Knižní drby

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
26.04.2005 08:19
od BoboKing
Knihy Jana Pavla II. V Polsku lámou rekordy v prodeji >>>
Už pár dní po smrti papeže Jana Pavla II. Z polských knihkupectví zcela zmizela jeho poslední kniha "Paměť a identita". Kniha vyšla v Itálii 23. února 2005, v polštině už 11. března 2005 a do smrti JPII se jí prodalo 500.000. Po jeho smrti 2.dubna bylo vyprodáno i zbývajících 200.000 kusů. Teď se plánuje dotisk ve výši 500.000 kusů, ale podle prognózy některých prodejců, i toto množství je možná nedostačující. První kniha JPII "Překročit práh naděje" vyšla před deseti lety a prodalo se jí ve světě 20 miliónů.
27.04.2005 10:23
od BoboKing
Zemřel klasik české sci-fi Josef Nesvadba >>>
V úterý 26.4.2005 časně ráno zemřel ve věku 78 let spisovatel Josef Nesvadba. Nesvadba patřil ke kmenovým autorům české literární fantastiky. Mezi jeho díla patří "Einsteinův mozek", "Hledám za manžela muže", "Tajná zpráva z Prahy" atd. Jeho jméno je ale především spojeno s prací na filmech jako "Zabil jsem Einsteina, pánové", "Pane , vy jste vdova" či TV seriálu "Bambino". Mimoto je i otcem skandály ověnčené spisovatelky Báry Nesvadbové.
28.04.2005 08:29
od BoboKing
Paulo Coelho v Praze >>>
V sobotu 30.4.2005 navštíví Prahu populární brazilský autor Paulo Coelho. Přijede na autogramiádu své knihy "Záhir", která vyšla před pár týdny i v češtině. Setkat se s ním budete moci od 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Paolu Coelho, proslavený především románem "Alchymista", patří bezesporu k nejpopulárnějším spisovatelům světa. Jeho knihy byly přeloženy do více než 59 jazyků v nákladu okolo 56 milónů výtisků.

(pozn. redakce: podle zpráv z nakladatelství Argo se od 4. dubna prodalo více než 20 000 výtisků knihy Záhir)
02.05.2005 07:43
od BoboKing
Falzifikáty Harryho Pottera v Čechách >>>
Při loňské návštěvě jednoho pražského knižního velkoskladu objevili zástupci nakl. Albatros podivně vyhlížející výtisky knihy "Harry Potter a Ohnivý pohár" . Při dalším ohledání šlo s jistotou říct, že jde o pirátské kopie. V současné době se odhaduje, že se jich na oficiální trh dostalo asi 10,000 výtisků. Knihy se prodávaly jak distribucím, tak podomně v cenách od 160,- až po 15,- za kus. Policie pak zjistila, že na fakturách je razítko Ottova nakladatelství, které knihy prodávalo jako "Ohnivý pohár". Otto ale zatím popírá vinu a tak Albatros podal trestní oznámení na neznámého pachtele, protože škodu vyčíslil na 1,5 miliónu Kč.
02.05.2005 15:35
od alza
Autogramiáda Martiny Drijverové >>>
V úterý 3. května 2005 se v literární kavárně Astra v prvním patře Domu knihy Kanzelsberger na Václavském náměstí uskuteční křest a autogramiáda knížky spisovatelky a scenáristky Martiny Drijverové - TO PRVNÍ A TO DRUHÉ DÍTĚ.
Ukázky z knihy přečte Carmen Mayerová a člen Divadla na Vinohradech Petr Kostka, hrou na kytaru je doprovodí Marta Němcová.

Zdroj: Motto
04.05.2005 07:51
od alza
Svět knihy Praha >>>
Zítra, ve čtvrtek 5. 5. 2005, v 10 hodin začíná oficiálním zahájením, za účasti významných hostů, v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti již 11. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha.
Z programu namátkou vybírám: Současná literatura v nových členských státech EU, Česká literatura ve světě, Autogramiáda vítězů výročních cen Magnesia Litera 2005, Ceny Akademie SF, fantasy a hororu, a spousta dalších autogramiád, autorských čtení, besed a prezentací, žánrově tak širokých, že si vybere určitě každý knihomol.
Nezapomeňte se podívat také ke stánku L801, k vydavateli teď tak populárního Dana Browna, nakladatelství Metafora. Na stejném místě najdete i prezentaci nakladatelství Columbus a k rozebrání zde budou i vizitky Vašeho oblíbeného literárního serveru Knihovnice.cz.
Těšíme se na Vás.
06.05.2005 07:48
od BoboKing
Magnesia litera 2005 >>>
V pondělí (25.4.) byla v prostorách Městské knihovny Praha cena Magnesia Litera za rok 2004. Knihou roku podle porotců se stal román Jana Nováka "Zatím dobrý: Mašínovi a největší příběh studené války". Mezi čtenáři vyhrál román Michala Viewegha "Vybíjená". V kategorii próza vyhrála kniha povídek Jana Balabána "Možná že odcházíme". Nejlepší překladovou publikací se stala sbírka básní "Písně a verše staré Číny" v podání Ferdinanda Stočese.
