Diskuze k recenzi: King, Stephen - Dlouhý pochod

[ Koupit knihu ]

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
martina   [18.01.2014]
zaver
Abych pravdu řekla tak konec je ukončený dle představivosti člověka. Kniha je to naprosto úžasná smích a pláč se v ní střídali. Mé pochopení konce je takové, že když vyhrál uvědomoval si to a ten pocit vyvolal tu touhu po tom umřít. Temná postava bude jeden z chodců, kteří ho zvou na další nikdy nekončící pochod. Všichni co na silnici zemřeli ho zvou mezi sebe a on chce natolik.k nim a jít dál, že realitu nevnímá. Myslím, že t.je určité citové pouto, které mu nechce dovolit od nich odejit navic si chce přeje být s nimi. Protoze v zaveru se o sve milovane Jan uz nezminil...videl uz jen.tu silnici a na samotnem konci ho sami mrtvi zvali k sobe na dalsi dlouhy pochod.
Livers   [12.04.2014]
souhlas
Petra   [16.09.2013]
Vyborna knizka
Knizka me fakt dostala. Je to uzasne napsane a hlavne vymyslet myslenky, dialogy a celkove dej je obdivuhodne. Vyborny neotrely namet. Doporucuji vsem!
Jindra   [02.01.2009]
četl jsem před pár dny
!!Pozor nečíst, pokud jste knihu ještě nedočetli, následuje prozrazení konce!! Kniha je to velmi zajímavá. Přesto jsem původně čekal víc. Spousta věcí je tam opravdu sotva naznačených a vysvětlení se člověk nedočká. V jiných knihách bývá psychologie každé postavy mistrně vykreslená, to King umí výborně. Tady to asi zamýšlel jinak. Hlavně jsem ale nepochopil konec. Hlavní hrdina vyhrál, ale dál šel slepě za temnou postavou. To jako, že umřel a následoval nějakýho průvodce do pekla nebo se zbláznil? A důvod, proč to vůbec celý podstoupil a jaký měl přání jsem se taky nedozvěděl. Stejně tak v předchozí knize co jsem od Kinga četl, Puls. Tam jsem nepochopil, jestli po zavlání mobilem hrdina zmutoval a stal se stejným zombíkem jako ostatní. Nemám rád tak rychlý ukončení děje, kdy není vůbec jasný, jak to dopadlo.
Lukáš   [07.05.2009]
Asi máš rád knížky podle schématu úvod, stať a závěr, které jakmile dočteš, můžeš v klidu odškrtnout ze seznamu a jít dál. V tom případě nemělo cenu dlouhý pochod vůbec otevírat. Je důležité za čím hrdina šel? Dle mého se prostě zbláznil, ale líbí se ti že zemřel a šel do pekla? Proč ne. Jaké měl přání? O to přeci nejde už vůbec. Celá kniha se soustředí hlavně na vývoj jeho psychiky, ukazuje, jak kousek po kousku ztrácí rozum. Co bylo dál, co si všechno přál, jak žil a jak zemřel, jak to dopadlo s majorem, kdo to byl a podobně, přeci není vůbec důležité! Stejně tak případ Pulsu - v celé knize přeci nejde o to, kdo ten signál vyslal a co se stalo s hrdinou, přemýšlej o knihách a nehltej slepě jejich obsah
Jindra   [06.07.2009]
díky za rady,
ale můžeš si je příště strčit za klobouk. Já mám zkrátka rád ve věcech aspoň o stupeň víc jasno. Kdyby to nevyjasnění aspoň mělo nějaký důvod, např., že bude pokračování, tak to má smysl. Takhle prakticky každá kingovka končí pro mě zklamáním.
Štěpka   [14.09.2012]
Reakce
Ahoj podle mě je konec takový že když zůstane poslední má vyhrát tu velkou cenu....a já to pochopila tak že ten kdo zůstane poslední si nepřeje už nic jiného než zemřít takže ta velká cena je vlastně smrt kterou si on sám přeje...
radeczek   [23.04.2013]
Tak to je dost zajímavý konec. Díky za něj, protože dává rozum.
liliana   [03.04.2008]
Uchvatna kniha, precist lze pouze jednim dechem, ten mraz, co mi pri ni beha po zadech a v brise je prijemny..
Raila   [29.07.2007]
dlouhý pochod
takhle knížka Vás vtáhne do děje, nemůžete se utrhnout. Dialogy postav a jejich myšlenky jsou skutečně skvěle popsané, Dlouhý pohod určitě stojí za přečtení, jen ten konec mi vzhledem k dramatičnosti celého děje přišel poněkud slabší.
Yanny   [14.06.2007]
tatp kniha me naprosto uchwatila...musela sem se ji precist nekolikrat...zboznuju Kingowo mistrowske wyjadrowani...jeho knihy me wzdy dokazi pohltit a aspon na chwili odpoutat od teto krute reality...
mazec   [26.12.2006]
dost dobrá knížka
bublinka   [27.06.2006]
Už dlouho mě žádná knížka tak nepohltila...... dnes ráno jsem ji prostě MUSELA dočíst a tedy přišla o nějakou minutku pozděj do práce ....:-)
racer   [14.11.2005]
Reality show
Třeba si z toho někdo vezme příklad a na naše obrazovky zaútočí nová reality show s ještě větší sledovaností a větším množstvím reklam :-)
Jinak mě pobavila také shoda názvu knihy se jménem čínské rakety, která nyní vynáší jejich kosmonauty...
J.Kopeček   [14.11.2005]
Ten, ta, to
Ten Luftwaff nebo ta Luftwaffe? :-)
Niktor   [01.02.2007]
TO Luftwaffe :-)

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Formování moderního národa
(2) Život svaté Alžběty
(3) Totem, incest a odkouzlení buržoazie
Při četbě etnografické literatury mne vždy popouzelo označení "trickster typu kojota". Ne, že bych měl něco přímo proti božskému šprýmaři, ale nebylo mi jasné upřesnění "typu kojota", protože i Loki ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům