Slavní literáti - alkoholici
Už od pradávna byla postava spisovatele spojena z různýma neřestma, protože to prej pomáhalo fantasii a myšlení. A alkohol je jedaním z nejznámějších prohřešků literátů.
Uvěďme si některé z nich.
Allan Edgar Poe - poprvé opilý v pěti letech. Nakonec se upil k smrti v roce 1849. Když ho přáleté našli ožralého na zemi u jedné baltimorské putiky, odnesli ho do nemocnice. Zdejší lékař ho utěšoval, že se brzy vrátí ke kamarádům, a Poe odpověděl, že kdyby to byli přátelé, tak mu z milosrdenctví proženou kulku hlavou. Příští den zemřel.
Stejně alkoholu holdoval třeba i veleslavný Goethe, který si např. v roce 1816 u jednoho ze svých dodavatelů koupil přes 900 litrů vína. A to byl jen jeden z několika dodavatelů.
Nositel Nobelovy ceny za literaturu William Faulkner byl velký alkoholik, což se snažili lidé okolo ututlat. Nakonec umřel v protialkololické léčebně, a aby nebyl skandál, zfalšoval se dokonce úmrtní list.
Ze současný autorů - alkoholiků je tu např. Stephen King, král hororů, který byl střízlivý pouze asi čtyři hodiny denně. Jinak něvěděl o světě, ani jak vlastně napsal tu haldu knih. Až manželka v roce 1989 ho dunutila přestat pít.
Tak pijte a budete možná slavní!