Diskuze k recenzi: Murakami, Haruki - Na jih od hranic, na západ od slunce

[ Koupit knihu ]

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Mirka   [07.09.2007]
Stejně je to hodně zajímavé číst si některé reakce čtenářů, jejich ztotožnění s knížkou či naopak, i když vlastně i záporné reakce jsou reakcemi živými. Haruki Murakami, setkání s jeho knížkami bylo pro mě bleskem z čistého nebe, asi jako před časem Chaim Potok a jeho Slib a Vyvolení. A mnoho mnoho dalších. Ale tady jsem ani nedutala, jen tiše přešlapovala a litovala, že knížky nejsou delší, u obou autorů se mi po dlouhé době stalo, že mě knížka rozbrečela. Nečekaně silný zážitek. Knížky to jsou krásný životní dárky.
karolína   [06.09.2007]
Před chvílí jsem knihu dočetla a jsem z ní naprosto nadšená. Jen bych nesouhlasila s tím, že hrdina knihy potkal ve svém životě celou řadu osudových žen. Asi jsem to vnímala trošku jinak... :)
S.   [10.09.2007]
Krystalická ilustrace rozdílnosti, jak vztah vidí žena a muž ! :-)
Tomáš Fojtík   [06.09.2007]
Naprosto výstižná recenze. Možná bych nedal plné hodnocení, protože Norské dřevo i Kafka na pobřeží mi přišly mnohem zajímavější a lepší, ale jinak naprostý souhlas. Murakami je mimořádný úkaz, nemůžu se dočkat až před Vánocemi vyjde Afterdark.
TomiFK   [06.09.2007]
Jako vzdy je hodnoceni ciste subjektivni zalezitost...ale v tomto pripade bych si za nim stal vice nez kdy jindy, protoze tahle kniha me oslovila asi uplne nejvice, doslova me pohltila
Tomáš Fojtík   [06.09.2007]
Ano, souhlasím, také mám své "stovky", za které se biju a nenechám si to rozmluvit :-) A naopak - třeba v případě Spolčení hlupců, které spoustu mých známých označuje za skvost světové beletrie a já jsem z ní byl naštvaný... Nebo Nick Cave - A uzřela oslice anděla...
TomiFK   [06.09.2007]
Tak to ja takhle narazim malokdy...peclive si vybiram co budu cist...ale i tak obcas zaplacu. Posledni debakl mi zpusobil Velky Gatsby. Pustil jsem se do neho prave kvuli Murakamimu, protoze v Norskym drevu ho hlavni hrdina vychvaluje az do nebes...no uprimne, nerikam, ze je to spatna kniha, ale pro me osobne hodne prumerny dilko, vse co tam stalo za pozornost jsem uz videl jinde a lepe :) Ale to je mozna vec vkusu, ze :) No ale i presto davam Murakamiho tipum dalsi sanci, ted jsem se zacetl do Kouzelneho vrchu od Thomase Manna, aneb jak jiste vis, dalsi Watanabeho oblibena kniha :) Zatim docela dobry, minimalne uz vim kde prisel Murakami na ten motiv sanatoria pro Norske drevo...asi :)
Tomáš Fojtík   [06.09.2007]
Velkého Gatsbyho mám dlouho v merku - kvůli Muži na Měsíci (scéna kdy to Andy celé předčítá v posluchárně). Otázka je, jestli na to někdy dojde řada... Kouzelný vrh - to je něco podobného, také bych to chtěl zkusit, ale pořád to nějak odkládám... Jinak je to zajímavé, jak se člověk nechává ovlivnit pomocí uměleckého díla. Po Kafkovi na pobřeží jsem se začal zajímat o Francoise Truffauta (už jsem viděl Střílejte na pianistu s Charlesem Aznavourem a některé další). Díky Chaimovi Potokovi a knížce Jmenuji se Ašer Lev jsem zase víc začal vnímat výtvarné umění... A když jsem si přečetl Třetí přání, hrozně se mi chtělo vyjet do Francie a podívat se, kde maloval Monet obrazy (nakonec jsem to udělal). Knížka tak vlastně člověka může inspirovat... Čím to je? Že by se člověk sžil s postavou? Asi to tak bude :-)
TomiFK   [06.09.2007]
Je to presne tak jak rikas...me casto prave v zajimavych knihach zminky o jinych titulech k nim privedou...viz ten Gatsby a Kouzelny vrch...a co se tyce Kafky na pobrezi, tak ja zase zacal schanet Arcivevodske trio...a to me vazna hudba zatim nijak zvlast nebere :)
Janina Zlámalová   [07.09.2007]
Velký Gatsby a Kouzelný vrh... Ani jedna z těch dvou knih mě nenadchla.... To bude asi tím, že mi nemají co říct. Zato, když jsem četla Norské dřevo, byla jsem tou knihou uchvácená a stala se jednou z těch mála mých knih, které mě skutečně pohltily. Asi to je tím, že Norské dřevo či jiná Murakamiho kniha je mi blízká tím, jaké otázky se v ní řeší... Murakamiho knihy se totiž zabývají něčím, co je mi hodně blízké, s čím se mohu stotožnit... To myslím nejvíc ovlivňuje to, jestli si nějakou knihu hodně oblíbíme nebo ne.
A s tím sanatoriem... Přesně to stejné mě napadlo, když jsem Norské dřevo četla. Sanatorium v Kouzelném vrchu a sanatorium v Norském dřevě si jsou hodně podobné...
pedro   [07.09.2007]
Kdysi - nadšen filmem - jsem se do Velkého Gatsbyho pustil a byl jsem nějak zklamán.
Martin   [07.09.2007]
Kouzelný vrch je jedna z nejlepších knih, co jsem četl. Chce to jen trochu soustředění, protože Mannův jazyk je poměrně složitý, ale nakonec se to vyplatí. Stavba Mannových románů je skutečně ohromující a v současnosti jí, bez urážky (neb se mi jeho práce taky líbila), nedosahují ani Murakamiho prózy. Prostě se píše jinak, aby se to četlo (prodalo) rychleji (víc). Každému, kdo má půl roku času :), doporučuji Mannovu tetralogii Josef a bratří jeho. A musím ocenit i Murkamiho, že svým způsobem psaní navádí čtenáře ke čtení další kvalitní literatury.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Kroky
(2) A pak zemřeš
Iris Johanesová je mladá autorka, která se ocitá v zájmu čtenářů, je oslavována v literární příloze New York Times pro svá předešlá díla: V hluboké noci, Ošklivé káčátko, Tvář zrady. Kniha se ...
(3) Šedé duše
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům