string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze Urban, Miloš - Santiniho jazyk | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Urban, Miloš - Santiniho jazyk

recenze, Tomáš Fojtík, 10. května 2006, hodnocení recenze

Miloše Urbana netřeba představovat, je v současné české próze dobře uchycen a má stálé místo na pultech knihkupectví, a možná i v srdcích čtenářů. I já jsem byl nadšen jeho předchozími knihami, konkrétně Sedmikostelím a Stínem katedrály. A tak, přestože jsem byl varován, jsem se na Santiniho jazyk těšil. Styl vyprávění i jazyk Miloše Urbana mě prostě nadchnul.

Celý článek

Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Příspěvek z diskuze Urban, Miloš - Santiniho jazyk

  • Ikona jarka 15.7.2007

    souhlas s recenzí

    Jsem rád, že má někdo z této knihy stejné pocity jako já - jen je vyjadřuješ poněkud zdvořileji :-). Jazyk je úchvatný (jako u Urbana vždy, proto ho čtu), informace o Santinim mě chytly, ale jinak je tahle kniha totální srágora. Hlavní hrdina má úplně stupidní motivaci, proč všechny ty věci dělá, ostatní postavy jsou nevěrohodné, autor nakonec ze všeho vyklouzne díky tomu, že to hodí na bláznivou holku. Vysvětlení jsou plochá a povrchní, všechno je to tak strašně nevěrohodné. Ono to samozřejmě nemusí být všechno věrohodné, ale je to otázka zvoleného stylu poetiky - přece se to nemůže chvíli tvářit realisticky nebo kvazirealisticky a pak se z toho vylhávat. Třeba u Hastrmana beru všechno tak, jak to je, protože to je fantazie, a je to ok. Zkrátka - tahle kniha mě fakt naštvala, skoro mi připadá, že si dělá Urban z lidí srandu, a to si teda čtenář nezaslouží, když tomu věnuje peníze a čas. A je to hrozná škoda i Urbanova času, protože toho musel hodně nastudovat a odsedět si to a pak z toho vyleze taková trapnůstka na 400 stran. Brr. Doufám, že to příště bude lepší!