenější, než princ, jde ale o to, že mne neustále ovlivňuje...
PRCEK   [31.10.2009]
Saga Stmívání
To jsou moje první 4 knížky které jsem kdy přečetla DOBROVOLNĚ:)
anonym   [20.07.2010]
No tak když máš takto vysokou inteligenci a nemáš na víc, tak na sebe můžeš být hrdá;)
Katka   [05.08.2010]
Každý nějak začíná.... Můj tip na další čtení - Mrazení od Stiefvaterové...
Alena   [21.10.2009]
Šlo o KNIHU MÉHO SRDCE
ne o soutěž o nejlepší knihu. V tomto případě by to samozřejmě byla nesmyslná anketa a nijaká zábava - tohle mělo přece jenom smysl i legraci.Kniha srdce není estetická záležitost a většina toho, co obdivují literární kritici, tyhle ambice ani schopnosti stát se knihou srdce nemá,Mnohým z nás se otevřely oči pro nové zážitky a možnosti - no a tuctový výběr knih srdce prostě odpovídá tomu, jak velkému množství lidí se nad těmito knihami srdce rozechvěje, komu žádná z nich nic neříká, ten nehlasoval, Nebylo to přece povinné.
Iva Klára   [19.10.2009]
Vyhlášení ankety
Při pořadu jsem se docela bavila. Byla to recese a naštěstí to diskutující pochopili a svoji úlohu sehráli dobře, někteří skvěle. Naopak od zde zmíněného názoru "obhájci" knihy Stmívání se mi moc líbili. Téma erotika bylo samo o sobě v této souvislosti hloupé, tak co by od toho mohl člověk čekat. Připadá mi, že tvůrci pořadů si myslí, že pokud nezařadí toto téma, tak jejich projekt bude propadák...Těší mě, že vyhrál Saturnin (i když jsem hlasovala pro Malého prince). Nakonec to byla jen hra, která nás lenochy měla trochu vyburcovat ke čtení knih, což se v mém případě podařilo. Po dlouhé době jsem zase sáhla po knize a přečetla Od začátku do konce Fulghuma a bylo mi u toho moc fajn. Také jsem ráda této diskusi, která by bez soutěže nebyla otevřena...
BoboKing   [20.10.2009]
Osobně se přiznám, že Saturnina jsem netipoval vůbec. Jak už jsem psal, dával jsem šanci Alchymistovi a Malému princi. Jinak Dušek byl opět fajn moderátor. Možná některé teď naštvu, ale kdo mi tam strašně vadil, byl Lustig. Připadal mi jako texaský kovboj, který zavítal jako hvězda někam, o čem neměl ani páru. Ale je to jen můj pocit. Jinak obhájci Stmívání byli skvělí. Tak nějak jsme v tom cítil, že všichni ve vedení ankety tak trochu měli strach, aby Stmívání nevyhrálo. Možná proto tam byli obhájci neobhájci. /aby si z knihy dělali legraci/
Alexa   [21.02.2011]
hvězdný prach
nejhlavnější postavy.
Daniela   [18.10.2009]
Kouzlo knih
Jak jsem si tu pročítala příspěvky, došla jsem k názoru, že s každým se dá souhlasit. Jak s tím, co některé knihy zatracuje a jiné opěvuje, tak s tím, co obhajuje všechny knihy. Máte všichni pravdu. Tato anketa je současná a proto jsou tu knihy které čtou mladí (Stmívání a pod.)a taky ty "klasické".(My jsme v mládí taky četli něco jiného než rodičové) Myslím si, že nejdůležitější na tété anketě je to, že se do ní zapojili ČTENÁŘI !!!! Není nejhlavnější to zjištění že čtou i mladí? Všechny knihy mají to kouzlo které mají mít..........pro nás co čtem rádi! Ikdyž jsem hlasovala pro jinou "klasiku" tak jsem se zúčastnila ráda a bavilo mě to. Tak se nepřeme jako "malí" a čtěme dál.
Jindul   [18.10.2009]
Všechny knihy jsou skvělé
Tak jsem se trošku posmála nad různými argumenty tady.
Já si myslím, že snad každou knihu ve světě někdo obdivuje. Anketa je to jako každá jiná. Většinou se tam prostě promítne i současný trend (oblíbenost - Harry Potter, Stmívání).
Můžete třeba říct, že Stmívání tam nemělo co dělat. A co třeba Potter, ten tam měl být? Co třeba jiné knížky? Vždyť ne všichni četli všechno. Ne všichni mají stejné myšlení jako jiní. Ano, babička je úžasná knížka, ale většina lidí si jí znechutila stejně ze školy. Hold povinná četba, je povinná četba. Víte, já bych byla ráda, že si dítě sedne ke knížce (ať už je o čemkoliv), než aby sedělo u počítače či televize.

Víte, pokud jste chtěli anketu, aby se tam nepromítly nálady puberťální dívek, tak to mělo být od nějakého věku (a to ještě to měli nějakým způsobem kontrolovat) - ale to by asi nešlo. A stejně by to nebylo objektivní, protože i děti(puberťáci) můžou vyjádřit svůj názor, ne???
M   [18.10.2009]
.
Podle mě je to nesmyslná a zbytečná anketa. Raději si přečtu nějakou knihu , než abych sledoval v televizi takové nesmysly :-)
Jirka   [17.10.2009]
Aušus
Tahle anketa je nějaký aušus. Vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že se do finálové šestky vůbec nedostal Dobrý voják Švejk???
Jinak alespoň, že to vyhrál Saturnin, z finálové šesty byl jednoznačně nejlepší.
Dali   [18.10.2009]
Aušus - proč - je to především módní záležitost
Pokud chcete takto hodnotit jakoukoliv anketu, tak musíte dojít k výsledku, že se jedná o aušus. V podstatě jde o to, že se jedná hlavně o výsledek momentální populariry - bez ohledu na to, co je předměntem ankety.
V tomto případě se jednalo o knihy, o něco, co by se podle mého názoru vůbec nemělo stát předmětem nějaké ankety nebo soutěže. Nelze srovnávat něco tak nesrovnatelného, jako jsou knihy ( a literatura vůbec ).
Vždyť i to obyčejné lepolero nebo pohádky pro ty nejmenší mají svůj význam a půvab.
Je jasné, že se do finále každé takovéto soutěže dostanou momemtálně módní produkty - v této souvislosti mně osobně překvapilo, že se do finále neprobojovala "Šifra mistra Leonarda" a podobné knihy. Ne že bych ji fandil ( hlasoval jsem shodou okolností pro Saturnina ), ale patřila také mezi módní četbu. Opakuji - nelze srovnávat nesrovnatelné.
A pokud si někdo myslí že ano, tak kde jsou například tito autoři a jejich knihy:
Všechna díla největšího vizionáře Verneho ! Díla Twaina ! Dumase ( obou )! ruských klasiků ( i když tam je zřejmá averze Čechů proti všemu, co je cítt azbukou ), Steinbeka, Voneguta, Hemingweie, ......
Kvalita díla se pozná až časem - a navíc každý člověk se vyvíjí a to co se mu líbilo ve dvaceti může v padesáti považovat za škvár !!
Mimochodem - můj názor na paní Boženu Němcovou je, že je sice slavná díky "Babičce", ale její hlavní přínos pro náš národ je v její činosti sběratelské ( pohádky, lidové báchorky, zvyky, .. ), ve které je nedoceněná.
BoboKing   [03.10.2009]
Kniha srdce ukončena
Tak jsem se koukal na web ankety Kniha mého srdce, a hlasovalo celkem 322 555 lidí. To není špatné. Což je myslím druhý nejvyšší počet v této licencované světové anketě.
Alena   [03.10.2009]
Bude jich ještě mnohem více
Protože se teprve sčítají hlasy z knihoven
Bellls   [17.10.2009]
Kdo vyhrál? Saturnin :(
No tak to fakt ne! Jak se vybírali ty zastúpci za ty knihy?! Jak někdo mohl dát takový dva neschopný imbecily aby obhajovali STMÍVÁNÍ?
A ten kretén co řekl o Edwardovi že je to debil.......... no tak to už je moc.
A pak další nějakej starej chlap co řek že babička je EROTICKÁ?! xDD.
to jsem se fakt nasmála.
tato soutěž je ale nespravedlivá. vlastně všechny knihy jsou hezký ( jak pro koho). no prostě se sama sebe ptám proč tu soutěž vůbec vyhlašovali..
Marcela   [17.10.2009]
Šok
Milá zlatá (typuji na základě "velmi originální" přezdívky) ano je to velmi nespravedlivé. Nespravedlivé je, že tuctový román Stmívání překonal Egypťana Sinuheta. Upřímně mi to vyrazilo dech. uznávám Stmívání je opravdu velmi krásný, procítěný román, ale srovnávat se s knihami takového kalibru jako je celosvětový skvost Malý Princ, Saturnin nebo již jmenovaný Egypťan Sinuhet je absurdní. Mezi těmito knihami zeje tak velká propast až je to skoro k smíchu. Bohužel kniha Stmívání se těší velké oblibě ze strany pubertálních dívek a ty jsou leckdy tvrdošíjnější než všichni zastánci Egypťana světa.Naprosto chápu zesměšňující chování obou obhájců této knihy. Jenom blázen by totiž tvrdil, že Stmívání je lepší dílo než Malý Princ, ve kterém každé slovo má tisíc pravd.Tím bych to chtěla zakončit a dodávám, že jsem dívka a je mi 17 let. (To kvůli případným narážkám, že jsem stará, nechápající babka.)
Jirka   [17.10.2009]
Obhajoba?
Přeci nejde hájit nehájitelné. Ta knížka mezi nejlepšími šesti neměla vůbec co dělat. Nějaký momentální výkyv nálady pubertálních dívek, popřípadě skvrny na slunci čo co zkrátka způsobil, že se tuctová braková literatura dostala před skvosty české a světové literatury, což je jasným argumentem toho, že je ta anketa blbost.
Mery   [01.10.2009]
Egypťan Sinuhet
Pro mě jednoznačná jednička...
adela pribikova   [30.09.2009]
sága stmívání... samozdřelmě!!!!!!!!!!!!
je to nejhezčí knížka kterou jsem kdy četla. když jí čtu, ani neslyším, jestli na me nekdo mluví natož co říká. je mi líto, že končí.
Petra   [29.09.2009]
Joy je nejlepší
Já miluji knihy od Joy Fieldingove...Nejradsi mam Dej mamce pusu a Rekni,kde ji najdu.Nejlepsi knihou by podle me mohla byt Babicka od Bozeny Nemcove.:-)
BoboKing   [25.09.2009]
Můj tip vítěz
Podle webu je tam 296,500 hlasů, jsem zvědavý, jestli se to dotáhne na 300,000. A já bych tipoval na boj dvojici Alchymista - Malý princ.
Bellls   [28.09.2009]
Moje nej kniha?? Stmívání ale...
nejde říct udělat jednu vítězem. Pro mě je prostě Stmívání sága nejlepší ale
jsou i jiné knihy které stoj´í za povšimnutí...
Harry Potter 1-7, Narnie, Šifra mistra Leonarda, Odkaz dračích jezdců, Děti §z Bulerbynu á další. Pro mě je tato śoutěž nespravedlivá. Nejde vybrat tu BEST knihu. Přece nejlepší jsou všechny!
Alena   [03.10.2009]
Nikdo neprohraje
Myslím, že není třeba smutnit- jeden má rád tu, druhý jinou knihu, nakonec nevolíme, co je nejlepší, ale přihlašujeme se , v "tuctovém výběru" k tomu, kolik z nás má kterou knihu nejraději a kdo je v té soutěži nejaktivnější...podle mne vyhrává každá knížka, kterou má někdo rád - a nejvíce vyhrává ten, kdo má rád knihy...
Anna   [15.10.2009]
Hezky napsáno....
...více už nemohu souhlasit!
arsvobodka   [18.10.2009]
nejlepší?
Chtěla bych připomenout, že se nehledala NEJLEPŠÍ kniha, ale kniha mého srdce. Nejlepší knihu nelze určit. Taky z jakého pohledu nejlepší - nejčtenější, nejnáročnější, nejlepšího jazyka ...? Šlo o knihu mého srdce a tu máme každý jinou. Pro mě je to babička, i když jsem ji četla kdysi dávno, ale nikdy nezapomenu na pocity, které ve mně vyvolala. A i když jsem od té doby přečetla desítky nádherných knih (proto mě mrzí až 6. místo Egypťana), Babička mě kdysi oslovila tak, jak už to žádná kniha nedokázala.
Sindy   [22.09.2009]
Kniha mého srdce
Na základní škole nenáviděná a zatracovaná, na střední škole povinná nutnost k maturitě, teď ta nejúžasnější, nejnaivnější, nejrodinnější, nejromaničtější knížka, ke které se vracím, když mám splín a jsem v depresi a smutná..pro mě jednoznačně Babička..
Pecka   [21.09.2009]
Kniha mého srdce
Bible...pak Letopisy Narnie.:-)
Iveta   [19.09.2009]
Spisovatel mého srdce
Ahoj lidičky...Trošku smutním,že muj nejmilovanější spisovatel...Erich Maria Remargue...nemá žádnou knihu ve finále.Všechna jeho dílka jsou krásná,ale nejraději mám Tři kamarády a Jiskru života.Z těch knížek,které jsou ve finále bych si přála,aby vyhrál J.Foglar.Jeho knížky jsem četla všechny.Znamenaly pro mě strašně moc...Možná to bylo dobou,možná tím,že má nactileté srdíčko bylo všem ideálům ještě otevřené....Dnes je mi přes třicet a už po Stínadlech neběhám...,škoda...Mé děti číst nechtějí.Strašně moc bych si přála,aby je to bavilo...Udělala jsem proto všechno,marně...Těší mě,že jsou takovéto pořady,jako je Kniha mého srdce...Třeba to ty mladé trošku inspiruje...
radílek kterejnic neví   [22.09.2009]
no... ono udělat všechno neznamená udělat všechno :) , jsem ještě trochu dítě takže .....no zkrátka stačí najít téma které mají nejraději,nebo o kterém si myslíš že by je zaujalo, pak už stačí jen kniha s poutavou první stranou a hlavně hodně ilustrace třeba s jedním odtstavcem textu velkých písmen...no a teď už to jen nechat na místě kde je velká "frekvence průchodu" a pak jen stačí čekat až se rybka chytne :) Důležitý je ale jim o té knize hlavně nic neříkat. A už vůbec ne: "Přečti si tohle, když jsem byl malej, tak jsem to četl dvakrát za sebou, jak mě to zaujalo.", děti v pubertě se chtějí odpoutat od rodičů,chtějí být jiní...... Důležitý je ale aby se začalo číst z vlastní vůle do prvního ročníku střední školy, protože potom když vaše dítě nemá nadprůměrný IQ tak nebude zvládat číst hromadu povinný četby plus ještě něco, už ta povinná četba se skoro nedá stihnout :-D
Iva   [23.09.2009]
povinná četba
Počet knih povinné četby se na každé škole liší. Pracuji v knihovně, některé školy vybavují studenty opravdu dlouhým seznamem, na jiném "vzdělávacím" ústavu stačí, když děti přečtou za 4 roky studia 5 (slovy: p ě t ) knih! A mají maturu z češtiny v kapse...
Iva Klára   [30.09.2009]
Nebude to tak černé...
Podle knih, které se dostaly do dvanáctky, bych neviděla tak černě, že děti nečtou. Myslím, že tuto soutěž vzaly děti a mládež útokem...Z ČT 1 jsem se konečně dozvěděla, o čem je kniha Stmívání. Prý strašně romantická, jak o ní básnily dívky z obrazovky. Jak se dívka zamiluje do upíra...??? Romantika??!! Zlatá Červená knihovna!!! Já fandím Malému princi (pro něj jsem hlasovala), Saturninovi, popř. Rychlým Šípům. Foglar je klasika a je fajn, že jej ještě dnes děti čtou. Souhlasím, že jsou i lepší knihy než ty, které se dostaly na přední místa. Tož je to jen soutěž...Pěkný den. Iva
alena   [03.10.2009]
Ten medailonek dost zkresloval
a dělal ho evidentně ten, kdo Stmívání nemá rád. Střihem a volbou záběrů se dá zkreslit mnohé.
Pro mne je Stmívání také knihou srdce a že čtu hodně,
Antoine de Saint -exupéry v Citadele říká:
"Přátelství poznám podle toho, že nikdy nemůže být zklamáno, a pravou lásku podle toho, že nikdy nemůže utrpět újmu.
O tom je příběh Stmívání, není to jen banální milostná historie, je to o překračování mezí toho, k čemu je člověk odsouzen svým osudem, o lásce ale i o porozumění, oběti a odpovědnosti. Představeno to bylo povrchně a tvůrci medailonku to určitě nečetli, nejvýš shlédli trailery z filmu...
míša   [15.09.2009]
ahoj
já si myslím že nej kniha je stmívání. A to hlavně ,protože se mi líbí že na téma které je psaná se až moc v knihách neoběvuje. Četla jsem ji už dvakát a to i její ostatní díli. Ale mám ráda i jiné knížky
VashCZ   [14.09.2009]
Nazdárek, teda za mojí krátky existence jsem , myslím si, přečetl docela dost knížek, ale o dvou z nich jsem(možná bohužel) ani neslyšel. Každopádně z těch o kterých jsem slyšel a četl je, je z top 12ky nejlepší určitě Švejk... ale knihu která by mi přirostla k srdci..., že bych ji četl dvakrát, se mi zatím nepodařilo najít. Jak je to možný? :D
Radka   [09.09.2009]
Moje oblíbená...
Mezi moje oblíbené knížky patří jednoznačně Kecka a pecka na planetě Fantazie (V. U. Krejčí), podle názvu to vypadá na knížku pro děti, ale stojí za to si ji přečíst v každém věku, je to o vztahu otce a syna, opravdu nádherný příběh. A z dětsví si pamatuji hlavně knížku Můj kamarád upírek (Angela Sommer-Bodenburg). Líbí se mi taky Malý princ a dále skutečné příběhy, jako Už nejsi moje dcera, Zapomeňte, že jste měli dceru apod.
Katka   [06.09.2009]
Malý princ a Kája Mařík...není dvou čistších lidí na světě.....
Míša   [06.09.2009]
Aloha lidičky,
osobně považuji za nejlepší knihu: Motýlek od Henriho Charriéra... ale vyrovná se jí i mnoho jiných knih.... Například Král krysa od Jamese Klavella.... a mnoho dalších...
Lenka   [01.09.2009]
Ráda bych doporučila Emila Zolu, je to sice notoricky známý autor, ale jeho Germinal už neni tak notoricky známý a je to skvělé čtení ostatně jako zatím všechny knihy od Zoly, které jsem četla. Za prvé je to poutavé a neodložíte knihu, dokud nedočtete, a za druhé myšlenka, poučení, ten dojem co ve vás zůstane, říkejte si tomu jak chcete, skvělé.
Také souhlasím s Gulbransenem: Věčně zpívají lesy, to neni známé čtení, bohužel. Pro mě to bylo poučnější než bible.
Sci-fi rozhodně čtu, například Pratchetta, ale rozhodně bych to nepovažovala za nejlepší knihy.
Je skvělé vidět, že mnoho lidí čte, nevím kde se berou statistiky, že většina národa nečte. Moc děkuju za smysluplné tipy k četbě
Placha Vladimira   [30.08.2009]
Kniha meho srdce
Jan Novak Děda ale take Betty Macdonaldova Vejce a já a samozřejmě Harry Potter ale take Saturnin Zdenka Jirotky a Sue Kaufmanove Denik americke manzelky a jeste bych našla mnoho mých přátel mezi knihamy a to jsem ještě zapomněla na Remarqua Tři kamarady a Věčně zpívají lesy jsou také knihou mého srdce těším se na další knihy které máte rádi.Mirka
Lami   [29.08.2009]
Kniha mého srdce
je Jak voní tymián od Marcela Pagnola, ale ta tam asi není.
brutusik   [27.08.2009]
Prach krve,.....
Je tady někdo, kdo už četl knížku Prach krve, popel života od Jaroslava Nováka? Dozvěděl jsem se o ní od tud, před časem tady byla debata. A musím říct, že rozhodně nelituju. Knížka je celkem malá, ale při čtení těch povídek mi opravdu běhal mráz po zádech. Ne, že by to byly hororový povídky, jsou to silně dramatické příběhy. Dejte vědět jak se Vám líbila.
Pepa   [25.08.2009]
Více než celá anketa o Knihu mého srdce mne zaujala tato diskuse se zajímavými tipy na četbu.I když sem píší lidé obou pohlaví a různého věku tak věřím že zde najdu pár dobrých tipů. Zároveň mne potěšilo že jsem zde nalezl i dost mých oblíbených knich a to nepočítám notoricky známé tituly. Jestli mohu i já doporučit tak např. James Hilton - Ztracený obzor, James Clawel - Šogun, Ladislav Mňačko - Smrt si říká Engelchen, Alex Haley - Kořeny. Také mi v diskusi poněkud schází vynikající Ruská literatura, tak pro ty kteří chtějí zkusit něco z tohoto soudku např. Lovcovy zápisky od Turgeněva, Zločin a trest od Dostojevského, Azurová step od Šolochova nebo vynikajíci autobiografická triologie - Dětství, Do světa a Moje university od M.Gorkého krerá je u mne také hodně vysoko na žebříčku nejoblíbenějších knih.
Kubas   [16.08.2009]
Fantasy
Ahoj všeci !
Celkem mě překvapilo kolik lidí čte fantasy/sci-fi , jen moc nechápu, že tu není zmíněna taková ta klasika: Frank Herbert: Duna + další díla
R.E. Feist a jeho Mág + trhlinové války; Zeměplocha; nebo Sapkowski,Lukjaněnko ?
Iva   [22.08.2009]
Mezi klasiky bych zařadila Stanislawa Lema - Solaris. I když podle mého názoru nejde ouplně tak o sci-fi, což ukázal stejnojmenný film A. Tarkovského...Iva
Irena   [30.09.2009]
Sci-fi, fantasy
ráda čtu fantasy i sci-fi, přidala bych ještě bratry Strugacký - Salker (Piknik u cesty) a mnoho dalších. Ale přesto bych je do této soutěže nezařadila, nepříjdou mi natolik nadčasové (snad až na Tolkiena). Irena
petr   [08.10.2009]
Fantasy a scifi přeci jenom nečtou všichni. Feistova sága krom toho má spíš sestupnou tendenci, Ten Sapkowski mě mrzí víc aspon, že tam je Pán prstenů. Jinak nejoblíbenější kniha je Mistr a Markétka od Bulgakova, potom asi Tolkien, Sapkowski, Wyndham, Forsyth, Crichton, Dick, Chandler, R.E. Howard s tím že je v podstatě jedno co za knížku od nich, jinak hodně dobrá je Duna, ale asi jenom první dva díly, Láska za časů cholery od Marqueze či Brogliova zpráva (doufám že jsem to napsal správně) od Borgese
Lucy   [13.08.2009]
Nevím, doufám, že nevyhraje Alchymista...na první přečtení zaujme, čtivost mu upřít nemohu, ale řekla bych, že je příliš povrchní a neoriginální. Nicméně nejde koneckonců o knihy, které Češi považují za nejkvalitnější, nýbrž o to, které jim nejvíc přirostly k srdci ( což se pravda může u někoho shodovat)...proto je tam tolik dětských knížek, taky jsem pro jednu z nich hlasovala :).
Terka   [21.08.2009]
Ahoj Lucy, docela by mě zajímalo, proč ti přijde Alchymista neoriginální a povrchní. Myslím, že se dá říct, že je to pohádka pro dospělé... ano, pohádky bývají povrchní, ale nějak nenacházím tu neoriginalitu, obzvlášť, když si několikrát přečteš věty, které tě nutí k zamyšlení nad sebe samou nebo nad jakousi existencí...
M   [25.08.2009]
Mám velmi podobný názor jako Lucy, tak si dovolím odpovědět (samozřejmě za sebe).
S povrchností se shodnu a neoriginalita - vychází z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc. To je tedy samo o sobě dost neoriginální.
Na závěr chci napsat, že kniha se mi i přes svou povrchnost a neoriginalitu líbila :-)
A na úplný závěr ještě to, že je mi úplně jedno která kniha vyhraje, klidně ať je to Alchymista. Ostatně co na tom záleží? :-)))
pafka   [13.08.2009]
Poselství od protinožců.........
tak o této knize jsem často četla chválu. Po přečtení jsem pochopila proč.
Nedá se na ní zapomenout. Ráda z ní čerpám.
Ludmila Ferbyová   [09.09.2009]
Naprosto souhlasím, četla jsem ji už dvakrát a myslím, že to rozhodně není konečné číslo. Tahle knížka má pro mě velkou hodnotu; těžko budu hledat konkurenci.
Ještě za sebe doporučuji: Irving Stone - Žízeň po životě
Gail Tsukiyama - Samurajova zahrada
William Saroyan - Tracyho tygr
Richard Bach - Most přes navždy
(pro představu, je mi sedmnáct let)
Jindra   [12.08.2009]
TIP - Pravda mezi nebem a zemí
Já vřele doporučuju knihu Pravda mezi nebem a zemí, od Romana Zemana. Je to něco neuvěřitelnýho, fakt doporučuju. Je to oblast esoteriky a alternativních oblastí, nic pro sysifovce. Ale kdo k těmto věcem jen trochu inklinuje, tak bude nadšen, chytne to doslova za srdce a člověk se z toho hodně poučí (pokud to šmahem nezamítne).
Iva   [11.08.2009]
Autor
Možná by nebylo od věci psát i autory knih, ne jen názvy. Díky. Pěkný den. Iva
lea   [09.08.2009]
...
Já jsem hlasovala jednoznačně pro stmívání.moc doporučuju!:-)
Andrea   [05.08.2009]
Neil Gaiman
Knihou mého srdce je beze sporu Hvězdný prach od vynikajícího spisovatele Neila Gaimana. Četla jsem ji tříkrát a pokaždé jedním dechem. Jeho knihy jsou prostě fascinující a jeho představivost odzbrojující.
Smrtijedka   [01.08.2009]
Provinilé slasti
Caw! Zkuste určitě tuto knihu!!! Je Strašidelná a fakt dobrá!!!
brutusik   [01.08.2009]
Prach krve,.....
Je tady někdo, kdo už četl knížku Prach krve, popel života od Jaroslava Nováka? Dozvěděl jsem se o ní od tud, před časem tady byla debata. A musím říct, že rozhodně nelituju. Knížka je celkem malá, ale při čtení těch povídek mi opravdu běhal mráz po zádech. Ne, že by to byly hororový povídky, jsou to silně dramatické příběhy. Dejte vědět jak se Vám líbila.
Žulka   [30.07.2009]
Kniha mého srdce
Mě za srdíčko vzaly knihy JSEM a JÁ JSEM od Marty Foučkové a také CO S DOKTOREM 1,2 od Vladímíra Vogeltanze......
adéla   [31.07.2009]
??
mužu hlasovat přes internet? jak?
římanka   [31.07.2009]
...na stránkách www.knihasrdce.cz
Hitokage   [29.07.2009]
Kniha mého srdce
hmmm pokud nebudu počítat již zmiňovanou Bibli, která je pro mě nejdůležitější tak další mé oblíbené knihy jsou Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, Milarepa, Samurajův meč a Cesta pokojného bojovníka

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31175 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Sabriel
(2) První podezření
Tentokrát se vydáme spolu s inspektorkou Irenou Hussovou po stopách vražd z lepší společnosti... Přes 300 stránek napínavého děje se skrývá ve vázané knize, která je v pěkné grafické úpravě knižní ...
(3) Osm světel
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům