string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze Urban, Miloš - Santiniho jazyk | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Urban, Miloš - Santiniho jazyk

recenze, Tomáš Fojtík, 10. května 2006, hodnocení recenze

Miloše Urbana netřeba představovat, je v současné české próze dobře uchycen a má stálé místo na pultech knihkupectví, a možná i v srdcích čtenářů. I já jsem byl nadšen jeho předchozími knihami, konkrétně Sedmikostelím a Stínem katedrály. A tak, přestože jsem byl varován, jsem se na Santiniho jazyk těšil. Styl vyprávění i jazyk Miloše Urbana mě prostě nadchnul.

Celý článek

Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Příspěvek z diskuze Urban, Miloš - Santiniho jazyk

  • Ikona jarka 31.8.2007

    nějak mě ten Urban znavil :-)

    Přečetla jsem skoro všechny Urbanovy knihy a moje počáteční nadšení notně ochablo. Stín katedrály mě namlsal, ale pak už jen sestupná tendence. Pole a palisáda se mi docela líbilo, je na tom trošku vidět, že to je na objednávku, protože to nepřichází s ničím novým, ale líbil se mi ten pohled na věc. Rukopisy mě bavilo číst a čekala jsem, kam to povede, ale ten konec mi přišel hrozně laciný. Vlastně cítím ve většině Urbanových knih stejný problém - skvěle nahozeno, výtečný jazyk, ale divný, laciný závěr. Jako by nakonec nevěděl, co s tím. Nebo jako by neměl napsaný žádný boďák nebo osnovu a v jedné fázi ho to najednou přestalo bavit, tak to ukončí, jak ho napadne. Pětikostelí mám rozečtené už několik týdnů a nějak nemůžu pokračovat, vůbec mě to vlastně nezajímá, je to stejný jako všechno ostatní. Nejlepší mi fakt připadá Hastrman, ale klidně bych oželela druhou část knihy (to je ta "ekoteroristická" a mnohem, mnohem slabší) - jinak logline ekoteroristický román je čistě marketinkový pojem, jako čtenář se toho rozhodně neobávej :-) Jo a ty Mrtvý holky na mě zapůsobily docela dobře - jen u některých je strašně brzo vidět, kam to vede, a místy jsem měla problém s koncentrací - když to bylo víc mimo realitu, než jsem čekala :-) Ale fakt je, že když se nepovede povídka, člověk to snadněji odpustí a vrhne se na další. No, jsem zvědavá, co nás čeká teď. Kéž by si Miloš napsal nějakou osnovu nebo dějovou kostru a pracoval napřed s ní... Působí to na mě dojmem, jako když člověk jede formulí, řítí se, vybírá zatáčky, prostě bomba, a pak mu nějak dojde benzín a formule zpomalí a sjede z trati a já čtenář si najednou uvědomím, že sedím v trabantu ve škarpě. Tak bych někdy ráda dojela v tý formuli až do cíle... :-)