Diskuze k recenzi: Kagan, Robert - Labyrint síly a ráj slabosti - Amerika, Evropa a nový řád světa

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Tom   [06.09.2007]
poznámka
To přirovnání Evropy k Římské říši si autor popletl, poněvadž kdyby si aspoň malinko nastudoval římské dějiny zjistil by, že zbrojila, vytvarela tuhsi diktaturu a posilovala nenavist vuci okolnim narodum az to vyustilo v jeji rozklad a zkazu, tedy se tohle oznaceni mnohem vice hodi na USA a Evropa se právě tomuto chce vyhnout.
Zorba   [10.11.2006]
Souhlasím s Honzou
Souhlasím s Honzou Č. že ta kniha není žádným skvělým politickým rozborem. Je to vpodstatě jen obhajoba zločinné a rozpínavé americké politiky. Autor knihy je jedním z neokonů, což jasně mluví za všechno. Cílem USA je americká vláda nad světem a vnucení amerického demoliberálního systému všem zemím světa. To je ten nový světový řád(NWO) jenž se Amíci snaží nastolit v celém světě. Už jen název projektu PNAC je sám o sobě hrozný. Američani tak jasně přiznávají že chtějí aby 21. století bylo jen Americkým a aby světu vládl Washington. Tomu je třeba zabránit a je jen dobře že většina Evropanů má rozum a nepodporuje zločinnou politiku USA, kterou se autor knihy snaží obhajovat. Je zcela jasné že politika USA je stejně nebezpečná jako svého času politika SSSR a třetí říše a že USA dnes představuje pro svět stejnou hrozbu jako v minulosti komunisti a nacisti.
A taky se mi velmi nelíbil závěr recenze, nebot mi připadalo že se v ní autor snaží obhajovat vraždění civilistů a genocidu které se Američani v Iráku, Afganistánu i jinde dopouštějí. Tyto zločiny jsou samozřejmě neomluvitelné a obhajovat je je stejné jako obhajovat zločiny komunistů nebo nacistů.
Honza Č.   [19.10.2005]
Materiál pro politické historiky a klinické psychiatry
Tato kniha není zas tak skvělým politickým rozborem, ale souhlasím, že by si ji měl každý Evropan přečíst. A nejen Evropan. Je to výborná autosonda do duše a do myšlení jednoho z prominentních neokonzervativců, spoluzakladatele a předáka tzv. Projektu pro nové americké století (PNAC), "neziskové, vzdělávací organizace, jejímž cílem je podporovat americké globální vedení", jak to stojí na jejich internetových stránkách. Při jejich pročítání (pokud zvládnete americký newspeak vzdáleně připomínající angličtinu) pak možná sami pochopíte, že Američané (alespoň někteří) opravdu asi nepocházejí ze země, i když z Marsu nejspíš taky ne. Ti sem museli zabloudit z jiného kvadrantu vesmíru nebo ještě spíš z nějaké jiné časoprostorové dimenze...:-)))

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Andělé a démoni
(2) K moři
(3) I chytré ženy dělají hloupé věci
Kniha má 392 stránek, je v pevné vazbě s přebalem. Román je rozdělen na pět částí a ty pak na jednotlivé kratší kapitoly, které jsou vždy ukončeny dopisy a také kuchařskými recepty. Na konci knihy je ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům