Knižní drby

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
22.03.2005 07:53
od BoboKing
Stále populární hvězdy z "filmů pro pamětníky" >>>
Když po roce 1989 se na našem knižním trhu objevily memoáry Lídy Baarové "Života sladké hořkosti" a A. Mandlové "Dneska se už tomu směju", nikdo asi netušil , jakou lavinu zájmu o vzpomínky prvorepublikových herců se tím spustí. Knih o nich vyšlo opravdu stovky. Mezi poslední velmi populární patří knihy Aleše Cibulky, populárního televizního redaktora, který se proslavil knihami o Nataši Gollové. A proto určitě mnohé potěší, že v květnu chystá k vydání další knihu, tentokrát o Zdence Sulánové.
23.03.2005 08:05
od BoboKing
Kandidáti na ceny za 2004 v oblasti literární fantastiky v ČR >>>
Na letošní knižním veletrhu Svět knihy konaném v Praze budou udělany ceny Akademie SFFH za rok 2004. Nominováni ve třech hlavních kategoriích jsou:

Nejlepší SF - Asher Neal: Stahovač, Bear Greg: Hudba krve, Miéville China: Jizva, Reynolds Alastair: Kaldera 1 a 2, Vinge Vernor: Hlubina na nebi

Nejlepší fantasy: Barker Clive: Abarat, Miéville China: Jizva, Pratchett Terry: Svobodnej národ, Rowlingová Joanne K.: Harry Potter a Fénixův řád, Sapkowski Andrzej: Narrenturm

Nejlepší horor: Barker Clive: Utkaný svět, King Stephen: Dolanův cadillac, King Stephen: Vlci z Cally, Lumley Brian: Nekroskop VIII – Války o krev, Suzuki Kodži: Kruh
24.03.2005 15:41
od BoboKing
Nový hit a lá "Šifra mistra Leonarda" >>>
Novinkou, která se stala velmi prodávanou v USA a i Velké Británii je kniha amerických spisovatelů Ian Caldwella a Dustina Thomasona "The Rule of Four". Jde opět o akademický thiller, který pojednává o tajemství knihy Hypnerotomachia Poliophii, již zasvětil život brutálně zavražděný vědec. Tato kniha o matematické záhadě byla vydána v Benátkách v roce 1499. Ve Velké Británii se za dva týdny prodalo 250,000 výtisků románu "The Rule of Four", a knihkupci předvídají této knize stejný úspěch jako Brownově "The Da Vince Code". I prodej samotného anglického překladu renesančního Hypnerotomachia Poliophii prudce vstoupl.
28.03.2005 08:10
od BoboKing
Nová mezinárodní cena za literaturu >>>
Prestižní anglická literární (přesněji zemí Commonwealth) cena Man Booker Prize má svoji mezinárodní verzi. Tato se bude udělovat letos poprvé a bude se udělovat za přínos světové literatury. Na kandidátce jsou uvedeni 18 spisovatelů z 13 zemí světa. Je mezi nimi i 5 nositelů Nobelovy ceny za literaturu. Kandidáty jsou: Margaret Atwood, Saul Bellow, Gabriela Garcia Márquez, Günter Grass, Ismail Kadare, Stanislaw Lem, Doris Lessing, Ian McEwan, Tomas E. Martinez, Kenzaburo Oe, Cynthia Ozick, Philip Roth, Muriel Spark, Antonio Tabucchi, Joh Updike a A.B. Yehoshua. Zatímco za Man Booker Prize je odměna 50,000 liber, za tuto cenu to je 60,000 liber. Vítěz bude vyhlášen v červnu 2005. Čeká se hlavně boj mezi americkými a anglickými autory.
29.03.2005 08:00
od BoboKing
Harlequin - říše romantických příběhů >>>
Harlequin je značka, která je už i u nás velmi známé. Tisíce slečen a dám si každý týden kupují další a další příběhy z několika tématických řad Harlequin. A jaká je historie tohoto nakladatelství? Harlequin vznikl v roce 1949 v kanadském Winnipeg Richard Bonnycastle. Zpočátku vydával všechny lidové knížky - romance - detektivky - westerny atd. Teprve od roku 1964 se žánr romance stal hlavním zdrojem nakladatelství. Každý rok se na světě vydá 160 milionů kusů harlequinek ve více než 24 jazycích. Udává se, že za svoji historii vydal Harlequin 4,5 miliardy knih. Po roce 1989 se Harlequin dostal i na východní trhy a první česká varianta vyšla 7. října 1992. Nakladatelství momentálně patří kanadské firmě Torstar Corporation. Centrála Harlequin je v kanadském Torontu a další hlavní redakce jsou v New Yorku, Londýně a ve švýcarském Fribourgu. Ústředí pro střední Evropu je v Polsku. V současnosti Harlequin spolupracuje s 1500 autorkami. Ceny harlequinek se u nás pohybují v rozmezí 69-115 Kč, v závislosti od edice.
30.03.2005 08:10
od BoboKing
Čtenáři milují televizní seriály >>>
Český národ je známý milovník televizních seriálů. Stačí říct jméno Jaroslav Dietl, a většina ví, o co jde. Televizní seriály jsou ale i výhodný artikl v knižní podobě. V současnosti v televizi běží seriál Sága rodu Forsytů, a jeho knižní originál od J. Galsworthyho se začal výborně prodávat, i když roky tato anglická klasika leží netknuta i ve většině knihoven. Nedávno uvedl týdeník Týden zajímavá čísla. Už v roce 1988 bylo prodání více než 150,000 výtisků knihy Nemocnice na kraji města. Její pokračování Nemocnice na kraji města po dvaceti letech se prodalo 25,000. Nejvíce šla na odbyt knižní verze Rodinných pout - 30,000 kusů. I seriál Pojišťovna štěstí v knižní podobě měl dost velký úspěch - 20,000 výtisků. Mimo českých seriálů ještě knižně vyšly snad všechny latinskoamerické telenovely, který už roky běží na většině českých TV stanicích.
31.03.2005 07:57
od BoboKing
Dalimilova kronika (nákup století Národní knihovny) je přístupná na internetu >>>
O nákupu latinského překladu Dalimilovy kroniky jsme psali nedávno. Už dnes si lidé mohou tuto listinu za 10,000,000 Kč na internetu prohlídnou. Listina prošla digitalizací a je momentálně veřejně přístupná na internetových stránkách http://www.memoria.cz/special_cz/free_docs2.asp. Přístup do databáze Manuscriptorium je sice licencovaný, ale díky významnosti této listiny je přístup volný i pro širokou veřejnost. Najdete zde i jiné digitalizované historické texty jako Jenský kodex, Kumlovský sborník či Bible olomoucká. Fyzicky bude Dalimilova kronika k vidění prvních čtrnáct dní dubna v Zrcadlové kapli Klementina.
01.04.2005 07:58
od BoboKing
Litera Magnesia 2005 - nominované díla >>>
Už 25. dubna v přímém přenosu se uskuteční vyhlášení literárních cena Litera Magnesia 2005 pro knihy vydané minulý rok. Do soutěže se letos přihlásilo 81 nakladatelství s 226 tituly, které budou bojovat o jednu ze sedmi kategorií. Do pěti kategorií už byly vybrané nominované knihy. Kategorii Litera za přínos české literatuře a Kniha roku vyberou sami porotci. Kniha roku bude odměněna také finanční prémií 200,000 Kč. Pořadem bude provázet písničkář a básník Jan Burian.
A zde jsou nominace do tří nejzajímavějších kategorií:

Litera za prózu: Jan Balabán: Možná, že odcházíme (Host), Jan Novák: Zatím dobrý (Petrov), Anna Zonová: Za trest a za odměnu (Torst)

Litera za objev roku: Václav Křístek: Cesta na poledne (Knižní klub), Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein: Proč je noc černá (Kant),
Vladimír Pavlovič: 89 míst k sedění (Petrov)

Litera za překladovou knihu: Michael Chabon: Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye (Přeložili David a Markéta Záleských, Odeon), Javier Marías: Srdce tak bílé (Přeložila Blanka Stárková, BB Art), Zpěvy a verše staré Číny (Přeložil Ferdinand Stočes, Mladá fronta)
04.04.2005 09:54
od BoboKing
Harry Potter 6 - the Half-Blood Prince >>>
Termín světové premiéry šesté knihy příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera se už kvapem blíží. Pro všechny jeho fanoušky, na stránkách www.amazon.com je už k vidění jeho obálka. Tu vytvořila opět Mary GrandPré. Musím se ale přiznat, že se mi moc nelíbí, a považuji ji asi zatím za nejméně vydařenou (té zelené je tam příšerně moc). Kniha v USA a Velké Británii vychází už 16. července a momentálně už vládne všem velkým knižním hitparádám. I když po vydání pátého dílu J. K. Rowlingová prohlásila, že se bude v množství slov mírnit, tak i tento díl má v originálu více než 670 stran. Výhradní nakladatel české verze - Albatros - zatím na svých stránkách nic o plánu vydání nového dílu nepíše.
05.04.2005 07:44
od BoboKing
Nový David Eddings >>>
Představovat fanouškům fantasy autora Davida Eddingse se naprosto zbytečné. Jeho cykly Belgariad, Elenium atd. se těší jejich přízni už mnoho a mnoho let. A pro ně, ale nejen pro ně, chystá v nejbližších dnech nakl. Triton další jeho seriál "Snící" (orig. The Dreamers). První kniha se jmenuje "Staří bohové".
"Ostrovnímu světu Dhrall vládne osm bohů. Zatímco čtyři bohové bdí, čtyři zbylí spí a nabírají síly; po 25 tisících let se Snící vzbudí a vystřídají své unavené druhy. Tehdy jsou však nejzranitelnější. V Pustinách se shromažďují hordy stvůr, chystající se zaplavit svět. Je třeba vybudovat armádu, která by se jim dokázala postavit, a času je tak zoufale málo. Jsou tu ale čtyři děti, které ve svých snech vidí obrazy budoucí zkázy. A možná ji dokáží i přivolat..."
Ve světě už vyšla i druhá kniha "The Treasured One". A jak už se stalo i u cyklu Althalus, i tento seriál nemá u čtenářů moc kladný ohlas. Nejde o špatné knihy, ale po dílech Belgariad či Elenium čtenáři jsou moc "rozmlsaní".
06.04.2005 07:42
od alza
Pavučina lží >>>
Konečně vychází v češtině překlad další knihy jednoho z nejúspěšnějších autorů současnosti. Tak to pro Vás, kteří knižní trh sledujete, nebo jste přímo na nový překlad Dana Browna čekali, není jistě žádná novinka. Snad ale nepřicházíme úplně "s křížkem po funuse", když těm, co ještě netuší, prozradíme, o čem Pavučina pojednává.
Hlavní hrdinkou bude tentokrát žena, Rachel Sextonová, a já jsem opravdu velmi zvědavá, jak se s tím Brown vypořádal. Rachel spolu s biologem Tollandem provádí výzkum v Antarktidě, kde NASA objevila v ledu důkazy mimozemského života. Všichni jsou nadšení do té doby, než na ně zaútočí vycvičené komando zabijáků. A ve stejnou dobu, kdy jde Rachel a Tollandovi o život, vede Rachelin otec, senátor Sexton, politickou válku proti prezidentovi Spojených států.
Brown se tedy nevěnuje výhradně náboženské tématice, tak doufejme, že nám ho nový papež nezakáže.
Pokud jste si knihu ještě nepořídili, tak s tím příliš nespěchejte. Kromě chystané recenze na Pavučinu lží se na Knihovnici.cz dočkáte také soutěže o tuto knihu.


Pavučina lží (Brown Dan) 299,00Kč

Co se děje za polárním kruhem? A co v zákulisí vysoké americké politiky?

Od autora světových bestsellerů Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda
Připravujeme: Digitální pevnost

Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života!!!
Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh???
A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.


Předešlá autorova kniha, Šifra mistra Leonarda, se držela přes 20 týdnů v první desítce žebříčků prodejnosti českých a slovenských knihkupectví.
07.04.2005 08:35
od alza
Tip na výlet... >>>
...pro všechny ctitelky a obdivovatele Paula Coelha.
Koncem dubna probíhá každoročně v Budapešti Mezinárodní knižní veletrh, rozsahem údajně podobný pražskému Světu knihy. Letošním čestným hostem v Budapešti bude právě Paulo Coelho, který zde při té příležitosti obdrží Velkou cenu Budapešti.
V rámci veletrhu se Paulo Coelho také zůčastní i dvou akcí určených pro veřejnost:
21. dubna 16.00-17.00: pódiová diskuse pod vedením Balásze Lévayho,
23. dubna 13.00-14.00: ZAHIR v rozhovoru s Magdou Ferch.
Nemáte-li tedy v uvedené dny zrovna do čeho píchnout, zkuste se vydat na cesty a třeba nám pak o tom můžete povyprávět v diskuzích.

Zdroj: Argo
11.04.2005 16:17
od BoboKing
Jan Pavel II - papěž , Karol Wojtyla - básník >>>
V sobotu večer 2. dubna 2005 zemřela jedna z nejvlivnějších postav našich novodobých dějin - papež Jan Pavel II. Civilním jménem se jmenoval Karol Wojtyla. Byl to nejen velký papež, ale taky náruživý sportovec a básník. S jeho básnickou tvorbou se můžeme setkat v několika jeho česky vydaných sbírkách např. "Píseň o třpytu vody" - Universum 1990, "Prameny a ruce" - Velehrad, 1995 atd. Jde většinou o meditativní poezii. S básněni začal během druhé světové války, kdy pracoval jako nasazený v kamenném lomu.
13.04.2005 07:58
od BoboKing
Konečně druhý díl Žambocha >>>
Tak je to tady. Na trhu se konečně ukázal druhý díl románu Líheň jednoho ze star české fantastiky Miroslava Žambocha. Dokončení knihy Líheň - smrt zrozená v Praze se jmenuje Líheň - královna smrti. Kniha je ve velmi podobné (vydařené) grafické úrovni jako jednička. Má 312 stran a pořídíte ji za 240,- Kč. Na knihu se už dost dlouho čekalo, a na webu bylo množství spekulací, proč se její vydání zdrželo. M. Žamboch patří bezesporu ke špičce české fantasy, ale dle komentážů čtenářů by se měl přece jen držet fantasy a nepřebíhat k sci-fi. Vydáním druhého dílu Líhně se tedy ukázaly už všechny avizované bestsellery a teď se už velmi netrpělivě čeká na Stroncium od megastar J. Kulhánka, jehož vydání se zatím pořád více oddaluje.
14.04.2005 09:25
od BoboKing
Umřel Saul Bellow >>>
Ve věku 89 let zemřel v Brooklynu americký spisovatel Saul Bellow. Byl představitelem moderní americké židovské literatury, v roce 1976 se stal sedmým americkým nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Narodil se 10.7.1915 ruským emigrantům na předměstí Monteralu jako Solomon Bellows. Svůj první román "Rozkolísaný člověk" vydal v roce 1944. Jeho tvorba se zaměřovala na existencionální problémy židovské inteligence. Většina jeho děl už byla přeložena do češtiny a vychází u nás už od 70. let minulého století až do dneška. Saul Bellow byl třikrát ženatý a poslední dítě zplodil v osmdesáti čtyřech letech.
18.04.2005 08:06
od BoboKing
Byly uděleny Pulitzerovy ceny 2005 >>>
Na počátku dubna byla udělena prestižní americká Pulitzerova cena. Cena se uděluje ve 21 kategoriích ve všech oborech kulturní činnosti. Nejsledovanější je kategorie román, kterou letos vyhrála Marilynne Robinsonová s knihou "Gilead". Nejlepší sbírka poezie se stala "Delights a Shadows" Teda Konsera. Nejlepší divadelní hrou byla vyhlášena "Doubt, a parable" od Johna P. Shanleyho. Cena je dotována finanční odměnou deset tisíc dolarů.
19.04.2005 08:07
od BoboKing
Odešla známá česká ilustrátorka Helena Zmatlíková >>>
Ve věku 81 let zemřela 4.4.2005 česká ilustrátorka Helena Zmatlíková. S její grafickou tvorbou se setkal snad každý český čtenář. Jejím hlavním polem působnosti byla dětská ilustrace. Jak uvedlo nakl. Albatros, které jí taky udělilo v roce 2003 cenu za celoživotní dílo, její ilustrace se jen v Albatrosu objevily ve více než jednom miliónu knih. Helena Zmatlíková 19.11.1923 v Praze jako H. Wehrbergerová. Už od dětství se zajímala o malování. Během války nastoupila do nakl. Melantrich. Věnovala se i věcem jako kreslený humor, plakátům designu atd. Po r. 1989 její syn založil nakl. Artur, kde vydávaly většinu jejich ilustrovaných publikací pro děti.
20.04.2005 16:18
od alza
Právě vychází v nakladatelství Motto >>>
Román Maxe Allana Collinse Temný anděl (před úsvitem) je napínavý sci-fi příběh mladé ženy Max, jež je obdařena vyjímečnými schopnostmi - mimo jiné sílou a bleskovými reflexy - a touží po jediném, pomstít se svým dřívějším trýznitelům. Kniha má spojitost se stejnojmenným seriálem, který tuším běžel i na českých obrazovkách a také celovečerním filmem, kde zazářila populární herečka Jessica Alba, jejímu výkonu se dostalo dokonce ocenění v podobě nominace na Zlatý Glóbus.
Motto pro Vás rovněž připravuje pokračování Temného anděla s názvem Hra o kůži.

Vy, kteří s námi rádi a pravidelně soutěžíte, se už dnes můžete těšit na pátek, kdy pro Vás ve spolupráci s Motto spustíme novou soutěž o tři výtisky prvního Temného anděla.
22.04.2005 08:55
od BoboKing
Nejprodávanější knihy v Čechách >>>
Co se momentálně nejlépe prodává v českých knihkupectvích? Podívejme se na dva giganty Kosmas a Kanzelsberger.

Kanzelsberger:
1. Šifra mistra Leonarda - D. Brown
2. Jak jsem se mýlil v politice - M. Zeman
3. Záhir - P. Coelho
4. Pavučina lží - D. Brown

Kosmas:
1. Záhir - P. Coelho
2. Šifra mistra Leonarda - D. Brown
3. Červený trpaslík 4. - R. Grant
4. Kapitoly z dějin designu - Z. Kolesár
25.04.2005 07:55
od BoboKing
Šifra mistra Leonarda - co je fakt a co pravda? >>>
Světový úspěch knihy amerického autora Dana Browna "Šifra mistra Leonarda" přinesl na světlo Boží mnoho otázek. Co je vlastně pravda, a co je fikce. Sám autor napsal román, takže má právo i zabrousit do fiktovních teorií, ale jestli vy chcete vědět více o záhadách z příběhu, tak se právě na našich pultech objevila kniha z nakl. Metafora (kde Brown česky vychází) od Simona Coxe "Šifra mistra Leonarda - fakta" jako průvodce po skutečnostech ukrytých ve fiktivním příběhu. A současně se na pultech nachází i kniha "Tajemství šifry mistra Leonarda" od dvojice španělských novinářů Mariana F. Urrestiho a Lorenze F. Buena, kteří se snaží taky rozebrat fakta kolem záhady z knihy.
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Časupodobné nekonečno
(2) Rádce pro milovníky psů
(3) Dějí se i větší podivnosti
Nejprve u nás vyšla letos na jaře její sbírka "Magie pro začátečníky", chronologicky druhá kniha. Během léta k přibyla sbírka "Dějí se větší podivnosti" (orig. Stranger Things Happen, 2001), její ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům