Diskuze k recenzi: Motýl, Petr - Dva ořechy/10 000 piv

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
David Bátor   [16.02.2008]
Pár slov k recenzi
Ano.V dnešní době publikuje pouze ten kdo na to má.Ale vážená paní recenzentka se zapomněla zmínit o tom, že v současné době jsou důležitější kontakty.Samotný talent znamená velmi málo.Talentovaný autor musí patřit do okruhu. Tím samozřejmě vzniká jakýsi elitářský a kastovní systém České poezie.Další podstatnou roli zde hrajou peníze.Kdo nemá ani jedno ani druhé, může svůj talent rovnou zahodit.Petra Motýla osobně neznám.Jeho poezie je mi ovšem velmi blízká. Zejména poslední dvě sbírky vydané v Hostu.Jsou zde básně geniální i školácké.Obě sbírky jsou zajímavé tématicky i formálně. David.Bátor.
Inka   [16.02.2008]
Poezie dnes
Zcela souhlasím a tak je to u nás se vším:-((.
Peníze, kontakty, reklama, korupce... autor a jeho talent je až na konci, i já jsem to vzdala ( v poezi)...
Marcela K.   [30.07.2008]
Mně se hlavně nelíbila samotná recenze. Myslím, že "vážená" paní recenzenta už by se měla poučit, co má recenze obsahovat. Nevěděla jsem to také přesně, a tak jsem se obrátila na odbornou literaturu. A vím zcela určitě, že to, co zde předvádí, a to dlouhodobě a pod stále stejnou šablonou tato recenzentka, má k recenzím opravdu hodně a hodně daleko.
Lulu   [04.11.2007]
"Poezie pro dělníky"? O to se tady už kdosi pokoušel, ale tuším, že ne zrovna úspěšně. Ještě jsem neviděl dělníka, jak si v pauze mezi frézováním čte básničky. A Motýlova poezie? Ta pro dělníky není zcela určitě.
luluuuu   [05.11.2007]
:-)))
Je to poezie pro chlapy, dělníky, pijany, cyklisty...
káča   [05.11.2007]
10 000 piv
Druhá sbírka 10 000 piv obsahuje přes dvacet básniček, jejichž vznik, kolorit i obsah pochází z mnoha hospůdek, které se nachází na Ostravsku a v Praze... A vše se točí kolem lidí u natočených piv...

převrátil pivo
převrátil rum
převrátil židli
převrátil stůl
převrátil sebe
ležel a spal
cyklista v profesionálním dresu

Poezie tohoto druhu není mou oblíbenou, i když v určitém prostředí nebo jako humor a recese může působit veselým a vhodným dojmem.
Guss   [29.07.2008]
Ještě jsem neviděl chlapa
Já ještě neviděl vůbec žádného chlapa, který by si četl poezii, kdykoli. Pokud ji sám nepíše. Celkem vzato poezie není ani pro dělníky ani pro nikoho jiného, nikdo to nečte.
Peeta   [31.07.2008]
Hádala bych se, že poezii nikdo nečte.Není to samozřejmě masová záležitost, ale znám opravdu hodně osob (převážně mužského pohlaví), kteří poezii čtou. A to v takové míře, že to vydá za nás všechny ostatní:)

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31076 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Potopené zrcadlo
(2) Utonulá
(3) Operace Bosch
A právě na této myšlence vystavěla svůj historický thriller "Operace Bosch" (orig. La Conspiration Bosch, 2006) dvojice francouzský autorů Yves Jégo a Denis Lépée. Svůj literární záměr vzali opravdu ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2020 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.

TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům