Knižní drby

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
14.01.2005 10:31
od BoboKing
Nová kniha Johna Grishama >>>
V úterý 12. ledna 2005 vyšla další kniha bestsellerového autora Johna Grishama. Její název je "The Broker" (Dohazovač). Tato téměř 370 stran obsáhlá kniha pojednává o Joelu Backmanovi, mocnému právníkovi, který si vydělává 10 milionů dolarů ročně a díky tomu má množství známých na nejvyšších místech ve Washingtonu. Ale to se změní, když se zaplete do obchodu s moderními satelitními systémy, a je zatčen a uvězněn ve federálním vězení. Vězení bere jako výhodnou ochranu před "obchodními" partnery, kteří po něm pasou. Vše se ale změní v momentě, kdy je po šesti letech z vězení propuštěn. Musí se ztratit ve světě pod falešnou identitou, protože po něm jdou desítky agentů z celého světa.
17.01.2005 07:55
od BoboKing
10 nejlepších knih na americkém trhu za rok 2004 podle New York Times >>>
Literární příloha proslulého New York Timesu vytiskla seznam deseti nejlepších knih na americkém trhu za rok 2004. Je to pět románů, jedna sbírka povídek, paměti, dvě biografie a jedna historické studie.

Romány

Gilead
MARILYNNE ROBINSON

The Master
COLM TOIBIN

The Plot Against America
PHILIP ROTH

Runaway
ALICE MUNRO

Snow
ORHAN PAMUK

War Trash
HA JIN

Naučná literatura

Alexander Hamilton
RON CHERNOW

Chronicles: Volume One
BOB DYLAN

Washington's Crossing
DAVID HACKETT FISCHER

Will in the World: How Shakespeare Became Shakespeare
STEPHEN GREENBLATT
18.01.2005 12:13
od alza
Trpaslík bude >>>
Podle informací z nakladatelství Argo se přípravy vydání zatím posledního dílu knižní verze oblíbeného seriálu BBC Červený trpaslík - "Pozpátku" - konečně blíží k úspěšnému konci. Kniha se měla původně objevit již na vánočním trhu, ale kvůli vydání Grantovy Kolonie došlo k pozdržení. Poněkud pikantní přitom je, že na zadní straně Kolonie je již zmíněné "Pozpátku" prezentováno jako dříve vydané.
Takže těšme se, milí příznivci Trpaslíka, Lister se vrátí na pulty prodejců během 1-2 měsíců.
19.01.2005 15:15
od alza
Internetová autogramiáda Jana Pelce >>>
Kdo by neznal ...a bude hůř? Pokud jste příznivci Jana Pelce a jeho díla (soukromně doporučuji ještě Basket Flora, ...a povídky a Golpotoni táhnou) a chtěli byste si opatřit knihu s jeho autogramem, máte příležitost. Zítra, tedy 20. 1. 2005 od 15:00 hodin bude Jan Pelc prostřednictvím stránek Kosmas.cz odpovídat na dotazy a podepisovat objednané knihy. Dnes je poslední možnost si podepsanou knihu objednat.
Akce se pořádá k příležitosti vydání prvního dílu komiksu Basket Flora I. - Šéf přichází.
20.01.2005 10:40
od alza
Dan Brown v Metafoře >>>
Mám dobrou zprávu pro všechny, kteří si (třeba i trochu na základě naší recenze) chtěli pořídit pod stromeček Brownovu Šifru mistra Leonarda a nesehnali ji. Je pravda, že nejdříve u nás byla tato kniha trochu přehlížena (možná i díky poněkud přílišné invenci v překladu názvu knihy - orig. "The Da Vinci Code"), ovšem před vánočními svátky během několika dní úplně zmizela z pultů pražských knihkupectví a zřejmě nejen tam. Nakladatelství Metafora již na tuto skutečnost zareagovalo. Zprávy přímo od zdroje říkají, že dotisk prvního vydání této úžasné knihy by se měl objevit na trhu již v polovině přístího týdne.

Ohledně vydání nově přeložených knih ještě mohu navázat na někdejší poznámku Bobokinga a dát Vám všem, co se na nového Browna těšíte, ještě jeden důvod k radosti. Česká verze "Deception Point" (v překladu pravděpodobně "Zdání klame") by měla spatřit světlo světa již v první polovině tohoto roku. Snad nenastanou nějaké nepředvídatelné události, které by vydání pozdržely, protože já se už nemohu dočkat.
24.01.2005 15:20
od alza
Připravujeme pro Vás >>>
Jelikož dnes nemáme, co bychom Vám zajímavého předložili, seznamíme Vás s něčím naprosto nezajímavým: v nejbližší době bude na Knihovnici spuštěna nová funkcionalita a budeme rádi, pokud ji co nejvíce z Vás otestuje.
Chystáme totiž pro všechny zvídavé čtenáře SOUTĚŽE o KNIŽNÍ CENY. Jako první věnuje jednu ze svých nejúspěšnějších knih nakladatelství Metafora. Jakou, to se nechte překvapit, myslím ale, že tušíte. Sledujte pozorně naše stránky, začneme během několika dní! Soutěže se následně budou objevovat s větší, či menší pravidelností, podle zájmu jednotlivých nakladatelství a samozřejmě také podle Vaší odezvy.

Mám také tip pro všechny, co znají a oblíbili si dílo známého amerického fyzika Richarda Feynmana. Spolu s naším recenzentem Jaromírem Kopečkem pro Vás chystáme seriál recenzí knih tohoto populárního vědce.
25.01.2005 13:51
od alza
Festival spisovatelů Praha >>>
Letos se v Praze uskuteční již 15. ročník mezinárodní přehlídky literatury, spisovatelů a čtenářů, tentokrát bude věnován proslulému svůdci žen Giacomu Casanovovi (1725 - 1798).
"Je znám jako milovník a svůdník, ale ne všichni vědí, že je autorem desítek knih," zdůvodnila rozhodnutí pořadatelů víceprezidentka festivalu Vlasta Brtníková.
Mezi pozvanými hosty, kteří svou účast již potvrdili, jsou francouzský básník Yves Bonnefoy, izraelský spisovatel David Grossman, objev americké literatury Dave Eggers nebo mladá britská autorka Zadie Smithová.
Hlavním mottem diskusí bude věta "Naše nevědomost se stává naším jediným útočištěm," která se připisuje Casanovovi.
Festival se bude konat od 4. do 8. června.
27.01.2005 07:31
od BoboKing
Clive Barker >>>
Anglický autor Clive Barker, kterého mistr hororu Stephen King považuje za budoucnost tohoto žánru, má v českých zemích už pěkně velkou fandovskou základnu. Problém byl ale v našich vydavatelstvích, které se nějak moc k vydávání Barkera neměly. Ale v poslední době se už to dost změnilo. Loni vyšly dva romány (Utkaný svět a Abarat 1) a na letošní první pololetí se už avizují dvě další knihy (dokonce už jsou obálky na netu). V nakl. Laser má vyjít povídková sbírka Čtvrtá kniha krve, a v nakl. Classic román Galilea (ten dokonce už v únoru.) Tak snad se členská základna jeho českých fandů uspokojí a opět rozroste.
28.01.2005 08:00
od BoboKing
Hitparády našich slovanských sousedů >>>
Pojďme se podívat, co se právě nejvíce čte u našich slovenských a polských sousedů.
V Polsku prodejnost knih vedete tato trojice:
Kod Leonarda daVinci - Dan Brown
Eragon - Christoper Paolini
Anioly a Demony - Dan Brown

(netřeba překládat, všechny vyšly i česky)

Na Slovensku je to tato trojice:
Da Vinciho kód - Dan Brown
Anjeli a démoni - Dan Brown
Bod klamu - Dan Brown (klid, to teprve vyjde 28.2.2005, ale už si to mnoho lidí objednalo už teď)

Jinak americkou jedničkou je už teď , téměř pět měsíců před vydáním, šestý díl Harry Potter and the Half-blood Prince.
31.01.2005 06:54
od BoboKing
Proč začal psát Dan Brown >>>
Kuriozita ze života Dana Browna, autora "Šifry mistra Leonarda". Brown se nikdy během svých univerzitních studií nezačetl do žádné bestsellerové románové tvorby. Ale těsně před státnicemi v roce 1994 odjel na dovolenou na Tahiti (na rozdíl od českých vysokoškoláků to američtí dělají běžně), kde se při nudění na pláží dostal k staršímu výtisku thrilleru Sydney Sheldona "Dommsday Conspiracy" (čes. "Akce soudný den"), který během pár hodin zhltl. Když dočetl poslední stránku, řekl si: "Sakra, to bych taky zvládl". A po návratu domů začal psát na svém příběhu, který v roce 1996 vydal pod názvem "Digital Fortress", jehož české vydání se chystá na tento rok.
01.02.2005 08:25
od alza
Robert Fulghum byl v Praze >>>
Dnes večer, konkrétně v devět hodin, poběží na programu ČT2 pro literární fanoušky zajímavý pořad, respektive v tomto pořadu - Na plovárně s Markem Ebenem - bude opravdu významný host. Robert Fulghum navštívil Českou Republiku v souvislosti s propagací svého skvělého nového románu "Třetí přání".
Rozhovor s panem Fulghumem si rozhodně nenechte ujít, protože jak jsme ho poznali na autogramiádě pořádané nakladatelstvím Argo v Paláci knih Luxor (a jak ho také znají všichni jeho oddaní čtenáři), je to velmi příjemný člověk, doslova překypující jemným laskavým humorem a životní enerií.
Byl velmi milý zážitek vystát si tu zdánlivě nekonečnou frontu na podpis tohoto autora, on sám se totiž snažil svými vtipnými poznámkami a průpovídkami dlouhé čekání zpříjemnit. Vyprávěl mimojiné zážitky z předcházejících autogramiád, kdy přednostně podepisoval knihu např. v tu chvíli již rodící ženě, a následně také dívce, která se dostala přede všechny s odůvodněním, že je také těhotná. Když se ale s pohledem na její útlý pas ptal pan Fulghum, jak dlouho je v očekávání, odpověděla, že pokud šlo všechno dobře, tak přibližně 30 minut.
Ovšem to bych se necítila mezi čechy, kdyby si zkušení frontoví bojovníci nevyložili tuto historku jako pobídku k zahájení co nejnápaditějšího předbíhání. Byli jsme pak svědky dokonce prodírajících se mužů. Jeden z nich sliboval na svou čest, že večer má v plánu se svou přítelkyní zplodit potomka. Další pak jen výmluvně mlčel nad svým břichem úctyhodných rozměrů (zřejmě se měl brzy stát hrdým otcem hned několika fotbalových míčů) a také on svůj podpis získal.
Pokud bude pan Fulghum i v televizi tím stejným pánem, který s úsměvem zdolával hordy příznivců na pražské autogramiádě, bude povídání s Markem Ebenem rozhodně stát za shlédnutí.
02.02.2005 08:08
od BoboKing
Nová kniha Sydney Sheldona >>>
Američan S. Sheldon patří k nejpopulárnějším autorům na světě. Narodil se v roce 1917 v Chicagu, 2. svět. válku strávil v kokpitu letadla jako válečný pilot a po válce vrhl do světa showbusinessu. Svoji první knihu "The Naked Face" (v č. originále Tvář bez masky (1992) nebo Odhalená tvář (2000)) vydal v roce 1969 a hned za ní získal prestižní cenu udělovanou americkými spisovateli detektivek E. A. Poe Award. Na svém kontě má už 17 knih a na vánoce 2004 vyšel jeho už osmnáctý titul "Are You Afraid of the Dark". A protože v našich končinách vyšly všechny jeho předešlé díla a má opravdu množství svých příznivců, doufejme, že se překlad jeho nové knihy objeví co nevidět. Stačí jen připomenout, že v roce 1997 byl Sydney Sheldon zapsán do Guinnessovi knihy rekordů jako nejčastěji překládaný autor na světě.
03.02.2005 08:04
od BoboKing
Ruský knižní trh >>>
Po roce 1989 se celá naše společnost odklonila od všeho, co přicházelo z širých ruských plání, a tak se jaksi na ruského medvěda pozapomnělo. Ale doba, kdy jediné super věci (a to včetně knih) byly pouze ze Západu, je pryč. Pomalu se mezi knihami na našich pultech začíná opět objevovat ruská současná tvorba. Musíme si uvědomit, že Rusko a jeho knižní trh mají obrovské zdroje. Je to země s velkou čtenářskou tradicí, a hlavně s desítkami milióny potenciálními čtenáři. Citujme třeba populárního polského autora Andrzeje Sapkowského. Jeho Zaklínač mu v Polsku vydělal dost peněz na živobytí, z Česka mu už v honorářích poslali už taky pěkných pár set tisíc korun (dle jeho nakladatele). Teď začal vydávat knihy v Německu, Francii, Portugalsku a Španělsku, odkud mu chodí ještě pěknější peníze v eurech. Ale když mu jednou za rok přijdou honoráře z Ruska, kde je opravdovým bestsellerovým autorem, tak jde o peníze, o kterých se nám ani nesní. Přesnou částku neřekl, ale uvedl, že stačí si jen uvědomit fakt, že průměrný náklad na jedno vydání je více než 100.000 kusů. O tom se u nás nikomu ani nemůže zdát!
A jak sám podotkl, a nejen on, např. v žánru literární fantastiky vychází v Rusku velmi kvalitní díla o velmi nadaných ruských autorů. Jen aby se u nás vydaly. První kroky v tom dělá např. nakladatelství Triton.
04.02.2005 07:29
od BoboKing
Zemřel Ephraim Kishom >>>
29. ledna 2005 zemřel jeden z nejuznávanějších humoristů světa Ephraim Kishom. Narodil se 24.8.1924 v Maďarsku v rodině židovského bankéře. S nástupem fašismu ale o všechno přišli a byli odvlečeni do pracovních táborů. Po začal psát humorné rozhlasové skeče a kabaretní scénky. V roce 1948 emigroval přes Československo do Izraele, kde žil v kibucu. Zde začal psát pro hebrejské noviny sloupky a později se vrhl i na povídky a divadelní hry. Napsal více než 48 titulů, převážně všechny v hebrejštině. Knihy se začali vydávat s úspěchem i v zahraničí. Později žil jak v Tel Avivu, tak i v domě ve švýcarském Appenzellu. Český čtenář se mohl setkat s jeho tvorbou v množství překladech. Uveďme např.: "Na ostří hřebenu", "Inkognito v Praze", "Povídky o cizině" atd.
08.02.2005 08:21
od alza
Zase jednou o Danu Brownovi >>>
Jestli také patříte mezi čtenáře, jež zaujaly dva zatím u nás vydané Brownovy thrillery, možná vás bude zajímat následující zpráva. V nakladatelství Metafora pro nás chystají tento rok nejen vydání dvou dalších překladů díla tohoto skvělého spisovatele, ale také dvě další pozoruhodné publikace.
Musím přiznat, že jsem jak při čtení "Šifry", tak Andělů a démonů měla občas potíže rozlišit, co všechno jsou autorovy fantazie a co je skutečné. Zřejmě nejsem jediná a toho využil i Simon Cox a napsal dvě knihy, jakési průvodce světem Dana Browna. V českém překladu ponesou názvy "Andělé a démoni: fakta" a "Šifra mistra Leonarda: fakta" a jejich cílem je pomoci vyznat se v mistrném mixu reality a fantazie, které nám Brown předložil ve svých knihách.
Ještě malá noticka na závěr: Také jste viděli to úžasné ilustrované vydání "Šifry" v originále? Je to krásná kniha. Dostala jsem se k ní v jednom nejmenovaném pražském knižním paláci a pokud vládnete anglicky, rozhodně se po ní poptejte i jinde.
10.02.2005 08:26
od alza
Vévoda z Orbieu znovu na scéně >>>
Docela mě překvapilo, když koncem loňského roku Mladá Fronta bez jakékoliv výraznější propagační kampaně vydala předposlední knihu z rozsáhlé historické ságy "Dědictví otců" Roberta Merla. Spiknutí a úklady, jak autor svazek pojmenoval navazuje na celkem 11 předchozích, rozdělených do dvou relativně nezávislých cyklů.
To má Merle jako autor historických románů tak málo příznivců? V některých knihkupectvích se ve vánočním "návalu" nových titulů nedostal ani mezi nejzajímavější novinky! Zřejmě hodně lidí zná Merla spíš jako autora fikcí (např. Malevil, Až delfín promluví nebo Muži pod ochranou). Škoda pro ně a škoda i pro Vás, pokud se o historii zajímáte a tento literární počin francouzského romanopisce (ale také historika) neznáte.
První cyklus, vydaný u nás poprvé již v 80. letech, pokrývá francouzské dějiny zhruba od smrti Františka I, téměř až do zavraždění Jindřicha IV. Druhá řada volně navazuje a popisuje převážně vládu Ludvíka XIII, známého především z Dumasových Tří mušketýrů. Narozdíl od Dumase jsou tu ale historická líčení událostí konce 16. a začátku 17. století velmi věrná, Merle použil svou invenci především ke konstruování vět, nikoliv událostí.
V červnu letošního roku vyjde v MF již definitivně poslední díl kroniky vévody z Orbieu (autor zemřel v březnu 2004) a já doufám, že tentokrát se tento mimo jiné také esejista, dramatik a překladatel dočká pozornosti, která mu po právu náleží.
10.02.2005 23:23
od racer
Nové knihy A. C. Clarka >>>
Přichází svátek pro všechny fanoušky klasické vědecko-fantastické literatury!
Legenda žánru ještě zjevně neukončila svou kariéru spisovatele. Po předchozí úspěšné spolupráci se Stephenem Baxterem na zdařilé knize "Svit vzdálených dní" se tito autoři znovu dali dohromady. V lednu 2004 vyšla, z názvu soudě, první část rozsáhlejšího díla "A Time Odyssey" - "Time's Eye (A Time Odyssey, Book 1)". Nakladatelstvi Baronet chystá vydání českého překladu této sci-fi (č. "Oko času") již na březen tohoto roku.
Autorský tandem připravuje krátce na to vydání další společné publikace s pracovním titulem "Sunstorm". Doufejme, že ani na její překlad nebudeme dlouho čekat.
15.02.2005 17:59
od BoboKing
Arthur Miller zemřel >>>
Kultovní americký spisovatel a dramatik Arthur Miller, autor slavných her jako "Smrt obchodního cestujícího" zemřel na selhání srdce ve svém domě v Connecticutu. A. Miller se narodil 17. října 1915. První úspěch sklidil v roce 1949 svojí hrou "Smrt obchodního cestujícího". Ještě více slavný se stal díky svému manželství s herečkou M. Monroe, kterou si v roce 1956 vzal, ale po pěti letech se rozvedli.
16.02.2005 16:56
od alza
Letec Howard Hughes >>>
Pokud nejste slepí a hluší, zcela jistě jste zaznamenali nový velkofilm "Letec", ocitnuvší se v našich kinech. Od 10. února ho uvádí pravděpodobně každé větší kino. V hlavní roli s Vaším oblíbeným potápěčem. Navzdory hlavnímu představiteli je ale film údajně dobrý. Sama nemohu posoudit, ještě jsem se na něj neodhodlala jít, protože Leonardo DiCaprio mě po shlédnutí Titaniku ještě stále chodí strašit.

Možná jste také zaregistrovali, že stejnojmenná literární předloha se objevila na pultech knihkupců. Nevím, jak je to s momentální dostupností knihy v obchodech, ale poslední výtisk (dotisk už se chystá) v nakladatelství jsem ukořistila já. Kniha jde tedy na dračku, vy se můžete těšit alespoň na recenzi. A nejen na ni!

Spolu s nakladatelstvím Metafora pro Vás, naše věrné a bystré čtenáře, připravujeme další soutěž. Cenou bude právě ona literární předloha k potenciálně velmi úspěšnému snímku - kniha "Letec" od Charlese Highama.

Film i kniha popisují utajený život Howarda Hughese, pilota a inženýra, obchodníka, filmového producenta, špióna a v neposlední řadě také miliadáře a velkého svůdníka. Působivý výčet, co říkáte? Možná se nakonec přemluvím i k tomu filmu..
17.02.2005 17:33
od BoboKing
Nový Dave Barry! >>>
Už od prosince minulého roku na svých webových stránkách propagovalo nakl. Talpress další knihu fenomenálního amerického novináře a spisovatele Dave Barryho pod názvem "Dave Barry si na to musí sednout". A tentokrát se můžete pobavit nad jeho tématy - soutěží "Chcete být milionářem", Batmanem, Internetem, ale i hlídacími psy, životem vysokoškoláků, porody, domácími kutily, zabíjením pavouků na přání manželky, opalováním "nahoře bez" a jinými zajímavými příběhy. Je to již pátá Barryho kniha na českém trhu.
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31202 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Poutník pod hvězdami
(2) Krátká historie mýtu
(3) Dřevěné kostely a zvonice v Evropě I.+II.
Titul zkrátka budí samé nadšení. Nedejme se ale zmýlit rétorikou marketingového textu, nejedná se o první dílo podobného druhu, architektura a výpravné publikace encyklopedického rázu mají u nás ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům