Gore, Al - Nepohodlná pravda

09.01.2007 od racer
Kdo ještě tuto zimu pochybuje o reálnosti "globálního oteplování"?

Málokterá kniha s tematikou životního prostředí se stane bestsellerem. Bývalý americký viceprezident Al Gore to však dokázal, a dokonce podruhé. Po Zemi na misce vah (1992, č. 1994), mimořádně kvalifikované, ucelené a myšlenkově konzistentní analýze ekologické krize ohrožující naši planetu, vydal v roce 2006 další pozoruhodné dílo - Nepohodlnou pravdu.
Globální oteplování skutečně probíhá, a na bohatém, poutavém a velmi srozumitelně vyloženém materiálu, který autor shromáždil z celého světa, se o tom může každý čtenář přesvědčit. Vědecky dokázaná fakta dokládá pečlivě vybranými fotografiemi, názornými grafy, četnými mapami a jedinečnými osobními zkušenostmi. Dozvídáme se, jak se boj proti globálnímu oteplování stal jednou z jeho priorit, proč je tak důležité nenechávat věcem volný průběh a co může každý z nás pro životní prostředí udělat. Pro ty, kteří toho o globálním oteplování (o skleníkových plynech, extrémních povětrnostních jevech, blednutí korálů, tání ledovců, šíření škůdců, ničení lesů, šíření pouští nebo třeba i o životě tučňáků a ledních medvědů) zatím mnoho nevědí, je tato kniha zdrojem objevných, znepokojivých a burcujících informací; obrazem i slovem však dovede upoutat i odborníky.
Osud naší planety mají ve svých rukou lidé, proto je Al Gore naléhavě vyzývá k odpovědnosti, obrací se na ně s přednáškami, knihami a nyní také dokumentárním filmem nazvaným Nepohodlná pravda, který by měl otevřít oči i nejzarytějším skeptikům. Čas k záchraně Země v podobě, jak ji známe, se totiž rychle krátí.

Kniha se připravuje k vydání během prvního pololetí tohoto roku.

Zdroj: Argo

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Den pro Šakala
(2) Psychoanalytické teorie
V předmluvě k českému vydání Michael Šebek nešetří superlativy, zejména na terminologického utřídění překladu Evy Klimentové. Bez její pečlivé práce by totiž kniha prakticky neměla smysl. Dobrá ...
(3) Proměna
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům