string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu

recenze, Jaromír Kopeček, 23. února 2007, hodnocení recenze

Nevelká kniha Normana G. Finkelsteina byla prezentována a je vnímána jako velmi kontroverzní počin. Autor, Žid, v ní údajně ukazuje, jak je utrpení Židů v nacistické Evropě uzurpováno skupinou (špatných a prospěchářských) židovských spolků.

Celý článek

Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Příspěvek z diskuze Finkelstein, Norman G. - Průmysl holocaustu

  • Ikona Michala 23.2.2007

    Kniha zlým směrem

    Díky za tu recenci. Myslím, že kniha je učebnicovým příkladem toho, jak chytrý a vzdělaný člověk, vezme-li do ruky pero, získává velkou moc: vést čtenáře, nebo alespoň směrovat jej k dobrému - nebo k zlému. V aktivním linku, který recence obsahuje, se skrývá velmi poučný autorův komentář k vlastní knize; příležitost pro čtenáře, aby si uvědomil, že není ovce, která půjde přikyvujíc pokorně tam, kam autor káže. Finkelstein se s pohrdáním zmiňuje o "regálech plných braku o holocaustu, kterými přetékají knihkupectví a knihovny"; já říkám, díky za ně. Téměř všechny jsou očitým svědectvím lidí, kteří přežili vyhlazování a měli tu obdivuhodnou odvahu své vzpomínky napsat, třebaže nebyli v psaní zběhlí, aby s jejich smrtí nezmizely navždy. Jsem ráda, že je hodně lidí, i mladých, kteří ten "brak" čtou jako varování do budoucna.
    Také si myslím, že Finkelstein v knize zamlžuje fakt, že vinu za holocaust nese Německo. I když se nám to nelíbí (kvůli klidu v Evropě, kvůli našemu sousedství a propojeným dějinám), není dobré (rozuměj je zlé) německou vinu za holocaust cudně nezmiňovat.