Knižní drby

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5 ... 7, 8, 9, 10, 11 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
12.09.2005 08:17
od BoboKing
Raper 50 Cent napsal autobiografii >>>
Americká hudební hvězda - raper 50 CENT vydal svoji první knihu. Jedná se o autobiografii s názvem From Pieces to Weight: Once Upon a Time in Southside Queens, která vyšla začátkem letošního srpna. Tento raper (nar. 1976 jako Curtis James Jackson III.) většinu svého života prožil velmi zajímavě ve světě černošských předměstí a drog. Drogy začal prodávat už v 11 letech a v 16 si koupil svůj první revolver. Kniha má zatím stejně kladné čtenářské odezvy jako například Harry Potter. Prostě autobiografie v USA teď jsou IN.
13.09.2005 08:02
od racer
5 nejprodávanějších knih v paláci knih Luxor >>>
1. Šifra mistra Leonarda - Brown Dan
2. Denik Ostravaka - Ostravski Ostravak
3. Noční hlídka - Lukjaněnko Sergej
4. Nejlepší povídky z cest - Kishon Ephraim
5. Tak to vidím já - Kraus Jan
14.09.2005 08:41
od racer
Vyšla nová kniha Dana Browna >>>
obálka knihy

Autor románových bestsellerů Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni se vydává do světa počítačových kódů a americké národní bezpečnosti!

Ve spoustě thrillerů se to jen hemží palnými zbraněmi a výbušninami. Tady se bojuje spíš na harddiscích počítačů. Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který kdyby se dostal do oběhu, ochromil by veškerou zpravodajskou činnost USA a dal volnou ruku kdekomu - včetně teroristů. Tvůrce kódu je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč. Z jeho prstu ale zmizel prsten pokrytý podivnými znaky...
Virtuální "bombu", která hrozí nepředstavitelnými následky, se zatím pokouší zneškodnit dešifrantka Susan Fletcherová, dáma s mozkem matematického génia. Ze všech sil se snaží zachránit ty, jimž věří, ale její boj se brzy stává bojem o vlastní život a posléze i o život muže, jehož miluje.
A jako ve všech Brownových románech se neodbytně vtírá otázka: Co z toho je pravda a co spisovatelská fikce? Co všechno se děje za zamčenými dveřmi vládních organizací? Kdo nám čte naši elektronickou poštu a kdo je schopen kvůli ní i vraždit? Nejspíš je to jen příběh...
Ale můžeme si tím být opravdu jistí???
16.09.2005 08:04
od BoboKing
Paulini předběhl Harryho Pottera >>>
Kniha J. K. Rowlingové "Harry Potter and The Half-Blood Prince", která celé prázdniny vládla v prodejnosti americkému (a nejen americkému) Amazon, byla už sesazena z trůnu. První příčka patří už další fantasy knize "Eldest" mladého autora Christophera Paoliniho. Jde o druhý díl z cyklu The Inheritance trilogy, který se začal prodávat 23. srpna. První kniha tohoto nadějného Američana "Eragon" patřila k velkým světovým bestsellerům, a to dokonce i u nás, kde se prodávala ze poměrně dosti vysokou částku 399,-.
21.09.2005 09:19
od racer
Nenechte si ujít novou soutěž >>>
Už v pátek (23.9.) zde začne soutěž o novou knihu z nakladatelství Metafora. Autora Dana Browna určitě představovat nemusíme, ale znáte Digitální pevnost?
23.09.2005 09:02
od racer
Digitální pevnost také úspěšná >>>
Kniha Digitální pevnost od Dana Browna je vedena na stránkách Paláce knih Luxor (www.neoluxor.cz) jako nejprodávanější titul.
Nyní máte možnost vyhrát tuto knihu v naší soutěži. .. zkuste ji vyhrát!
07.10.2005 13:57
od BoboKing
Kandidáti na letošní Nobelovu cenu za literaturu >>>
S blížícím se vyhlášením Švédské akademie se začíná diskutovat, kdo bude letošním držitelem prestižní Nobelovy ceny za literaturu. Mezi kandidáty jsou mimo jiné např. Milan Kundera, Philips Roth, Amos Oz, Mario Vargas Llosa aj. Kdo z nich to bude se dá těžko určit. V posledních letech se totiž kromě literárního hlediska pohlíží i na politickou situaci ve světě. Proto například někteří odborníci typují na letošního vítěze korejského básníka Ko Una.
10.10.2005 08:06
od BoboKing
Yahoo vytváří internetovou knihovnu >>>
Skupina kolem internetového portálu Yahoo.com se rozhodl financovat projekt internetové knihovny. Do digitální formy převedou více než 18,000 děl z americké literatury. Jedná se o projekt Yahoo a amerických a evropských knihoven pod názvem Open kontent aliance. První volně stahovatelné knihy by se měly objevit do konce letošního roku a zbytek do konce roku 2006. Teď se především jedná, jak zabezpečit volný přístup a přitom zachovat i autorská práva. Podobný projekt už má portál Gogole na stránkách print.google.com.
11.10.2005 08:13
od BoboKing
Německo východoevropským knihovnám >>>
Německé ministerstvo zahraniční a velké kulturní organizace v Německu oznámily, že v průběhu následujících tří let darují východoevropským a asijským knihovnám peněžní dar 500,000 euro. Tyto peníze na nákup knih a periodik se rozdají celkem 30 knihovnám ve 22 zemích cílového určení. Každá z těchto knihoven bude mít jednoho německého partnera, jako např. Institut Goetheho, Německé výzkumné centrum, Nadace Roberta Bosch atd, který bude za program zodpovídat. Kromě rozvoje knihoven jde Německu taky o propagaci své země a německé kultury.
12.10.2005 08:20
od BoboKing
Ztracený rozhovor s papežem Janem Pavlem II. >>>
Italské noviny "La Stampa" uveřejnily rozsáhlý rozhovor, který poskytl zesnulý papež JP II. v roce 1988. Tématem byl úpadek komunismu ve východní Evropě a reformy ruského premiéra Gorbačova. Mimo jiné JP II. uvedl, že není vlastně rozdíl mezi komunizmem a fašismem. Pád komunizmu považoval za nevyhnutelný, ale tím neskončí éra komunistických politiků. K perestrojce Gorbačova se vyjádřil rezervovaně, ale přál mu úspěch. Den po rozhovoru Vatikán ale zatelefonoval, že papež si to rozmyslel a nechce aby se rozhovor uveřejnil.
13.10.2005 08:17
od BoboKing
Češi v knihovnách >>>
Počet registrovaných čtenářů veřejných knihoven v České republice od roku 2000 kolísá kolem 1,5 milionu. Výrazně ale stoupl počet lidí, kteří do knihoven chodí za jinými službami než výpůjčkou knih (18 milionů v 2000 na 20,5 milionu v r. 2004). Dále vzrostl i počet výpůjček. Zatímco v roce 2000 si čtenáři vypůjčili 70 milionů knih, v roce 2004 to bylo téměř 73 milionů. Statistika zahrnuje jen veřejné knihovny. Z celkového počtu 5885 knihoven jsou dvě zřizovány ministerstvem kultury - Národní knihovna ČR a Moravská zemská knihovna. Kraje zřizují 12 knihoven, 5871 knihoven zřizují města a obce.
14.10.2005 08:38
od BoboKing
Nobelova cena za literaturu 2005 >>>
Včera byla slavnostně udělala Nobelova cena za literaturu 2005. Nositelem tohoto prestižního ocenění se stal britský dramatik a herec Harold Pinter. Akademie jeho nominaci zhodnotila tím, že Pinter ve svých hrách "odhaluje hloubku prázdnoty skryté za každodenním tlacháním a vynucuje si vstup do uzavřených prostor úzkosti". Jak řekl jeden z porotců, H. Pinter, který v pondělí oslavil 75. narozeniny, sice na inauguraci moc slov neřekl, ale byl opravdu velmi šťastný. V češtině zatím vyšlo pouze hry "Přehlídka", "Milenec" a "Správce".
17.10.2005 08:11
od BoboKing
Ďáblova bible opět v Česku >>>
Po téměř 360 letech se za rok na výstavu do Klementina na čas vrátí osmý div středověkého světa, takzvaná Ďáblova bible. Největší rukopis světa o váze 75 kilogramů odvezli po třicetileté válce z Prahy Švédové. Kniha vznikla na pomezí 12. a 13. století v klášteře v Podlažicích u Chrudimi. Obsahuje latinský opis celé Bible, kalendárium, různé traktáty, seznam podlažického bratrstva, nekrolog se jmény 1635 zemřelých a dokonce i zaklínadla. Jméno Ďáblova dostala kvůli legendě doprovázející její vznik. "Za trest ji totiž dostal napsat za jednu noc zlobivý mnich, který o pomoc požádal čerta. Ďábel si pak na oplátku vymínil, aby byl v bibli zobrazen". Další název bible Codex gigas dostala díky tomu, že je vysoká 92 centimetrů a široká půl metru. Původní desky byly při požáru v roce 1697 poškozeny a nahrazeny novými dřevěnými o síle 22 milimetrů. Na povrchu je kodex o 624 pergamenových stranách potažen bílou kůží.
18.10.2005 09:49
od BoboKing
Britská bible pro všechny >>>
Britská katolická církev vydala novou knihu The Gift of Scripture (Dar Písma), kde vysvětluje věřícím význam bible. Varuje je však před tím, aby brali její slova ve všech případech doslova. "Neměli bychom očekávat od Písma vědeckou přesnost nebo úplnou historickou preciznost." Hlavním významem knihy je ukázat význam bible pro věřící. V duchu katolické věrouky kniha hovoří o tom, že bible je záznamem slova božího, ale v jazyce lidí. Ten, kdo to chápe, se podle nového textu vyhne fundamentalismu, který nakonec vede k desinterpretaci biblického textu. Britští biskupové tím chtějí varovat lidi před tím, aby nějaký národa nebo skupiny viděli v bibli mandát pro vlastní nadřazenost, nebo aby si dokonce mysleli, že jim bible dovoluje použít násilí proti jiným.
19.10.2005 08:11
od BoboKing
Poprask s Nobelovou cenou za literaturu >>>
Poprask mezi členy švédské akademie, udělující Nobelovu cenu za literaturu, způsobil v rozhovoru v novinách Svenska Dagbladet její bývalý člen prof. Knut Ahnlund. Ten z Akademie nedávno odešel na protest proti tomu, že Nobelovu cenu za loňský rok dostala rakouská autorka Elfrida Jelinek. Profesor řekl, že nechápe, za co E. J. měla tuto cenu dostat, že nic světoborného pro literaturu nepřinesl. Pochybuje, že ostatní akademici přečetl aspoň polovinu z jejich děl. Podle něj tento přístup zdiskreditoval tuto prestižní cenu.
20.10.2005 07:57
od -ext-
Z Frankfurtského knižního veletrhu >>>
Na letošním Frankfurtském knižním veletrhu došlo ke vzácné události - geniální fyzik Stephen Hawking zde osobně představil svou novou knihu Stručnější historie času, kterou napsal společně se svým bývalým studentem Leonardem Mlodinowem. V předvečer zahájení veletrhu newyorská agentura Writers House uspořádala setkání Hawkingových vydavatelů z celého světa s oběma autory. Po Hawkingově úvodním představení knihy (autor komunikuje prostřednictvím počítače generujícího elektronický hlas), byl prostor pro otázky z publika. Přítomní byli vyzvání, aby otázky formulovaly jednoznačně, aby profesor Hawking mohl odpovídat jen "ano" nebo "ne". Nicméně na otázku, zda profesor Hawking hodlá učinit ještě nějaké nové objevy o vesmíru, odpověděl "možná" a pak dodal "ano" a usmál se. Kniha Stručnější historie času, kterou profesor Hawking charakterizoval slovy "kniha pro dospělé s dětskou duší", vyjde v českém překladu v nakladatelství Argo počátkem příštího roku. Stephen Hawking společně se svou dcerou momentálně pracuje na nové knize, tentokrát pro děti.

Zdroj: Argo
21.10.2005 08:11
od BoboKing
Cena Booker prize 2005 >>>
V pondělí 10.10. byla udělena prestižní literární cena autorů Britského společenství Booker Man Prize. Vítězem se stal irský spisovatel John Banville za svůj román "The Sea". Jedná se o příběh vdovce Maxa Modena, který vzpomíná na své dětství a své lásky. Cena byla předána na slavnostním galavečeru v Londýně spolu s finanční odměnou 50,000 liber S jeho dílem se český čtenář zatím mohl setka v románu "Kniha doličná" (MF, 1999) a v povídkové sbírce "Hedvábný manšestr".
24.10.2005 08:16
od BoboKing
Modelka Kate Moss a milióny za paměti >>>
Světoznámá britská topmodelka Kate Mossová po aféře s drogami je v současnosti na protidrogovém léčení v jistém sanatoriu v americké Arizoně. Kromě léčení je přímo zahrnuta několika miliónovými nabídkami od velkých amerických nakladatelských domů na svoje knižní paměti. Manažéři v tom vidí zdroj velkých zisků. Ještě se nic nerozhodlo, ani Mossová nic nenapsala, ale už běží i šeptanda o možném filmovém zpracování. Její terapeuti vidí v sepisovaní jejich pamětí léčebný přínos, ale nesmělo by se nic uspěchat.
25.10.2005 08:10
od BoboKing
Ukrajina - království knižní pirátů >>>
Země bývalého SSSR jsou dnes považovány za ráj pirátských kopií knih na internetu. Není snad žádný bestseller, který by veřejně nebyl přepsaný na některých ruských webech. Ale opravdovým království je Ukrajina, kde se bez problémů vydávají knihy bez povolení a autorských poplatků. Drzost podvodníků ale nezná mezí, a tak se dokonce na ukrajinském trhu začínají běžně objevovat knihy podepsané jmény slavných autorů. Například Dan Brown už není autorem jen čtyř knih, ale na Ukrajině pod jeho jménem najdete (překvapivě) i sbírky povídek a novel. S podobným problém se setkávají i populární ruští autoři, kteří zjišťují, že nevědomky napsali víc knih než si mysleli. Ukrajinské vládě je to zatím ukradené.
26.10.2005 10:41
od BoboKing
Skandální islámská příručka ze Španělska >>>
Až k soudu se dostal autor knihy "Žena v islámu" imam Mohamed Kamal Mustafa. Tento muslimský duchovní v popisuje, jak se k ženě má chovat správná muslim. Celé kapitoly věnuje tématu jak ženu mlátit tak, aby si toho okolí nevšimlo, jak ji sexuálně týrat apod. Za podobný prohřešek proti lidskosti už byl trestám minulý rok, ale asi se moc nepoučil. Knihu bylo zakázáno prodávat a autor musí povinně navštěvovat kurzy lidských práv a španělské ústavy. No, trochu směšný trest.
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5 ... 7, 8, 9, 10, 11 ... 30, 31, 32, 33, 34 ... 60, 61, 62, 63, 64
Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31200 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
Pachman, Richard - Kdokoliv
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Slan
Fans are Slans byl populární výraz mezi fandy science fiction na konci 40. let v USA. Vycházel z jedné z nejslavnějších knih SF tehdejší doby Slan od Van Vogta. Příběh geneticky upravených lidí, ...
(2) Dlouhá cesta dolů
(3) Muž, který věděl příliš mnoho
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům