Diskuze k recenzi: Skácel, Jan - Zlé laně odcházejí k ránu

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Jizerka   [12.04.2007]
Víte paní recenzentko, víme, co pan Skácel napsal. A o tom tam povídáte tři čtvrtě plochy textu. Jen tak k popovídání by bylo: Je to výbor z jeho knížek veršů...je to vůbec dobré? Takové výbory? Teda abych pravdu řekla, tím bych se velmi ráda živila (a v nakladatelství Mocca je to zřejmě reálná pracovní pozice) ,číst sbírky básníka a vybírat dle svého vkusu, které básničky se mi líbí. A jak posoudit výbor dobrý či špatný...co toje??? Zasjímalo mně, co o takovém výboru napíše renomovaný recenzent,,,a byla jsem zklamána. Ale tohle pracovní místo, vybírat básničky do "výboru", to by se mi fakt líbilo...
Jana   [14.04.2007]
výbor
Ano, výbor z básní může být dobrý, špatný nebo průměrný... Tento výbor je dobrý, velmi dobrý! Nejsem možná renomovaný recenzent, ale sama básně píši přes deset let a byla jsem vybrána do poroty soutěže v poezii v jednom nakladatelství., několik soutěží jsem i vyhrála, tak vím, o čem píši a co se mě líbí. A nakonec, každý člověk neví, co pan Skácel napsal. Výbor je takovým přehledem básníkova vývoje a díla.
Jizerka   [18.04.2007]
Děkuju za odpověď. Stejně ve mně hlodá červíček pochyb....Jakpak se pozná dobrý a špatný výbor???? Ale tohle je téma na diskusi jinde...a možná taky trošku vínka a dobré nálady. Přeju pěkný den.
Ursus   [04.10.2009]
Celý výběr má jeden zásadní problém - není opatřen kritickou poznámkou. Jedná je jen o čtenářský výběr. Pro mě je tedy špatný. Básně jsou v něm bez ladu a skladu - nejsou ani chronologicky a nevidím v tomto řazení ani žádnou logickou souvislost. Navíc kvůli chybějící ediční poznámce se nedozvím odkud básně jsou. Například úvodní báseň návštěva (str. 9), podle které výbor dostal své jméno, jsem nenašel v Opelíkově kritickém vydání Básně I. a II. Tam by přitom měly být všechny básně, které Skácel vydal. Buď se tedy jedná o báseň, která šla pouze časopisecky v Hostu, nebo o něco, co si někdo vymyslel. Nevím, bohužel pokud je to báseň otištěná jen časopisecky, nemám šanci ji dohledat (a to by se mi tak hodila pro práci o Skácelovi, kterou právě píšu).

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31140 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Ztracené slunce
(2) Poslední templář
Příběh "Poslední templář" má s románem od Dana Browna mnoho společného. Mimo podle mne velmi dobré čtivosti je to záhada nanebevzetí Ježíše Krista, opět je tu hlavní hrdina muž (agent FBI Sean ...
(3) Pražské kavárny a jejich svět
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům