Diskuze k recenzi: Skácel, Jan - Zlé laně odcházejí k ránu

Více informací k této knize najdete v detailu
Recenzi této knihy najdete zde
Jizerka   [12.04.2007]
Víte paní recenzentko, víme, co pan Skácel napsal. A o tom tam povídáte tři čtvrtě plochy textu. Jen tak k popovídání by bylo: Je to výbor z jeho knížek veršů...je to vůbec dobré? Takové výbory? Teda abych pravdu řekla, tím bych se velmi ráda živila (a v nakladatelství Mocca je to zřejmě reálná pracovní pozice) ,číst sbírky básníka a vybírat dle svého vkusu, které básničky se mi líbí. A jak posoudit výbor dobrý či špatný...co toje??? Zasjímalo mně, co o takovém výboru napíše renomovaný recenzent,,,a byla jsem zklamána. Ale tohle pracovní místo, vybírat básničky do "výboru", to by se mi fakt líbilo...
Jana   [14.04.2007]
výbor
Ano, výbor z básní může být dobrý, špatný nebo průměrný... Tento výbor je dobrý, velmi dobrý! Nejsem možná renomovaný recenzent, ale sama básně píši přes deset let a byla jsem vybrána do poroty soutěže v poezii v jednom nakladatelství., několik soutěží jsem i vyhrála, tak vím, o čem píši a co se mě líbí. A nakonec, každý člověk neví, co pan Skácel napsal. Výbor je takovým přehledem básníkova vývoje a díla.
Jizerka   [18.04.2007]
Děkuju za odpověď. Stejně ve mně hlodá červíček pochyb....Jakpak se pozná dobrý a špatný výbor???? Ale tohle je téma na diskusi jinde...a možná taky trošku vínka a dobré nálady. Přeju pěkný den.
Ursus   [04.10.2009]
Celý výběr má jeden zásadní problém - není opatřen kritickou poznámkou. Jedná je jen o čtenářský výběr. Pro mě je tedy špatný. Básně jsou v něm bez ladu a skladu - nejsou ani chronologicky a nevidím v tomto řazení ani žádnou logickou souvislost. Navíc kvůli chybějící ediční poznámce se nedozvím odkud básně jsou. Například úvodní báseň návštěva (str. 9), podle které výbor dostal své jméno, jsem nenašel v Opelíkově kritickém vydání Básně I. a II. Tam by přitom měly být všechny básně, které Skácel vydal. Buď se tedy jedná o báseň, která šla pouze časopisecky v Hostu, nebo o něco, co si někdo vymyslel. Nevím, bohužel pokud je to báseň otištěná jen časopisecky, nemám šanci ji dohledat (a to by se mi tak hodila pro práci o Skácelovi, kterou právě píšu).

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31197 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Pan cizinec
Jméno anglického spisovatele Matthewa Knealeho je spojováno hlavně s jeho nejslavnější knihou Angličtí pasažéři, která byla v roce 2000 nominována na prestižní Booker Price a vyznamenána neméně ...
(2) Neúplnost
(3) Acid House
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům