Diskuze k recenzi: Forsyth, Frederick - Afghánec

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Hczech   [09.03.2008]
Pro mě zklamání
Knížka mi přišla chvílema jako by ji ani nepsal Forsyth. Kromě Fantoma Manhattanu a jsem od něj přečetl vše, co vyšlo u nás, a Afghánec je pro mě jednoznačně nejhorší. Podobný problém jsem měl trochu už s Boží pěstí, ale třeba Mstitel se mi moc líbil (i když už je to někdy taky dost za hranou uvěřitelnosti). Příběh je hodně rozkouskován, má dost dějových linií, což je tu na škodu, protože se tímto způsobem nedaří budovat napětí, a to se přitom myslím velmi dobře dařilo třeba v Ikoně. Tady si připadám jako bych se koukal na americký akční film, protože dost věcí je zbytečně moc na efekt.Napínavé epizody jsou tu obvykle prostě jen krátké epizodky a celkové napětí příběhu je slabé. Děj dost často posouvá náhoda, což jde zase myslím za hranu. Například supertajná operace tajných služeb USA a UK je sice dokonale připravena, ale dopředu je čtenáři jasné, že její úspěch může přijít jen obrovskou náhodou. Uvěřitelnost je celkově velmi malá. Pro mě chybělo i ono tradiční překvapení na závěr, kterým Forsythovy knihy obvykle získají hodně na celkovém vyznění. Tady by možná pomohlo 7 posledních stránek vytrhnout - vlastně ani nevím, proč vůbec číst epilog. Možná lenoši místo knihy... :oS Ušetří se tím dost času a zbytek Vám řekne kamarád, který knihu přečetl celou ;o)

Abych to shrnul, knížka je málo čtivá, vývoj příběhu je trochu kostrbatý, neuvěřitelný, konec vlastně očekávaný, i když naštěstí ne úplně tuctový. Člověk se na druhé straně přeci jen dozví dost o Al-Kajdě a spol., což není nezajímavé. Děj ale vyznívá celkově až trapně. A je to velká škoda! 4/10 pokud věříte v Al-Kajdu jako světovou hrozbu, 3/10 pokud ne.
boboking   [11.03.2008]
No tvrdý kontrapunk k mému názoru. Ale já si za svým stojí. Ale souhlasím, že Fantom Manhattanu byl omyl.
marek248   [18.08.2008]
Mně se sice Afghánec zamlouval převelice. Po Dni pro Šakala snad nejlepší Forsythova kniha. Nicméně každý máme jiné gusto. Co se dá dělat.
pleva   [05.11.2008]
pro mě nesouhlas :-)
Sám považuji Afgánce prakticky za vrchol díla. Knihy jsem četl postupně, fantóma Mannhattanu jediného ne. Za špatnou knihu považuji čtvrtý protokol, mstitel má divoký konec a u Ikony a Boží pěsti mi některé věci připadají moc akční (skoro jako od Morella (to jako hodně ujeté))

Afghánec je velmi uvěřitelný, docela realistický a má jen pár zaškobrtnutí, která nejsou zcela uvěřitelná. Myslím, že by s hodil i do současné filmové záplavy, protože by byl akční a přitom lidský. Jen konec autorovi neodpustím, zabil mi hrdinu :-(

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Encyklopedie mystiky I.
(2) Japonská přísloví
Mnohá přísloví jsou podobná, další vyjadřujeme jinými opisy a některá jsou nám i docela cizí. U překvapivě mnoha přísloví čtenář zjistí, jak přenositelná je lidská zkušenost mezi kulturami. ...
(3) Proměna
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům