string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu

recenze, Jaromír Kopeček, 23. února 2007, hodnocení recenze

Nevelká kniha Normana G. Finkelsteina byla prezentována a je vnímána jako velmi kontroverzní počin. Autor, Žid, v ní údajně ukazuje, jak je utrpení Židů v nacistické Evropě uzurpováno skupinou (špatných a prospěchářských) židovských spolků.

Celý článek

Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Příspěvek z diskuze Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu

  • Ikona Jiří 22.2.2010

    Děkuji taktéž za tuto recenzi. A to pro to že může bystřejšímu čtenáři demonstrovat, jak hluboko lze ovlivnit lidské vědomí intenzivním,důsledným a dlouhodobým mediálně-propagandistickým ovlivňováním. Převážná většina informací týkající se perzekuce osob židovského původu během 2.SV proudících k nám pomocí všech informačních, především mediálních kanálů, má primární a zcela utilitární účel (pokud pomineme finanční zisk který je s obdobně zkomercionalizovanými tématy přímo spojen) a to udržovat a prohlubovat kult se jménem Holocaust, od jehož záštitou je možno bezskrupulózně prosazovat zájmy určitých zájmových skupin. Paradoxní ukázkou účelového relativismu, který autor recenze nachází v díle N.G.Finkelsteina, předvádí recenzent sám ve svém elaborátu formou opakovaného argumentu o genocidě amerických indiánů (zvláštní že v zájmu objektivity nezmínil např.tisíce palestinských Arabů, brutálně zmasakrovaných sionistickými bojůvkami během tzv. války o nezávislost v r.1948 o nichž se mluví jen velmi sporadicky ). Ukázal tak jeden ze základních prostředků udržování nedotknutelného dogmatu, pokud se někdo pokusí o diskusi nebo nedejbože kritiku Sionismu, politiku státu Izrael či čehokoliv týkajícího se zájmů lidí označujících se za příslušníky židovského národa, obviňme ho okamžitě že jeho jediným záměrem je popírat Holokaust jako celek,znevažovat jeho oběti a snažit se o jeho opakování. Zvláštní je že málokomu nepřipadá zvláštní, že jedinou historickou "PRAVDOU"chráněnou v mnoha státech včetně ČR zákonem, je právě genocida židovského národa, přičemž ostatní, mnohem rozsáhlejší a to i celkem nedávné nikoho nezajímají. Zneklidňující, ale bohužel zcela symptomatická pro dnešní dobu je víra mnoha lidí, že existuje jen jediný a ten zaručeně správný pohled na pravdu, zaručený tím že knih tuto pravdu hlásající jsou plné regály knihkupectví, nebo že jej sdílí většina ostatních. Přesně to je stádový reflex, který vždy znova a znova umožňuje celým národům pod heslem spravedlnosti a dobra páchat ta nejhorší zvěrstva. Proto jsem rád že mohou (zatím) vycházet i díla ukazující nám i jiný pohled na realitu kolem nás (i když se můžou v dílčích záležitostech mýlit). Je to jediná možnost jak se přiblížit té skutečné, nánosů různého manipulativního, pokrytecky citově vydírajícího balastu a marketingu zbavené "pravdy" nacházející se někde ve středu černobílého pohledu na svět, tvářícího se že celé lidské snažení je založeno na pohádkovém boji dobra se zlem (samozřejmě že mi stojíme vždy na té správné straně:)
    PS: Ad Michala: S Nacistickým Německem na Holokaustu aktivně spolupracovala většina evropských národů , Čechy nevyjímaje. Ti na rozdíl od Němců o své spoluvině příliš nemluví. Německo je pokud vím jedním z největším sponzorů Izraele-zejména IDF-Izraelských obranných sil-bránících se po vzoru všech agresorů převážně na území protivníka.