09.05.2005 08:07
od BoboKing
Dan Brown vítězem British Book Award >>>
Román "Šifra mistra Leonarda" se stal vítězem prestižní British Book Award v kategorii román roku. Dan Brown byl nominovaný i v kategorii autor roku, ale tuto cenu získala nakonec Sheila Hancocková. Nejlepším thrillerem se stala kniha anglického spisovatele Iana Rankina "Fleshmarket Close". Biografií roku se stala kniha "Můj život" bývalého amerického prezidenta Billa Clintona.
10.05.2005 12:45
od BoboKing
Kniha o útoku na "dvojčata" z 11.9.2001 vyhrála >>>
Letošním vítězem anglické Independent Foreign Fiction Prize (nejlepší překladová kniha v GB) se stal francouzský autor Frédéric Beigbeder se svým románem "Windows on the World". Podle kritiků tento výstřední spisovatel zatím nejlépe beletristicky zpracoval téma hrůzného teroristického útoku ze 11. září 2001 na WTC. K ceně patří i finanční odměna 10,000 liber, kterou si autor převzal spolu s překladatelem Frankem Wynnem na konci letošního dubna v The National Portrait Gallery. Kniha o posledních čtyřech hodinách, které strávil texaský obchodník se svým synem na vrcholu WTC, už vyšla i v českém překladu v nakl. Motto pod původním názvem.
11.05.2005 07:52
od BoboKing
Jak se chystá USA na vydání šestého dílu Harryho Pottera >>>
Americký výhradní vydavatel knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi Scholastic inc. prohlásil, že na slavnostní červnové vydání šestého dílu "Harry Potter and Half-blood Prince" jsou velmi dobře přichystáni. První náklad bude ve velikosti 11 miliónů kusů, což je světový rekord. Předešlý držel pátý díl Harryho Pottera, jejož první vydání bylo v množství 8,5 miliónů kusů. Jak řekla ředitelka nakl. Scholastic inc. Barbara Marcusová, pro reklamu šestého dílu udělali velmi mnoho, a tak se není čemu divit, že už pár měsíců je tento nový díl nejprodávanější knihou v knihkupectví AMAZON.com a Barnes and Noble.
12.05.2005 07:46
od BoboKing
Prodejnost knihy "Andělé a démoni" stoupá >>>
Už pár dní po smrti na papeže Jana Pavla II. nakladatelství Simon and Schuster prohlásilo, že zájem o knihu Dana Browna "Andělé a démoni" prudce stoupl. Děj knihy se totiž odehrává právě po smrti papeže, kdy konkláve kardinálů musí zvolit nového nástupce Jana Pavla II. Jde o první knihu o profesorovi Robertovi Langdonovi, který se proslavil hlavně díky románu "Šifra mistra Leonarda". V knize "Andělé a démoni" se sekta známá jako ilumináti snaží zmařit konkláve a zničit centrum křesťanství - Vatikán.
16.05.2005 08:23
od BoboKing
Rok Dona Quijota >>>
Letošek byl vyhlášen rokem Dona Quijota. Na tento rok totiž připadá 400 výročí od vydání tohoto klenotu nejen španělské, ale světové literatury. Nejvíce na oslavách zapracovala venezuelská vláda, která na státní náklady nechala vydat milión výtisků tohoto románu od Miguela Cervantese, který bude zdarma rozdávat v městech a na ulicích Venezuely. Jak prohlásil prezident Venezuely Hugo Chavez, tímto činem chce donutit občany Venezuely, aby si tento příběh přečetli, protože jeho námět je aktuální i pro současnost. Podle některých zdrojů je právě kniha Don Quijote po Bibli nejprodávanějším titulem v dějinách literatury.
17.05.2005 07:42
od BoboKing
Anglický vydavatel Bloomsbury očekává rekordní zisky >>>
Anglický vydavatel knih o Harrym Potterovi očekává tento rok rekordní zisk 20 miliónů liber. Je to dáno samozřejmě vydáním šestého dílu "Harry Potter and Half-Blood Prince", které má opět tradičně začít o půlnoci 16. června. Minulý rok mělo nakl. Bloomsbury zisk 16 miliónů liber. Kolik letos získá vydělá J. K. Rowlingová, se může jen odhadovat, ale už dnes se píše, že Rowlingová je momentálně nejbohatší Britka. Má už větší osobní majetek než anglická královna.
18.05.2005 07:47
od BoboKing
Atentátník Ali Agca chce napsat "Šifru mistra Leonarda 2" >>>
Turecký atentátník na Jana Pavla II. Ali Agca prostřednictvím svého advokáta prohlásil, že by chtěl napsat spolu s Danem Brownem pokračování světového bestselleru "Šifra mistra Leonarda". Řekl, že by se z této spolupráce mohl zrodit příběh prospěšný pro celé lidstvo. Ali Agca si za atentnát na JPII v roce 1981 odseděl v Itálii 19 let, momentálně je v tureckém vězení, kde si odpykává trest za zločiny spáchané v 70. letech v Turecku.
19.05.2005 07:54
od BoboKing
Mají synové Stephena Kinga otcův talent? >>>
Owen a Joe Kingovi, synové mistra hororů Stephena Kinga, napsali a prodali scénář k filmu "Fade Away". Jde o příběh bostonského detektiva, který se po smrti dostane do očistce, kde bude muset prožít znova nejtěžší okamžiky svého života. Oba mladí Kingovi brali práci velmi vážně, a strávili v u bostonské policie nějakou dobu, aby dokonale nasály zdejší atmosféru. Ale nejsou to jediní členové Kingovi rodiny, kteří jdou v jeho stopách. I jeho manželka Tabitha má na svém kontě několik knih, např. "Pearl".
20.05.2005 07:46
od BoboKing
Další prezidentská autobiografie >>>
Na příští rok chystá nakl. HarperCollins ve spolupráci s nadací Reaganovy prezidentské knihovny vydání deníku Ronalda Reagana, které si sám psal, když byl v této funkci v letech 1981 až 1989. R. Reagan zemřel loni na Alzheimerovou chorobu, kterou trpěl deset let. Po velkém úspěchu knih bývalého amerického prezidenta Billa Clintona "Můj život", a knihy jeho ženy Hillary Clintonové "Živá historie", se čeká, že půjde opět o čtenářsky lákavou knihu.
23.05.2005 08:02
od BoboKing
Horor King - Stephen King chystá letos detektivku >>>
Už letos má vyjít nový román Stephena Kinga "The Colorado Kid". Možná trochu fandy hororů zklame, protože půjde o detektivku ve stylu pulp fiction. Knihu vydá nakl. Hard Case Crimi, které nedávno vzniklo proto, aby oživilo zájem o žánr detektivek "drsné školy". K tomu bude přizpůsoben i vzhled knihy. Paperback s přitažlivou obálkou. A duchu pulp fiction kniha nemá více než 200 stran.
24.05.2005 07:47
od BoboKing
"Šestý díl Harryho Pottera bude ze všech nejlepší" >>>
Toto prohlásila anglická spisovatelka J. K. Rowlingová o dalším dílu z cyklu Harry Potter. Ten se chystá k vydání letos v červenci a má jít o velkou literární událost. Autorka připustila, že název dílu "Teh Half Blood Prince" - Princ dvojí krve - mnohým nebude připadat atraktivní. Momentálně se odstraňují poslední chybičky a chystá se rekordní první vydání jak v USA , tak ve Velké Británii.
"I kdyby se nikomu jinému nelíbila - a někomu nebude - vím, že pro mne zůstane jednou z nejmilejších z celé série. Koneckonců si člověk musí udělat radost sobě, než potěší někoho jiného," říká nejbohatší Angličanka současnosti.
25.05.2005 07:47
od BoboKing
Češi nečtou, nebo jen málo >>>
Četba patří k stále méně populární formě trávení volného času. To není nijaký nový jev. V konkurenci s audiovizuálními médii jako TV, video, DVD, internet, je tato intelektuálně náročnější zábava v nevýhodě. Dle posledních výzkumů v ČR celá třetina Čechů vůbec nečte. A pouze třetina Čechů čte naučnou, nebo odbornou literaturu. A to jsme jedním z čtenářsky nejvyspělejších států Evropy. Před pár lety byl zveřejněn výzkum, kdy např. v Itálii, kolébce kultury a umění, přečte pouze 1 Ital z 10 za rok aspoň jednu knihu.
26.05.2005 08:05
od BoboKing
Bestie s lidskou tváří >>>
Postavy jako Adolf Hitler a J. V. Stalin můžeme považovat za synonyma pro masové vrahy a lidské bestie. V poslední době se ale můžeme setkat i s pokusy o polidštění těchto objektů zla. I u nás už vyšla kniha "Pád Třetí říše" Joachima Festa, z které vychází i stejnojmenný německý film, který se pokusil podat poslední dny nacistického Německa z trochu lidského pohledu na A. Hitlera. Tento čin vzbudil mnoho rozporuplných reakcí všude ve světě, hlavně však v Izraeli. Ale i postava Stalina se dočkal jistého omilosrdnění, když anglický historik Robert Service v knize "Stalin - a Biography". Zde ho vykresluje jako chápavého vůdce sovětského lidu, který miloval literaturu a velmi podporoval ruské spisovatele. Stalin měl vlastní knihovnu o více než 20 tisících svazcích knih. Mnozí ruští autoři (Solženicyn atd) na toto mají určitě naprosto jiný pohled.
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Pavouk na šalvěji
(2) Na pomezí
Pokud patříte k tomu typu čtenáře, který předmluvy a doslovy zásadně nečte, "bo ho zajímá příběh, a ne ty omáčky kolem", v tomto případě bych vám radil přinutit se změnit své návyky a předmluvu ...
(3) Můj památníček
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům