Diskuze k recenzi: Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Jméno:
Email:
Nadpis:
Text:
Odeslat
Ludmila   [15.04.2018]
ubohost
Neměl by se ten recenzent spíš než Kopeček jmenovat Blbeček? Pokud neumíte psát recenze a nerozumíte problematice, tak raději nic nikam nepište. Jste směšný a ubohý.
Tomáš   [15.07.2011]
Důkaz
Doporučuji všem čtenářům, si knihu Průmysl holocaustu přečíst a teprve potom si na ní udělat vlastní názor. A vás, kteří tuto knihu kritizují, se ptám - co je v této knize podle vás nepravda? Prosím o konkrétní odpověď.
Jiří   [22.02.2010]
Děkuji taktéž za tuto recenzi. A to pro to že může bystřejšímu čtenáři demonstrovat, jak hluboko lze ovlivnit lidské vědomí intenzivním,důsledným a dlouhodobým mediálně-propagandistickým ovlivňováním. Převážná většina informací týkající se perzekuce osob židovského původu během 2.SV proudících k nám pomocí všech informačních, především mediálních kanálů, má primární a zcela utilitární účel (pokud pomineme finanční zisk který je s obdobně zkomercionalizovanými tématy přímo spojen) a to udržovat a prohlubovat kult se jménem Holocaust, od jehož záštitou je možno bezskrupulózně prosazovat zájmy určitých zájmových skupin. Paradoxní ukázkou účelového relativismu, který autor recenze nachází v díle N.G.Finkelsteina, předvádí recenzent sám ve svém elaborátu formou opakovaného argumentu o genocidě amerických indiánů (zvláštní že v zájmu objektivity nezmínil např.tisíce palestinských Arabů, brutálně zmasakrovaných sionistickými bojůvkami během tzv. války o nezávislost v r.1948 o nichž se mluví jen velmi sporadicky ). Ukázal tak jeden ze základních prostředků udržování nedotknutelného dogmatu, pokud se někdo pokusí o diskusi nebo nedejbože kritiku Sionismu, politiku státu Izrael či čehokoliv týkajícího se zájmů lidí označujících se za příslušníky židovského národa, obviňme ho okamžitě že jeho jediným záměrem je popírat Holokaust jako celek,znevažovat jeho oběti a snažit se o jeho opakování. Zvláštní je že málokomu nepřipadá zvláštní, že jedinou historickou "PRAVDOU"chráněnou v mnoha státech včetně ČR zákonem, je právě genocida židovského národa, přičemž ostatní, mnohem rozsáhlejší a to i celkem nedávné nikoho nezajímají. Zneklidňující, ale bohužel zcela symptomatická pro dnešní dobu je víra mnoha lidí, že existuje jen jediný a ten zaručeně správný pohled na pravdu, zaručený tím že knih tuto pravdu hlásající jsou plné regály knihkupectví, nebo že jej sdílí většina ostatních. Přesně to je stádový reflex, který vždy znova a znova umožňuje celým národům pod heslem spravedlnosti a dobra páchat ta nejhorší zvěrstva. Proto jsem rád že mohou (zatím) vycházet i díla ukazující nám i jiný pohled na realitu kolem nás (i když se můžou v dílčích záležitostech mýlit). Je to jediná možnost jak se přiblížit té skutečné, nánosů různého manipulativního, pokrytecky citově vydírajícího balastu a marketingu zbavené "pravdy" nacházející se někde ve středu černobílého pohledu na svět, tvářícího se že celé lidské snažení je založeno na pohádkovém boji dobra se zlem (samozřejmě že mi stojíme vždy na té správné straně:)
PS: Ad Michala: S Nacistickým Německem na Holokaustu aktivně spolupracovala většina evropských národů , Čechy nevyjímaje. Ti na rozdíl od Němců o své spoluvině příliš nemluví. Německo je pokud vím jedním z největším sponzorů Izraele-zejména IDF-Izraelských obranných sil-bránících se po vzoru všech agresorů převážně na území protivníka.
J.Kopeček   [23.02.2010]
Ano, pravda je jen jedna
Někteří lidé s tím mají problém. V Rošamónu měli pravdu všichni, ale v dnešním Japonsku už je také pravda jenom jedna. To nemění nic na tom, jestli ji máme nebo jestli máme jenom největší klacek. To si nepleťme, pravda (jak to bylo) a pravda (jak to musíme říkat, abysme nedostali ránu).
Neberu Vám Váš záměr obhajovat profitující z holocaustu, má to jistě utilitární účel. Ostatně, vy také nepíšete o výzvě jeruzalemského muftího, aby všichni muslimové opustili území židovské autonomie, aby při následujícím likvidování židů nepřišli k úhoně. Proč?
Zde přichází zajímavý bod, nebyl-li by holocaust v Evropě, nebyli by židi v Palestině. No ale právě proto že byl, tak se tam odstěhovali i ti Židi, kteří nechtěli žít "biblicky". Problém je evidentně složitější, že.
Obviňujete židdovské představitele z obhajoby židovských zájmů? Já chápu, že v Česku je zvykem, že čeští zástupci obhajují cizí zájmy, ale to je malfunkce, na kterou doplácíme.
Chápu, že izraelský tlak, protože tak úspěšný, budí spoustu nevole, Evropa se holt vydala cestou multikulturalismu a na tlak odpovídá pokorným ústupem a placením výpalného. Izrael to holt dělá jinak, také bych chtěl, aby někdo bránil mé právo na pivo a bůček.
Zvláštní, tolik slov jsme promarnili o závistivých blábolech komunisty a žida z New Yorku, který má od šedesátých definitivu. Ale o tom to asi neni.
P.S.:Rozhodně protestuji, aby byli Češi strkání do jednoho pytle s Němci a dalšími aktivními provaděči holoucaustu - Češi nebyli žádní hiwi, žádní podomní vrazi a nadháněči do dobytčáků!
Michala   [23.02.2007]
Kniha zlým směrem
Díky za tu recenci. Myslím, že kniha je učebnicovým příkladem toho, jak chytrý a vzdělaný člověk, vezme-li do ruky pero, získává velkou moc: vést čtenáře, nebo alespoň směrovat jej k dobrému - nebo k zlému. V aktivním linku, který recence obsahuje, se skrývá velmi poučný autorův komentář k vlastní knize; příležitost pro čtenáře, aby si uvědomil, že není ovce, která půjde přikyvujíc pokorně tam, kam autor káže. Finkelstein se s pohrdáním zmiňuje o "regálech plných braku o holocaustu, kterými přetékají knihkupectví a knihovny"; já říkám, díky za ně. Téměř všechny jsou očitým svědectvím lidí, kteří přežili vyhlazování a měli tu obdivuhodnou odvahu své vzpomínky napsat, třebaže nebyli v psaní zběhlí, aby s jejich smrtí nezmizely navždy. Jsem ráda, že je hodně lidí, i mladých, kteří ten "brak" čtou jako varování do budoucna.
Také si myslím, že Finkelstein v knize zamlžuje fakt, že vinu za holocaust nese Německo. I když se nám to nelíbí (kvůli klidu v Evropě, kvůli našemu sousedství a propojeným dějinám), není dobré (rozuměj je zlé) německou vinu za holocaust cudně nezmiňovat.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Jak jsem se stal hlupákem
(2) ... a poslední kouř
Zatím posledním dílem je krátký povídkový soubor "... a poslední kouř" (nakl. Maťa, 2006), ve kterém nám autor nabízí tři příběhy. Povídky, které nám zde autor předkládá, jsou stejně jako většina ...
(3) Kosmické proudy
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům