Obecná diskuze: Kniha vs. film

krystof   [09.05.2018]
Ostře sledované vlaky film vs kniha
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je kiha a fim Ostře sledované vlaky totožná, nebo tam jsou nějaké rozdíly?
Lucka1   [06.06.2017]
Už zase skáču přes kaluže
Dobrý den, zajímalo by mě zda je nějaký zásadní rozdíl mezi knihou od Alana Marshala: Už zase skáču přes kaluže a mezi stejnojmenným filmem. Předem děkuji za odpověď :)
anonym   [07.06.2017]
|Milá maturantko, jen nebuď líná a přečti si knížku .-)
Zdena   [07.06.2017]
Řekla bych, že rozdíl je velký. Už jenom v tom že film (který miluju) přenesl děj knihy do našeho prostředí. Knížku jsem četla ještě před natočením filmu asi před padesáti lety :-) Doporučuji taky přečíst knížku a pak shlédnout i film.
Lenka   [10.04.2017]
Děti a pohádky
Dívají se vaše děti více na pohádky v televizi, nebo si čtou z knížek?
Katka   [11.04.2017]
Děti a pohádky
Já četla dětem od mala před spaním, teď když už umí trochu číst, tak se cítí strašně důležitě a čtou si pohádky
Martina   [12.04.2017]
Děti a pohádky
Já koupila před týdnem dceři tuto pohádku www.egmont.cz/ledove-kralovstvi-dva-nove-pribehy-prac-1/ a také si ji bere sebou do postele :-)
Lenka   [13.04.2017]
Děti a pohádky
Díky za reakce, jinak Martino ta knížka vypadá moc dobře objednala jsem ji dětem :)-
Malá mniška šedá myška   [01.03.2017]
Srovnání filmu a knihy Jméno růže (Umberto Eco)
Zdravím všechny!
Máme do literatury udělat rozbor a napsat obsah díla Jméno růže. Poněkud mě tlačí čas a obávám se, že knihu nestihnu dočíst. Tak jsem se chtěla zeptat, zda jste někdo neviděl i film i nečetl knihu a jestli by se místo čtení dalo podívat na film aniž by učitelka něco poznala. Děkuji za názor a za odpověď. :)
Minonka3   [23.02.2015]
50 odstínů šedi
Dobrý den, o víkendu jsem byla v kině na filmu 50 odstínů šedi. O filmu jsem se dozvěděla z webovek kralovstvizen.cz a pak jsem se doslechla že kniha je ještě lepší jako film, tak se chci zeptat jestli jste někdo tento román četli? Ať vím zda má opravdu cenu ho začít shánět. Díííky
Václav   [24.02.2015]
50 odstínů šedi
Nazdárek, myslim že je to trošku hloupá otázka mimonko, protože tak jako vždy i v tomto případě je knižni vydání nepopsatelně lepší než-li filmové zpravocání. Proto ti mohu knihu jen doporučit.
Naty   [10.05.2014]
Maturitní četba
Ahoj všichni, nejsem čtenář, nedokážu se bohužel na knihy soustředit a proto jsem k maturitní četbě zvolila formu mluveného slova a nebo filmů. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli jsou mezi knihami a filmy rozdíly, popřípadě jaké, aby mě na tom nenachytali u maturity.
Knihy: Romeo a Julie, O myších a lidech, Bílá nemoc, Spalovač mrtvol, Rozmarné léto, Ostře sledované vlaky, Velký Gatsby, Smrt krásných srnců
Děkuji za ochotu :)
potěš koště   [30.11.2016]
reakce na Gatsbyho
U Velkého Gatsbyho je lehce odlišný konec, ve filmu je na jeho pohřbu přítomen pouze ten hlavní vypravěč (už si nevzpomínám jak se jmenoval) a v knize přijede i jeho otec. Dále při tom, jak Gatsby zemře ve filmu zrovna vylézá z bazénu, naopak v knize je na lehátku, jsou to ale jen drobné rozdíly :)
Božena   [17.07.2013]
Kniha
Dobrý den,chTěla bych se zeptat nevíte jestly je kniha : Smažená zelená rajčata .Děkuju za odpověd.
BoboKing   [18.07.2013]
Kniha existuje, vyšla v USA v roce 1987. Napsala ji Fannie Flaggová - Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe, ale česky zatím nevyšla. Myslím nic od této autorky. Film pak natočily v roce 1991.
BoboKing   [18.07.2013]
Tedy vlastně vyšla jedna věc, ale to taková ta zkrácená upravená verze v Reader´s Digest v edice Nejlepší světové čtení:
Fannie Flaggová: Vánoční kouzlení - Když se Oswald T. Campbell dozví, že mu zbývá několik posledních měsíců života, rozhodne se na doporučení lékaře přesídlit z chladného Chicaga do malého městečka v Alabamě. Na slunném jihu nachází mezi svéráznými starousedlíky nejen ztracené zdraví, ale i naplnění vlastních snů, vřelé přátelství a skutečný domov, jaký nikdy dřív nepoznal.
Jana   [21.05.2013]
Kniha vs. film
Zdravím, ať jedno či druhé můžete se vybrat zde http://knihy-filmy-hudba.hyperzbozi.cz/
anonym   [31.05.2013]
jděte s tou trapnou reklamou do ... někam
jana   [09.02.2013]
já to mám tak
že se mi zpravidla líbí víc co bylo první-např Madisonské mosty(navzdory Meryl Streep)i Řek Zorba atd.Film Bio Ráj jsem sháněla i přes Jana Šmída-marně-snad ani u nás nebyl?
vaclav   [17.01.2013]
film
film je 100 krat lepsi
Iva   [12.01.2012]
Zajímalo by mě, jestli se vám líbí více film nebo kniha?
Doktor Živago (vlastně 2 filmy), Rozum a cit, Pýcha a předsudek, Čokoláda,
Velký Gatsby, filmy podle Körnera, Údolí včel, Anglický pacient, Bílá velryba, Cit slečny Smilly pro sníh, Dědeček automobil, filmy podle Agathy Christie, Helimadoe, Horalka, Hořký měsíc, Jak voní tymián, Živá voda (Pagnol), Jméno růže, Jozova Hanule, Kladivo na čarodějnice, Kmotr, Kočár do Vídně, Krajkářka, Král krysa, Kramerová versus Kramer, Kuře melancholik, Kytice, Listy z mého mlýna, Lolita (taky 2 filmy), Love story, Markéta Lazarová, Most přes řeku Kwai, Planeta opic, Motýlek, Nebeští jezdci, Nebezpečné známosti (kolik vlastně filmů?), Obsluhoval jsem anglického krále, Ostře sledované vlaky, Petrolejové lampy, Pokání (McEwan), Pravidla moštárny, Romance pro křídlovku, Rozmarné léto, Řek Zorbas, Saturnin, Smrt krásných srnců (a spol.), Sníh padá na cedry, Sophiina volba, Soumrak dne, Spalovač mrtvol, Účastníci zájezdu, Už zase skáču přes kaluže, Válka Roseových, Vlčí jáma, Vyhoďme ho z kola ven.
Získají některé filmy (vybírala jsem - podle mého názoru - ty docela povedené) navrch nad literární předlohou?
Mně se více líbí film Saturnin a Účastníci zájezdu, jinak vedou knihy. A co vy?
pedro   [12.01.2012]
Tohle je těžké... všeobecně se mi líbí víc kniha, než film, ale souhlasím s tebou u Saturnina, Řeka Zorby, Romance pro křídlovku, Kramerová...se to povedlo. Vlastně máme podobný vkus. Akorát na Motýlka si nedám sahnout, film je vynikající, ale kniha je můj VELKÝ příběh. A je pravda, že Bílá velryba je v dnešní době pro velkou část čtenářů trochu těžkopádné čtení, takže díky za filmovou adaptaci.
Zdena   [12.01.2012]
Jedna pecka vedle druhé:-))). Mojí srdeční záležitostí z té vší nádhery je film Už zase skáču přes kaluže. Knížku jsem četla odhadem asi před takovými 47-48 léty. Pokud si matně vzpomínám, tak to byl příběh australského hocha. No a Karel Kachyňa nám ten příběh úžasně "počeštil". Všichni v tom filmu byli úžasní... Vladimírem Dlouhým počínaje.
Helena   [13.01.2012]
Film vs. kniha
Já mám pocit, že to u mě bylo hodně ovlivněno tím, co jsem četla (viděla) dřív. Rozum a cit, Pýchu a předsudek a Čokoládu jsem viděla, a pak už jsem neměla potřebu číst knihu. A naopak někdy na mě natolik zapůsobila kniha, že jsem ani neměla chuť vidět film ( Love story). Pravidla moštárny jsem četla před několika lety, až teď jsem měla možnost vidět film. A přestože vím, že jedna z hlavních postav byla ve filmu vypuštěna (což jsem při čtení nedokázala pochopit), vzhledem k velkému odstupu se mi moc líbil i film (ale stejně jsem si vzápětí domů koupila knížku - teď už budu navždy vidět v dr. Larchovi Michaela Caina). U Vlčí jámy jsem nejdřív viděla film - a to, jak hrála paní Šejbalová, se myslím nedá srovnávat s popisem postavy v knize. Ale třeba Saturnin mi nesedl ze dvou důvodů - vždycky jsem si představovala Saturnina jako Jiřího Šlitra - pan Vízner ten kamenný obličej opravdu jen hrál. A slečna Tereza mi oproti knize připadala méně si jistá sama sebou. To ona ve filmu byla ta, která nedokázala své sympatie k hlavnímu hrdinovi skrýt. Doktor Vlach byl nicméně dokonalý. Pokání mi připadá srovnatelné, samozřejmě v knize jen přece jen o trošku víc. U smrti krásných srnců bezkonkurenčně vyhrává kniha. U Sophiiny volby také. A ještě si vzpomínám na další adaptaci: Malé ženy. Tam se mi film, v hlavní roli se Winonou Ryder, líbil moc. Možná i víc než kniha.
BoboKing   [13.01.2012]
Já to mám tak jako Helena. Když něco vidím jako film, moc se mi do knihy už nechce. Z nedávné minulosti např. Muži, kteří nenávidí ženy. Film se mi líbil, a už se mi do knihy nechce, přestože většina lidí tvrdí, že kniha je božská, na rozdíl od filmu.
Iva Klára   [15.12.2011]
Persepolis zítra
Malé upozorněníčko (pro ne-čtenáře programů TV) na velký animovaný černobílý film s barvitým příběhem mladé íránské ženy hledající samu sebe, cestu a smysl života. Průhled do drsných íránských dějin nijak nepřikrášlený, kde jsou však ostré hrany obrušovány vtipným nadhledem.
Zítra (16. 12. 2011) u bedny televizní a programu ČT 2 v hodinu desátou.
BoboKing   [16.12.2011]
Taky doporučuji. Jako film i comics.
Iva   [05.12.2011]
Santiniho jazyk
Včera dávali v TV stejnojmenný film, docela se nám s manželem líbil. Samozřejmě bychom se hned rozjeli podívat na kostely a kláštery, které v něm tak kouzelně "hrály"... Knihu jsem zatím nečetla. Četl jste ji někdo a jak dopadá film v porovnání s četbou?
Lamanai   [13.11.2011]
Cesta na plátně
Jak mě Cesta vzala v knize, tak mě naprosto minula ve filmu. Obyčejný temný, celkem dost nudný a prázdný film bez poselství. Škoda.
Lamanai   [13.11.2011]
Larsson vs celuloid
Tak jsem konečně zhlédl švédský film Muži, kteří nenávidí ženy. Musím, říct, že se mi to líbilo, ale nejsem si jistý, že bych to byl vůbec pochopil, kdybych nečetl knihu. Michael Blomkvist mi byl ale sympatičnější než v knize, možná proto, že vypadá jako Pavel Kříž po neštovicích :-) Jinak ale zpětně znovu oceňuji Larssonův skvělý vypravěčský styl a smysl pro zápletku, protože film musel příběh hodně očesat, aby se vešel byť do dvouapůlhodinové stopáže. Zkrátka kniha je kniha a i když má film velmi dobrou atmosféru, přijde mi, že ani nestíhá stupňovat napětí. Viděli jste? Jaký je váš názor? Jsem každopádně zvědavý na Fincherovu verzi, upoutávky vypadají zajímavě (v kinech v USA koncem prosince, u nás snad v lednu).
L. Černý   [27.02.2013]
Fincher
Fincherova verze je mnohem povedenější než ta švédská.
Iva   [07.11.2011]
Tom Ripley
Před pár lety jsem viděla film Talentovaný pan Ripley v hl. roli s Mattem Damonem - moc se mi líbil (film i herec...), následně jsem přečetla literární předlohu Patricie Highsmithové, byla také tak dobrá. O víkendu jsem vydržela přes půlnoc s Johnem Malkovichem a jeho Tomem ve filmu Ripleyho hra. Svým herectvím mě úplně fascinuje. Film byl opět dobrý, i když toho zabíjení tam bylo nadmíru. Četl jste někdo knihu? A jaká byla?
veronika   [23.01.2013]
Knihu jsem nečetla, ale viděla i jinou verzi o panu Ripleym z roku 1960 - s Alaionem Delonem - V plném slunci - a taky moc dobrá.
BoboKing   [24.10.2011]
Japonské animované filmy na ČT 2
Na ČT 2 budou dávat v cyklu Animace na dvojce japonská anime. První bude v pátek Naušika z Větrného údolí od slavného Miyazakiho, týden na to úžasný Metropolis (Meteroporisu) , a poslední budou Nebeští jezdci (Sukai kurora). Škoda nikdo nechce dát podle mne nejúžasnější anime - Můj soused Totoro.
veronika   [23.05.2011]
Moje válka
Včera jsem viděla v TV dle mého soudu moc pěkný/silný film "Moje válka" - o tom, jak válku prožívaly děti (nejen židovské). Film mě opravdu nadchl, ale když jsem se pak podívala na hodnocení na www.csfd.cz, zjistila jsem, že film je tam všeobecně hodnocen jako velmi slabý. Co si o tém myslíte?
BoboKing   [18.10.2010]
Průvodce
Ve čtvrtek dávali ve filmovém klubu japonský oscarový film Průvodce. Nic tak úžasného jsme už dlooouho neviděl. Nádherný melancholický příběh. Poklidný děj, skvělá hudba... a exotické japonského prostředí a jejich vztah k mrtvým.
Iva Klára   [18.10.2010]
Sakrlé, hned mě to v TV programu zaujalo, i když teď raději program ČT 2 ani nečtu, když mi už 2 roky nefunguje. Konečně město upravilo anténu, takže šupajdá pro setobox a vrhám se na filmové lahůdečky!
veronika   [20.10.2010]
Průvodce
Tentokrát se shoduji s vaším vkusem. Film byl fakt úžasný. Napadlo mě při něm, že i smrt je součástí života - a pohřeb stejně jako svatba může být nádherný a nezapomenutelný obřad.
Katka   [21.10.2010]
Dík za tip,velmi krásne...
Iva Klára   [04.10.2010]
Film Edith Piaf
Tak jsem si včera pustila film o Edith Piaf, který šel nedávno na Čt 1. Docela se mi líbil, ale asi jsem očekávala více. Možná že mluvený v originále by vyzněl lépe (nějak mi ten dabing nesednul). Připadal mi trochu zmatečný (např. mi uniklo, kdo byl onen muž, se kterým si píchla drogy a jak potom spolu v opojení leželi vedle sebe na posteli) Ovšem velmi silný byl konec filmu se závěrečnou písní Ne nelituji, nelituji ničeho (naštěstí všechny písně ve filmu byly originály). Četla jsem kdysi dávno knihu o Edith Piaf - nebo to byl dokument v TV?? Nějak se mi to plete. Pamatuji si však, že to byl silný zážitek. V každém případě stojí za to film shlédnout, neboť trochu poodhalí něco ze života této drobné pouliční šansoniérky, která svým fascinujícím hlasem dokázala "zhypnotizovat" celý sál...
Peeta   [26.09.2010]
Viděl někdo Bratry Karamazovy? Stojí ten film za podívání nebo ho budu zase vypínat po pěti minutách kvůli zásadním odchylkám od děje knihy? (jako u Hlídače č. 47)
Daska   [26.09.2010]
Já jsem na nich byla v kině, mně se ten film líbil moc, atmosféra mě úplně pohltila, patří mezi mé oblíbené, byla jsem i v divadle v Brně (v Huse na provázku) - skvělej zážitek, film se divadlu hodně podobá, knihu jsem ale nečetla, Dostojevskij mě moc nechytl, takže nevím, jak moc se film odchýlil. Jinak Hlídače jsem taky viděla (bohužel nečetla) a líbil se mi, určitě mám v plánu si přečíst i knihu, ale naprosto souhlasím, že čtenáře naprosto znechutí, když film se knize podobá pouze názvem :(
Zdena   [26.09.2010]
Já jsem Bratry Karamazovy skoukla minulou neděli doma na PC. A je úžasný. Knihu jsem taky nečetla, ale předpokládám, že i kdybych ji četla, tak v žádném případě nevypínám. Ve filmu hrají herci fenomenálním způsobem. Říkala jsem si, že se ten Ivan Trojan musí zákonitě jednou zbláznit, když se takhle vydává , nevím jak to jinak vyjádřit, jede úplně na doraz. A ostatní herci za ním nezůstali pozadu.

Ještě pár slov k níže uvedené Edith Piaf. Knížku jsem četla, už je to dávno. Moc se líbila. Film jsem viděla včera už podruhé a taky si myslím, že je to film úžasný. Obě díla sice měla stejný název, ale v tomto případě nešlo o adaptaci knihy. Byly to zkrátka dva různé pohledy na život tohoto nesmrtelného Vrabčáka, proto zákonitě ve filmu nebylo vše co v knížce a film byl zase bohatší jiným způsobem
Iva   [24.09.2010]
Edith Piaf
Zítra večer na ČT 1 životopisný film Edith Piaf. Jsem zvědavá - chci to porovnat s knihou, kterou o ní napsala její sestra.
pedro   [21.09.2010]
Scott Smith - Ruiny
25.9.2010 vysílá Nova filmové zpracování hororu Scott Smith - Ruiny. Dobrý horor, uvidíme, jak se s knižní předlohou varovnali filmaři.
Nika   [14.09.2010]
A single man
Dobrý den, kamarádka mi doporučila film Single Man s Colinem Firthem (u ní je to spíš kvůli Firthovi než obsahu filmu...). Po několika recenzích, kde psali, že takový film se MUSÍ vidět, bych ho tedy ráda viděla, ale nejdřív jsem si chtěla přečíst knižní předlohu. Ovšem narazila jsem. Byla napsaná v šedesátých letech a nikde jsem na ní nenarazila. Ani nevím zda u nás vyšla. Je zde někdo kdo to četl??
BoboKing   [14.09.2010]
No podle NK Praha od Christophera Isherwooda vyšla jediná kniha česky - Fialky z Prátru (Prater violet). Kniha Single man (1964) česky nevyšla. Jinak nejsem ženská, ale Colina Firthe "miluji". O víkendu po x- té jsme si pouštěli Kouzelná chůva Nanny McPhee, a jeho Deník Bridget J, nebo Láska nebeská (nejlepší milostná scéna, když v portugalštině vyznává lásku té milované servírce), prostě paráda. Single man jsme ale ještě neviděl.
Nika   [14.09.2010]
Hmmm, asi je to škoda, že u nás tato kniha nevyšla. Ale třeba se tak stane, když bude film úspěšný. I když se obávám, že to není zrovna rodinná oddechovka pro nejširší veřejnost. Každopádně se na něj podívám a těším. Nejsem zrovna masochista a kamarádka mi tvrdla, že probrečela 3/4 filmu, ale Firtha taky zbožňuju. Jeho herectví je úžasné. Fakt mu ty postavy věřím. Moc se mi líbil jako pan Darcy - jak v Pýše a předsudku (seriál z 90. let), tak v Bridget. Krásně zahraný britský suchar! :-) Láska nebeská je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, můžu ho často.... A jeho další suchar, který udělá nečekané a brebentí vyznání portugalsky. Vlastně toho za celou dobu moc nenamluví a přesto je řečeno vše. Skvělý byl i ve filmu, jé nevím jak se teď jmenuje.... - hrál tam britského politika co se mu najednou zjeví dcera z Ameriky o které nevěděl, že jí má. Normálně by to byl film nic moc. Typický americký slaďák, ale právě díky němu se mi tak líbil. Opět proměna suchara. A koukat na to jak blbne před zrcadlem v kožených kalhotách, které vytáhl odněkud ze dna skříně, byla nezapomenutelná. :-) No obvávám se, že Single Man bude asi smuný film a z hlavy mi nevyleze se skončením titulků...
Iva   [15.09.2010]
Firth
Mně se moc líbil i jako jeden z tatínků ve filmu Mamma Mia!
BoboKing   [16.09.2010]
Mamma Mia je skvělá oddechovka. Toto léto jsme si ji doma pouštěli několikrát. Kritici říkají, že je to děs (a fakt žádné velké umění to není), ale ... ta letní atmosféra, herci a hudba ABBA, to prostě můžu.
BoboKing   [16.09.2010]
Ten film se jmenuje "Co ta holka chce - What a Girl Wants" a skutečně nic moc.
Nika   [17.09.2010]
To bude on, film nic moc, ale scény s Firthem se mi líbí. Je tam tak krásně škrobený... :-) Jo a Mama Mia se mi také líbila navzdory kritikům i z řad vlastní rodiny. Mám moc ráda Meryl Streep. Skvělá herečka, ve většině filmů na Oskara... Dost často hraje ženy buď složité nebo se složitým osudem (Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba...) a tak jsem si užila jak se v Mama Mia odvázala. :-) A zpívala hezky. Narozdíl od některých mužských hrdinů. :-))
bookcase   [17.09.2010]
Colin Firth
Tenhle "pan škrobený" se řadí i mezi mé miláčky. V Mamma mia byl skvělý, taktéž v Bridget Jones a vůbec výborný byl v Pýše a předsudku (seriál).
bookcase   [17.09.2010]
Scéna z Lásky nebeské je nepřekonatelná, pouštím si ji vždycky v češtině i v originále :)
BoboKing   [07.09.2010]
Maratónec
Dneska večer na ČT2 v 20.00 hod slavný thriller s mladým Dustin Hoffmanem "Maratónec". Dustin Hoffman v roli studenta, který se nevědomky připlete do smrtící hry, kterou rozehrál nepolapitelný válečný zločinec. Laurence Olivier v roli sadistického katana, který jde tvrdě za svým cílem, jímž je zásilka drahocenných diamantů.
Vyšlo i knižně "Maratónský běžec" - William Goldman ; [z anglického originálu ... přeložila Veronika Veisová]. -- 1. vyd. -- Praha : Naše vojsko, 1982. -- 206 s.
Iva   [07.09.2010]
už se těšíme, že se na film s námi koukne i devatenáctiletý syn a budeme vzpomínat, jak jsme se v 70. letech báli v kině při řádění Oliviera...
BoboKing   [07.09.2010]
Ty scény se zubařskou vrtačkou.... bože, a příští týden mám jít k zubaři.
Iva   [07.09.2010]
... na to mám výbornou fintu, kterou mně poradil spolužák na střední škole. Když se rozsvítí to světlo nad hlavou a já sedím v zubařském křesle, vzpomenu si na Meresjeva, že se plazil s uhnilou nohou, jedl ježky atd. a že mně je proti němu nádheřně. U mě to funguje. A taky si vždycky vzpomenu na toho spolužáka, který zemřel v 35 letech...
Iva Klára   [07.09.2010]
Viděla jsem to dávnotomu a jediné, co mi utkvělo v paměti je právě to vrtání zdravých zubů - hrůůůůůzaaaa!!! Může Vás tedy utěšit, že Vám budou vrtat zuby špatné. A taky si pamatuji pocit z filmu: Sedíš jak přibitý, napnutý a běhá ti mráz po zádech. Žádná oddechovka s popkornem. Film právě jede a já nechytnu Čt2 (kvůli některým tupým ouředníkům. Jo.).
Iva   [08.09.2010]
Tak to Ti může být líto, protože na dvojce budou dávat starší americké filmy každé úterý (Velký Gatsby, Kramer versus Kramer,...)...
Iva Klára   [09.09.2010]
Sakrlé, zrovinka s mými oblíbenci Robertem a Barbrou...to mě žere.
Zdena   [02.09.2010]
Co žere...
No přesně na tento film jsem si včera u bedny vzpomněla. Na Exploeru nebo kde to bylo dávali dokumentární film o extrémně obézních lidech v Americe a jejich /většinou zbytečné/ léčbě. V době natáčení toho filmu bylo Di Capriovi asi sedmnáct let a tu roli mentálně postiženého kluka vystřihl opravdu perfektně..
No a s křížkem po funuse: V úterý jsem koukala na ČT2 na Onasise a Calasovou. Myslím si, že jako předloha byl použitý Řecký oheň od Nicholase Cage. Oba dva díly tohoto filmu nebyly vůbec špatné, ale na knížku přece jen neměli.
Iva Klára   [01.09.2010]
Co žere...
Milí knihomi(o)lci, asi to sem ouplně nepatří, ale na zítřek 2. 9. doporučuji odložiti knihu a sednouti k bedně televizní, kde o 20.00 hodině poběží na Nova Cinema (pokud program chytnete, já bohužel nee) film od režiséra Lasse Hallstro(přehlasované o)ma Co žere Gilberta Grapea. Opravdu vynikající výkon Leonarda DiCapria a Johnna Deppa. Kdo má rád hloubkové vykreslení charakterů postav v knize (např. Římanka), tož tady je to na plátně. Je to spíše film do filmového klubu, protože se v něm moc nemluví. O to víc vás "chytne".
Dobré podíváníčko přeje Iva
BoboKing   [02.09.2010]
Co žere G.G. je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Mám doma originální DVD i kopii, kdyby se něco...! Je to podle mne film, kde Leonardo DiCaprio skuetčně hraje naprosto excelentně. A J. Depp je skvělý. Celkově to je neuvěřitelně lidský a poetický příběh z amerického maloměsta a jeho obyvatel. DOPORUČUJI!
P.S. A hned po tom vysílají 21 gramů, to je drama, které si ten termím skutečně zaslouží.
jede   [11.10.2010]
dotaz
Dnes se mi dostala do rukou příloha HN se zmínkou o tomto filmu. 2.9. jsem ho samosebou neviděl. Blbá otázka - co by stálo to originální DVD? Díky Honza
Katka   [03.09.2010]
Díky moc za filmový tip. Bylo to výborné. Viděla jsem poprvé.
Wesna   [18.08.2010]
Kniha vs. film
Knihy sú väčšinou lepšie ako filmy, ako v prípade ságy Twilight. No sú aj výnimky, kedy filmy svojou kvalitou šliapu knihám na päty. Ale predsa len, čítanie knihy je úplne iný zážitok ako film.
anonym   [05.09.2010]
a někdy je podle špatné knihy ještě horší film (ano, mluvím o Twilight)
BoboKing   [16.08.2010]
Občan Pes - skvělý film
I když nevím, jestli to je podle nějaké knihy, jen upozorňuji, že zítra 17.8. ve 22:40 na ČT 2 ve film. klubu je skvělý film z exotické thajské produkce "Občan pes". Už jsem to viděl dvakrát a naprosto úžasná, kouzelná, jak píšou surrealistická romance.
Iva   [25.05.2010]
Čínská čtvrť
Dnes od 20 hod. na ČT2. Viděl jste někdo tento film? Stojí zato sednout k TV? Ani nevím, jestli byl natočený podle literární předlohy, žádnou stejnojmennou knihu jsem v databázích nenašla.
Iva   [18.05.2010]
Stopy ve sněhu
V sobotu pozdě v noci jsem neodolala a koukla jsem opět na film Stopy ve sněhu (naštěstí na ČT1, tudíž neprotahován a nerušen reklamou). S nostalgií jsem zavzpomínala na výbornou románovou předlohu Cit slečny Smilly pro sníh. Že bych si ho taky zopakovala? Kdo máte rádi velenapínavé a chytré knihy, vřele doporučuji. A odehrává se v neotřelém prostředí Kodaně a Grónska!
zverinec   [21.05.2010]
Pravda, taky jsem se dívala, opravdu napínavý, hezky natočený, žádné honičky a podobně. Četla jsem ji nedávno, takže je v čerstvé paměti, ale myslím, že po ní určitě ještě sáhnu.
Katka   [24.05.2010]
Díky za tip na knihu! Bomba!
Iva Klára   [05.03.2010]
Zhubni!
To není pokyn pro vás, milí čtenáři (nakonec je to možná výhoda, že si tady pod každým jménem můžeme pustit fantasii na špacír a vymodelovat "svou" Skalku, BoboKinga, Ivu...), nýbrž název filmu podle Kinga. Mě film "nechytnul", docela se mi líbil film Dům v růžích - to byla taková klasika: starý dům, mizející lidé.... Myslím, že to bylo také podle knihy Kinga. Jako film ještě ano, těch 90 miniut strávit nad tímto tématem ještě jde, ale osobně strávit měsíc až dva (jeho knihy jsou tlusté) nad knihou, to by pro mne nebylo. Ještě se kouknu na Srdce v Atlantidě, tam to může zachránit vynikající A. Hopkins v hlavní roli. Avšak knihy od Kinga jsou pro mne pasé, není to má krevní skupina, i když mohou být sebelíp napsané. Prostě téma u mě hraje roli. Jako odpočinkovou četbu bych spíše volila dobrou klasickou detektivku nebo něco romantického. Prostě každý pes jiná ves - nebo je to opačně? Možná podle toho, jestli se cítíte jako barák (třeba na vodstřel) nebo jako pes...
BoboKing   [05.03.2010]
Jasně, každý "ujíždí" na nečem jiném. Ale ze zkušenosti vím, že oscarové filmy dle Kinga jako "Vykoupení z věznice Shawshank" nebo "Zelená míle", ty se líbí i (ne)Kingovcům.
Iva Klára   [05.03.2010]
Zelená míle - výborný film s výborným Tomem Hanksem v hlavní roli. Ani nevím, že je to podle Kinga. Ano ano, to se líbí, potvrzuje jeden ne-Kingovec.
tamara   [21.03.2010]
Já jsem také Ne-kingovec: Zelená míle je vynikající film. Vysoko hodnotím také Nadaného žáka a Mrtvou zónu, knihy i film.
Zdena   [05.03.2010]
Dolores Claibornová je taky perfektní jak v knižní tak i ve filmové podobě
Lenka   [25.02.2010]
Vojna a mír
Jak se vám líbila filmová verze této ruské klasiky? Běžela teď nedávno na ČT 2, jako čtyřdílný seriál. Od Tolstého jsem četla zatím jen knihu Anna Kareninová a dost se mi to líbilo. Seriál se mi taky líbil, tak až budu mít více volna, tak se do toho určitě pustím. A jak se to líbilo vám? Je kniha lepší než film? Četl někdo toto rozsáhlé dílo?
merazim   [26.02.2010]
Já jsem to četl.:) A je to strhující, jenom je tam hrozně postav a dějů. Chce to opravdu soustředění. Končí to asi 100 stránkovou filosofující kapitolou. Tak je podmíněna dobou, v níž Tolstý žil a jeho životními názory. Je trochu hůř stravitelná. Jinak ale musím doporučit každému, kdo má na to dost času. Vždycky mě překvapuje, jaké se v 19. století psaly dlouhé romány. Napsat je a přečíst muselo trvat přibližně stejnou dobu jako dnes, a přesto na to dneska nikdo nemá čas. Asi žijem nějak divně. Z filmu jsem viděl jenom kousek a to až z třetího dílu, takže jsem nevěděl, kdo je kdo. Tak jsem to vzdal.
zverinec   [26.02.2010]
Vojna a mír - líbilo se mi moc, knihu jsem zatím nečetla, ale chystám se. Taky se mi líbila hudba - skladba, co hrála Nataša na klavír - nevíte někdo, co to bylo? Hrozně ráda bych si ji poslechla.
Little girl   [01.03.2010]
Sonáta
Domnívám se, že to byl Beethoven - Moonlight sonata.
zverinec   [01.03.2010]
Je to ona, díky moc.
pedro   [24.02.2010]
S.King v televizi
25.2.2010 - Nova Cinema - 0.00 - Jízda na střele
26.2.2010 - ČT1 - 22.55 - Zhubni!
4.3.2010 - Prima - 23.15 - Srdce v Atlantidě
BoboKing   [24.02.2010]
Jen chybí Osvícení
Sakryš, teď jsme to chtěl napsat taky, Pedro byl rychlejší. Jen bych doplnil, dneska večer , na Prima Cool 22:00, jedinečný a užasný Jack Nicholson v jedinečném a úžasném OSVÍCENÍ. Ale jsem zvědavý na Zhubni!, jedna z knih, která nebyla přeložena do češtiny, pouze do slovenštiny.
BoboKing   [24.02.2010]
Let the Right One In (Ať vejde ten pravý),
Jak už tady se psalo o skvělém švédském filmovém upířím hororu Let the Right One In (Ať vejde ten pravý), tak původní knižní originál od švédského autora John A. Lindgvista vyjde v prvním pololetí v ARGO jako "Ať vejde ten pravý" (orig. Lat den rätte komma in, 2004). Jinak jsem včera místo čtení koukal na další skvělý upíří film "Daybreakers" (Svítání). E. Hawke a D. Dafoe v hlavních rolích. Celý svět postihne nákaza vampirismem, a začíná hon na zbytek lidí jako jediný zdroj potravy.
Hanka   [11.02.2010]
Já mám ráda, když se film drží knihy co možná nejvíc. Každou odlišnost uvnitř komentuju "Ale tohle tam nebylo!" např. Harry Potter, Karlík a továrna na čokoládu (konec). Jinak oba moc hezké filmy (Karlík snad i nakonec lepší než kniha), ale Harry se MUSÍ ČÍST.
Iva Klára   [28.11.2009]
Persepolis
Tak konečně jsem si udělala čas na tento film. Byl to opravdu zážitek, moc "s lehkostí" mi to nepřipadlo. Černo-bílá animace a odstíny šedi dokreslovaly děj filmu - totalitní režim - zde fanatičtí islámští radikálové, političtí vězni a jejich vraždění - cosi mi to připomnělo. Film se na chvíli vybarvil, když Marjane odjíždí z Íránu v naději něčeho lepšího, v co doufá i její matka. Ve Vídni však Marjane prožívá spíš zklamání... a vrací se domů s depresí...Jediným povzbuzením pro ni je její babička, člověk, se kterým může mluvit o všem a která jí zdůrazňuje, že nejdůležitější v životě je poctivost...Nikdy jsem moc nerozuměla tomu, co se v Íránu děje. Tento film mi to konečně opravdu objasnil. Výborný film, spíš drama (i když jsem se při některých obrazech pousmála...). A jestli je tak dobrý i ten komiks, tak si ho někdy určitě půjčím (až si najdu nějakou svoji knihovnu).
BoboKing   [05.11.2009]
Persepolis
Dneska večer na ČT2 v 23,30 je v nezávislých animovaných filmech slavý íranský animovaný film Persepolis, natočený podle stejnojmenného prvního íranské komiksu. Všude vysoce hodnocený. Anotace: O Zlatou palmu v Cannes bojoval tento celovečerní animovaný film francouzské režisérky původem z Íránu, Marjane Satrapi, která napsala a nakreslila první íránský komiks všech dob, a na jehož základě pak vznikl tento celovečerní film. Autobiografický příběh s lehkostí popisuje její krušné dětsví a dospívání v Íránu za dob islámské revoluce, války s Írákem a následného režimu. S humorem a lehkostí znázorňuje rozdílné vnímání kultury v evropském a arabském světě.
Iva   [05.11.2009]
Satrapi
Pracuji v knihovně a oba díly knihy Persepolis i další kniha stejné autorky Šitíčko jsou často půjčované. Jen občas musíme zlomit odpor starších čtenářek ke komiksům. A pak to všechny chválí! Škoda, že filmy jsou tak pozdě.
Iva Klára   [05.11.2009]
Díky za tip. Natočím ho a pak se na něj podívám v nějakou rozumnější dobu.
BoboKing   [05.11.2009]
Přesně tak to udělám i já. Výhoda DVD recorderu
Iva Klára   [30.10.2009]
Akira Kurosawa
Dnes jsem v Levných knihách narazila na filmy Akira Kurosawy, mj. režiséra legendárních Sedmi samurajů. Kromě čb Ramošo (viděla jsem ho v soukromém filmovém klubu a je dobré k tomu znát tehdejší japonské zvyky) a ještě dalších mne zaujal Idiot od Dostojevského, kterého režisér zasadil do japonského prostředí. Viděl jste to někdo?
Iva Klára   [30.10.2009]
Pardon, správný název je Rašomon. V japonštině nejsem zrovna doma.
dana   [23.03.2010]
Film znám,moc se mi líbil!!!Určitě stojí zato!Pro nás zvláštní prostředí,myšlenkové pochody,postavy,jo,dobrý...
dana   [23.03.2010]
Předchozí příspěvek patřil filmu Idiot.
BoboKing   [12.10.2009]
Monty Python
Každé pondělí na ČT2 večer seriál Monty Python "Neskutečné historky". Devět pondělí o zábavu postáráno!
Iva Klára   [20.10.2009]
Tak jsem se včera dívala. Obrázek ze života (zloděj se stal starostou), spíš černý humor. Asi se mi víc líbil jejich létající cirkus. Ale bylo to docela fajn.
BoboKing   [20.10.2009]
Musím přiznat, že já i můj synátor (který miluje Létající cirkus) jsme se shodli, že Létající cirkus je přece jen lepší. Možná v Neskutečných historkách" až moc tlačí na pilu.
BoboKing   [07.09.2009]
Filmy
Největším pozitivem letošního léta, je konečně kompletní sbírka mých oblíbených filmů. Jeden fakt skvělý šikula kolega na internetu mi sehnal "Bio Ráj" s Philippe Noiret, "Smažená zelená rajčata" s K. Bates a "Co žere Gilberta Grapea", snad nejlepší role Leo Di Caprio a Johnny Deppa.
Iva   [28.08.2009]
Provence
V sobotu na ČT1 od 15 hodin dávají film Jean od Floretty = 1. díl filmu, který byl natočen podle knihy Marcela Pagnola Živá voda. Je to moc hezké, nebude zklamán ani ten, kdo knihu četl.
římanka   [28.08.2009]
...to mohu jen potvrdit:-)
zverinec   [29.08.2009]
Knihu jsem přečetla, vtáhla mně do sebe poutavým příběhem, vykreslením života, těžké práce lidí a hlavně přírody. Je to pár měsíců, ale stále ji mám v čerstvé paměti, určitě se k ní ještě vrátím. O to víc mne potěšilo, že se bude vysílat film podle této knihy. Dnes jsem ho shlédla, příjemné podívání, drží se knihy, já bych snesla více obrazů právě krajiny. Těším se na příští týden na Manon od pramene.
Iva Klára   [11.08.2009]
Saturnin
Slyšela jsem, že film Saturnin (rež. Jiří Věrčák, ČR 1994) byl ještě lepší než kniha (Zdeněk Jirotka), podle které byl natočen. Zatím jsem viděla jen film a ten byl hodně hodně dobrý. Škoda, že v podobném duchu není i televizní reklama na soutěž Kniha mého srdce, která je příšerná (hlavně vizuálně, barvy - hrůza). Je smutné, že TAKOVÝ kýč byl vytvořen pro TAKOVOU soutěž. Pěkný den. Iva
zverinec   [12.08.2009]
Četla jsem knihu, viděla film a čtyřdílný seriál (?) či jak to nazvat. Při čtení jsem před sebou viděla postavy z filmu, slyšela jejich hlasy, co přesně dělají a pod. Myslím, že to je známka toho, že film je opravdu dobrý, zřejmě opravdu lepší, i když těžko soudit. Herci jsou výborní, všichni. Ukázka toho, že i s hrstkou herců a podle bezva námětu lze natočit výborný a milý film.
Iva Klára   [22.08.2009]
Tak to je na čase přečíst si knihu. Myslím, že to je dobré čtení na léto...Iva
Tangwystyl   [20.10.2009]
Mně se podařilo vidět Saturnina coby divadelní hru. Samozřejmě, že celý příběh byl zredukován, ale to celou knihu nijak neobralo. Musím říct, že inscenace byla velmi povedená. Stejně mám ale nejraději filmové zpracování...takovou tetu Kateřinu bych si ve fantazii vytvořit nedovedla =)

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Big Sur
(2) Naučné stezky a trasy. Praha a Středočeský kraj
Kniha však bude čtenáři nápomocná už v přípravné části výletu, tedy při plánování, kde vyrazí. V obsahu nalezne abecedně seřazeny všechny popisované stezky. Nezbývá, než vybrat podle místa, délky, ...
(3) Ikona
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům