Ruský knižní trh

03.02.2005 od BoboKing
Po roce 1989 se celá naše společnost odklonila od všeho, co přicházelo z širých ruských plání, a tak se jaksi na ruského medvěda pozapomnělo. Ale doba, kdy jediné super věci (a to včetně knih) byly pouze ze Západu, je pryč. Pomalu se mezi knihami na našich pultech začíná opět objevovat ruská současná tvorba. Musíme si uvědomit, že Rusko a jeho knižní trh mají obrovské zdroje. Je to země s velkou čtenářskou tradicí, a hlavně s desítkami milióny potenciálními čtenáři. Citujme třeba populárního polského autora Andrzeje Sapkowského. Jeho Zaklínač mu v Polsku vydělal dost peněz na živobytí, z Česka mu už v honorářích poslali už taky pěkných pár set tisíc korun (dle jeho nakladatele). Teď začal vydávat knihy v Německu, Francii, Portugalsku a Španělsku, odkud mu chodí ještě pěknější peníze v eurech. Ale když mu jednou za rok přijdou honoráře z Ruska, kde je opravdovým bestsellerovým autorem, tak jde o peníze, o kterých se nám ani nesní. Přesnou částku neřekl, ale uvedl, že stačí si jen uvědomit fakt, že průměrný náklad na jedno vydání je více než 100.000 kusů. O tom se u nás nikomu ani nemůže zdát!
A jak sám podotkl, a nejen on, např. v žánru literární fantastiky vychází v Rusku velmi kvalitní díla o velmi nadaných ruských autorů. Jen aby se u nás vydaly. První kroky v tom dělá např. nakladatelství Triton.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31169 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) ... a máš mě rád?
(2) Skleněný ďábel
(3) Tři vánoční povídky
Autor Petr Šabach je již dostatečně známý, uznávaný a vyhledávaný současný autor. Narodil se v roce 1951, vystudoval Filozofickou fakultu UK, měl více zaměstnání (technický redaktor, metodik, noční ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2021 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům