Knižní drby

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5 ... 8, 9, 10, 11, 12 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
27.10.2005 09:53
od alza
Knihovnice.cz slaví první výročí >>>
Je tomu přesně rok, co pro Vás existuje náš literární server, kde můžete najít recenze na zajímavé knihy, knižní novinky a další informace z literárního světa. Z našeho pohledu to byl rok úspěšný, za což musíme poděkovat především Vám, našim věrným čtenářům. Utěšeně Vás přibývá, za což jsme velmi rádi.

My jsme od Vás dárek k výročí již dostali v podobě včerejší rekordní návštěvnosti (přes 800 uživatelů) a náš dárek pro Vás bude následovat v nejbližších dnech. Začneme v pondělí novým designem stránek. Ti méně všímaví změnu grafiky možná stěží zaregistrují, ovšem velká změna je "uvnitř" designu, stránky by se měly natahovat mnohem rychleji než dosud. Dalším dárečkem bude nová aplikace pro antikvariát, přehlednější, zcela oddělená od diskusí. V blízké době také chystáme knižní dárkový servis. Nechystáme se tedy knihy prodávat, ale rádi bychom Vám zprostředkovali tipy na knižní dárky, které potěší toho či onoho člena rodiny. Nejsladší knižní bonbonek přijde, doufáme, ještě před Vánoci. Jaký, to se nechte překvapit.

Děkujeme všem, kteří pravidelně navštěvují naše stránky a přejeme Vám i sobě, aby příští rok byl zrovna tak úspěšný jako ten právě uplynulý.
01.11.2005 09:45
od BoboKing
Petrov končí >>>
Po třinácti letech činnosti ukončuje k 31.12.2005 svoji nakladatelskou činnost brněnské nakladatelství PETROV. Proslavilo se jako vydavatel jednoho z nejslavnějších českých autorů současnosti Michaela Viewegha. Petrov má na svém kontě mnoho významných literární cen, ale ani to asi nic nezmění na jeho konci. Jak řekl jeho majitel Martin Pluháček, o důvodech zániku se zatím nebude bavit. Nechce tím zbytečně komplikovat situaci, která už je i tak dost těžká. Je to překvapivá, a dost tragická informace k letošnímu konci roku.
03.11.2005 07:55
od BoboKing
Co čtou právě v Číně >>>
Největším hitem na čínském knižním trhu je momentálně poslední díl příběhů Harryho Pottera. Jak se někde napsalo, prodává se lépe než rýže. První náklad o velikosti 800.000 výtisků se podle všeho prodal už během prvního víkendu prodeje. Jak ohlásilo jedno velké pekingské knihkupectví, během prvního dne prodeje je navštívilo přes 8 tisíc koupěchtivých fandů HP. Státní nakladatelství už urychleně tiskne další desetitisíce výtisků.
04.11.2005 11:14
od BoboKing
Negramotná Francie >>>
Francouzský statistický úřad INSEE uveřejnil šokující informace o negramotnosti Francouzů. Podle rozsáhlého výzkumu 1/8 obyvatel země galského kohouta má fatální problémy se čtením a psaní. Podle všeho 11% mužů a 8% žen jsou naprosto negramotní. Před nedávnem podobně šokující zprávy uveřejnila USA. V této nejdokonalejší a nejmocnější zemi světa je více než 10 miliónů dospělých lidí, kteří kromě svému podpisu neumí nic napsat ani přečíst. Zajímavý by takový výzkum byl i u nás. Možná bychom se i dnes v 21. století dost divili.
07.11.2005 08:24
od BoboKing
Hnůj na Harryho Pottera >>>
Fenomén Harry Potter vládne celému světu. Ale čarodějnický učeň nemá jen své obdivovatele, ale i nepřítele. Skandál nedávno způsobil stále populárnější autor "Shadowmanceru" (česky Pán přeludů) Graham P. Taylor, který na své přednášce v britské škole řekl, že Harry Potter je obyčejný homosexuál. Vedení školy a i studenti byli naprosto šokováni a přikázali Tailorovi, aby okamžitě opustil školu. Stejně má v (ne)lásce Harryho i skandální zpěvák Marilyn Manson, který tvrdí, že je zlý člověk, ale Harry Potter je ještě horší, protože učí nevinné děti praktikovat černou magii.
08.11.2005 10:23
od BoboKing
Cenzoři a Harry Potter 4 >>>
Britští filmoví kontrolóři (cenzoři) mají ještě před premiérou dlouho očekávaného filmu Harry Potter a Ohnivý pohár značné výhrady. Říkají, že film obsahuje množství násilí a děsivých scén, které hlavně mladší fanoušky mohou velmi poznamenat. Proto úředníci BBFC povolili vstup na toto představení dětem mladším 12 let pouze v doprovodu rodičů. To je myslím pro všechny pěkná rána. Americký úřad MPAA toto pouze rodičům doporučil. Podle všech zpráv se ale žádné omezení na české premiéře 8.12.2005 nechystá. Tak jsem zase "lepší" než svět.
10.11.2005 07:46
od BoboKing
Odešel John Fowles >>>
V sobotu 5. listopadu 2005 zemřel ve věku 79 let velký anglický spisovatel John Fowles. Proslavil se především románem "Francouzova milenka", který byl později i zfilmován s Meryl Streepovou a Jeremy Ironsem v hlavních rolích. Kromě této kritiky viktoriánské společnosti se čtenářsky zviditelnil už svojí prvotinou "Sběratel", kterou vydal v roce 1963. John Fowles už od roku 1988 trpěl srdeční nemocí, a i když rodina příčinu smrti neřekla, pravděpodobně to bylo příčinou úmrtí. Autor zemřel ve svém sídle Lyme Regis.
11.11.2005 07:45
od BoboKing
Krize internetové mega knihovny Google >>>
Letos rozjel svoji velkou internetovou knihovnu server Google pod názvem Print.Google.com. Jedná se velkolepý projekt, kdy Google chtěl naskenovat do elektronické verze milióny titulů z největších univerzitních knihoven. Do roku 2015 chtějí proinvestovat asi 200 miliónů dolarů. Ale letos v listopadu celý projekt musel Google zastavit, protože sdružení amerických spisovatelů na něj podalo hromadnou žalobu za porušování autorských práv na internetu. Představitelé zatím chtějí s žalujícími vyjednávat, a pravděpodobně stáhnou jejich knihy ze svých stránek. Mezitím se ale print.google.com stalo 30. nejnavštěvovanější internetovou doménou v USA, a podle Googlu to spíše autorům pomohlo, než uškodilo.
14.11.2005 08:27
od BoboKing
Cena Nadace Charty 77 >>>
Letošní držitelé literární ceny Jaroslava Seiferta udělovanou Nadací Charty 77 se v úterý stali Michal Ajvaz a Jiří Suchý. O udělení ceny rozhodla komise vedená básníkem Karlem Šiktancem. Spolu s cenou je už po páté spojená i finanční odměna 300.000 korun, kterou si oba vítězové rozdělí. Cena Jaroslava Seiferta Charta 77 uděluje od roku 1986. Mezi laureáty patří např. J. Škvorecký, M. Kundera, D. Tatarka, B. Hrabal aj.
15.11.2005 09:10
od BoboKing
Šifra mistra Leonarda jako PC hra >>>
Počítačové hry jsou dnes média, která stejně jako filmy hýbou světem. Slavné filmy se předělávají do her, slavné hry se natáčí jako filmy, ze slavných her se píšou románové cykly, a teď se ze slavné knihy "Šifra mistra Leonarda" vytváří hra. Jak uvedla firma 2K Games, půjde dokonce o sérii her, a první díl by se měl ukázat na trhu herních konzoloví už v květnu příštího roku. Společnost Kayak Interactive dokonce připravuje jejich variantu pro mobily.
16.11.2005 12:48
od BoboKing
Další kniha Miloše Zemana >>>
Po fenomenálním úspěchu "Jak jsem se mýlil v politice" našeho expremiéra Miloše Zemana se chystá další jeho dílo. Má opět pojednávat o politice v České republice, přesněji o novodobé historii ČSSD. Kniha by měla vyjít v lednu příštího roku pod názvem "Vzestup a pád sociální demokracie". Zeman si ji pracovně nazval Politický horor. Bude se skládat ze tří částí: Vzestup, Pád a Jak z toho ven. Kniha má vyjít pár měsíců před volbami, a u ČSSD tak trochu vzbuzuje hrůzu. Uvidí se, jestli bude mít taky takový úspěch jako ta předešlá, která Zemanovi vydělala 2,5 miliónu Kč.
21.11.2005 09:15
od BoboKing
První oficiální biografie Neila Amstronga >>>
Na pultech amerických knihkupectví se ukázala biografie prvního člověka na Měsíci - Neila Amstronga. Jmenuje se "First Man: The Life of Neil A. Armstrong" a vytvořil ji James R. Hansen, historik NASA. Unikátní je v tom, že jde o první autorizovanou biografii slavného astronauta. N. Amstrong (75 let) se přes všechnu svojí slávu a popularitu nikdy společensky příliš neangažoval, a raději se staral jen o své. Po ukončení své kariéry v NASA začal přednášet na univerzitě v Cincinnati.
22.11.2005 08:10
od BoboKing
Celebrity píšící - Alda a McCartney >>>
Kromě role milionáře a beatlesáka je Paul McCarthney i spisovatelem. Nedávno vydal knížku pro děti (to je teď velká móda) pod názvem "High in the Clouds". Jde o tak sugestivně napsaný příběh malé veverky, které zlí lidé zabili maminku, že mnohé matky potvrdily, že jejich ratolesti při četbě začaly plakat. Další celebritou s literárním nadáním je americký herec z MASHe Alan Alda. Ten vydal knížku "Never Have Your Dog Stuffed and Other Things I've Learned". Obsahuje jeho myšlenky a příběhy. Jak říká: "Snažil jsem se napsat všechno jak nejlépe to jde, ale někdy se to slovy těžko vyjadřuje."
23.11.2005 08:19
od BoboKing
Svět a negramotnost >>>
O problému negramotnosti jsme zde už několikrát psali. Teď ale si udělala o této problematice rozsáhlý průzkum OSN. Jak zjistila jedna z jejich organizací - UNESCO - celá pětina dospělých obyvatel planety Země je negramotná. Přitom nejhůře na to jsou státy z rovníkové Afriky a mnoho asijských zemí. K nejhorším patří např. Bangladéš, Kongo, či Nepál. Přitom se zjistilo, že větší negramotnost panuje mezi ženami než muži. OSN má v plánu snížit do roku 2015 negramotnost ve světě na polovinu, ale bude potřebovat na tento program každý rok o 2,5 miliardy dolarů více. A v tom může být problém.
24.11.2005 10:32
od BoboKing
David Irving zatčen v Rakousku >>>
Kontrovezní anglický historik David Irving byl zatčen v Rakousku. Irving, jehož díla o dějinách druhé světové války vyšla i v češtině (Rommel, Tajné zbraně, Hitlerova válka aj.) byl zatčen v Rakousku za popírání holocaustu. Podle svých výzkumů Irving tvrdí, že holocaust byl nesmysl, že Hitler nic takového nerozkázal. Za toto tvrzení byl v roce 1989 na něj v Rakousku vydan zatykač. Tento měsíc se ale vydal do Vídně na poznání studentů historie, a hned byl rakouskou policií zatčen. Za popírání holocaustu v Rakousku hrozí trest až 20 let vězení.
25.11.2005 10:15
od BoboKing
Shakespeare v SMS formě >>>
Ve Velké Británii se začíná vytvářet nová zábava pro uživatele mobilních telefónů. Jedná se o přepis klasických anglických děl do této formy textu. Ale nejde o klasickou psanou formu, ale opravdu SMS-kovou. Například takto se píše slavná věta z Hamleta "Být či nebýt? Toť otázka!" : 2B? Nt2b? = ??? . Jak napsal Daily Mail, britská mobilní síť Dot Mobile chce takto přepsat další klasická díla. Jedním z autorů této formy je universitní profesor John Sutherland, který v tom vidí velké možnosti ve výchově dnešní mládeže. Přiznává ale, že je to jako přehrávání Beethovenových symfonií pomocí jedné píšťalky.
28.11.2005 08:17
od BoboKing
Život Jana Pavla II. v komiksu >>>
Tento listopad v Itálii vyšel první komiks o životě a díle polského papeže Jana Pavla II. Jde o dílo autorizonané Vatikánem, který tímto počiněm chtěl zpřístupnit život Jana Pavla II. hlavně pro děti. Ty byly hlavním vzpruhou a radostí v posledních letech papeže. Předmluvu a text napsal kardinál José Saraiva Martins. Přes 90 komiksových ilustrací nakreslili Alessandro Mainardi, Werner Maresta a Federico Pietrobon.
29.11.2005 08:20
od BoboKing
Viewegh píše další knihu >>>
Už v květnu 2006 by se na knižních pultech měla objevit další kniha českého spisovatele Michala Viewegha. Bude se jednat o tzv. deník, který zatím nese pracovní název "Báječný rok - deník 2005". M. Viewegh zatím jde od úspěchu k úspěchu. Jeho knihy se už přeložily do dvaceti světových jazyků, jeho kniha "Román pro ženy" byla letos s velkým úspěchem převedena do filmové verze, a už se filmuje i jeho další příběh "Účastníci zájezdu", který by se měl ukázat v kinech na jaře příštího roku.
30.11.2005 08:16
od BoboKing
Co nového u Stephena Kinga >>>
Americké nakl. Scribner už zahájilo reklamní kampaň na novou knihu mistra hororů Stephena Kinga "Cell". Ta by se měla ukázat v lednu 2006, a podle všeho by se mělo jednat opět o pěkný a děsivý krvák. Hlavní roli v něm mají hrát mobilní telefóny, které své majitele mají po odvysílání zvláštního signálu změnit na něco nelidského a brutálního. Prostě asi další apokalypsa na obzoru. Ještě zajímavější zprávou je prohlášení slavného komiksového nakl. Marvel, že v dubnu 2006 se objeví první komiksová verze Kingovy série "Temná věž". Více na http://www.marvel.com/publishing/stories/showstory.htm?id=51.
01.12.2005 08:38
od alza
Vánoční hity >>>
Na letošní vánoce se chystalo několik knižních hitů. Některé budou, některé nebudou. Největším hitem bude určitě "Harry Potter a princ dvojí krve", který se začne prodávat 19.12. za 450,- Kč. Dalším světovým hitem je další kniha Ch. Paoliniho "Eldest", která už sice vyšla taky za 449,-, ale podle zpráv byla do 24 hodin vyprodána a nedostala se téměř mimo Prahu. Bude rychlý dotisk. Dalším hitem měl být román Susanna Clarkeové "Jonathan Strange & Mr. Norrell", ale nakonec bude až na jaře 2006. Stejně skončí i druhý díl Sapkowského "Boží bojovníci". A tajnou vánoční zbraní by měl být nový román J. Kulhánka "Stroncium", který se už sice slibuje celý rok, ale prý na vánoce bude určitě.
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5 ... 8, 9, 10, 11, 12 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Psí život
(2) Himmlerova křížová výprava
(3) Slabiklhář
Autoři Václav Upír Krejčí a Brutální Míla Barták si dali nesnadný ba nadlidský úkol: naučit čtenáře rozpoznávat rozdíl mezi lží a pravdou. "Pokud lžete, používejte výhradně lež a pokud snad někdy ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům