Robert Fulghum byl v Praze

01.02.2005 od alza
Dnes večer, konkrétně v devět hodin, poběží na programu ČT2 pro literární fanoušky zajímavý pořad, respektive v tomto pořadu - Na plovárně s Markem Ebenem - bude opravdu významný host. Robert Fulghum navštívil Českou Republiku v souvislosti s propagací svého skvělého nového románu "Třetí přání".
Rozhovor s panem Fulghumem si rozhodně nenechte ujít, protože jak jsme ho poznali na autogramiádě pořádané nakladatelstvím Argo v Paláci knih Luxor (a jak ho také znají všichni jeho oddaní čtenáři), je to velmi příjemný člověk, doslova překypující jemným laskavým humorem a životní enerií.
Byl velmi milý zážitek vystát si tu zdánlivě nekonečnou frontu na podpis tohoto autora, on sám se totiž snažil svými vtipnými poznámkami a průpovídkami dlouhé čekání zpříjemnit. Vyprávěl mimojiné zážitky z předcházejících autogramiád, kdy přednostně podepisoval knihu např. v tu chvíli již rodící ženě, a následně také dívce, která se dostala přede všechny s odůvodněním, že je také těhotná. Když se ale s pohledem na její útlý pas ptal pan Fulghum, jak dlouho je v očekávání, odpověděla, že pokud šlo všechno dobře, tak přibližně 30 minut.
Ovšem to bych se necítila mezi čechy, kdyby si zkušení frontoví bojovníci nevyložili tuto historku jako pobídku k zahájení co nejnápaditějšího předbíhání. Byli jsme pak svědky dokonce prodírajících se mužů. Jeden z nich sliboval na svou čest, že večer má v plánu se svou přítelkyní zplodit potomka. Další pak jen výmluvně mlčel nad svým břichem úctyhodných rozměrů (zřejmě se měl brzy stát hrdým otcem hned několika fotbalových míčů) a také on svůj podpis získal.
Pokud bude pan Fulghum i v televizi tím stejným pánem, který s úsměvem zdolával hordy příznivců na pražské autogramiádě, bude povídání s Markem Ebenem rozhodně stát za shlédnutí.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Vyvrhel
(2) Nejhloupější anděl
Jak už nám na přebalu knihy předkládá nakladatel, tato kniha vyhrála v kategorii sci-fi/fantasy/horor Quill Book Award, přičemž porazila takové fantaskní kance jako Stephena Kinga, Terryho ...
(3) Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům