Tato recenze vyjadřuje téměř dokonale můj názor. Knížka mě dost zaujala, protože mám ráda pohádkové fantastické příběhy, ale i mně se zdálo, že tomu něco chybí. Je to prostě jen sled nešťastných příhod vyděšeného ztraceného kluka v lese plném všech možných podivných bytostí a hodně dlouho to celé nikam nevede. Malý hrdina sice začal slibně tím, že se utkal s nebezpečnou létající obludkou, zapíchl ji a zachránil před ní jiného kluka, ale z dalších nesnází a smrtelných nebezpečí se dostává téměř pokaždé jen šťastnou náhodou, anebo cizí pomocí. A tam se skrývá další čertovo kopýtko, protože se nakonec ukáže, že jeho bloudění nebylo přece jen úplně náhodné a víc než jednou byl zachráněn jen proto, aby... nebudu prozrazovat, ale byla jsem z rozuzlení dost v rozpacích. A ještě větší rozpaky ve mně budilo podivné chování Snítkova pravého otce, který si mé sympatie rozhodně nezískal.
Nicméně před fantazií tvůrců nelze než smeknout, to je bez debaty. Škoda jen, že na poslední stránce jsem si říkala, že sláva, teď se konečně začne dít něco pořádného - v dalším díle.
Velmi dobré
Už jsem četl všechny díly a musím říct, že jako celek je to perfektní. Nový styl fantasy, nenarazíte tam na elfy či trpaslíky - téměř všechny rasy a tvorové jsou noví, nikdo je ještě nepoužil. K tomu ty ilustrace... nádhera. Jen, jak už bylo řečeno, četl jsem opravdu knížky s lepším dějem. Nápady jsou sice dobré, ale nějaká překvapení či zvraty jsem tam nenašel. Každopádně v Cestě za tajemný hvozd je příběh asi největší mínus, další díly jsou příběhem o mnoho lepší. Kdybych měl hodnotit 1 - 10, dávám bezesporu alespoň 9.
Jinak, pokud si chcete prohlédnout ilustrace na netu, doporučuji tenhle web:
www.stewartandriddel.co.uk
DRACAIN