string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze Irving, John - Čtvrtá ruka | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Irving, John - Čtvrtá ruka

recenze, Tomáš Fojtík, 25. dubna 2005, hodnocení recenze

Českému čtenáři je John Irving známý svými knihami Svět podle Garpa nebo Pravidla moštárny (ta byla i zfilmována). V roce 2002 nakladatelství Odeon vydalo román Čtvrtá ruka.

Celý článek

Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Příspěvky z diskuze Irving, John - Čtvrtá ruka

 • Ikona marta-b 18.5.2006

  Irving

  Irving je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a taky jediný Američan, kterýho můžu číst (asi díky vlivu jeho evropskýho pobytu). Kupodivu se mi i Čtvrtá ruka líbila :o) Nejradši ale mám Garpa, Pravidla moštárny, Owena a Rok vdovou. Do čeho se pořád nemůžu nějak začíst, je Pitná kúra, ta mi přijde divná už prvních pár stránek.

  • Ikona veronika 22.12.2006

   pitna kura

   rozhodne na pitnou kuru nezanevri, ja jsem z toho taky na zacatku mela dost smiseny pocity, ale pak se vsechno vyjasni a je to super. Hlavne popis toho, kdy se hlavni hrdina uci lyzovat :-)

   • Ikona JARMILA 25.7.2007

    Irwing je mentální chudák, takové knížky jako on bych dokázala napsat taky.

    • Ikona Onka 26.7.2007

     Tak začni, moc ráda bych je pak viděla :))))))

    • Ikona Tomáš Fojtík Tomáš Fojtík 26.7.2007

     Irving není mentální chudák. Irving je člověk, který umí psát. Mentálního chudáka si představuju naprosto jinak...

    • Ikona šárka 1.11.2007

     to si děláš p....chtěla bych vidět na jakou stránku by ses dostala.myslím že člověku jako je on bys ani kafe dělat nemohla!

    • Ikona anonym 17.12.2011

     ty seš vůl

     • Ikona anonym 17.12.2011

      ty seš vůl, reakce na příspěvek, " to bych taky napsal"

      • Ikona anonym 17.12.2011

       jak může někdo napsat někdo Irwing je mentální chudák, takové knížky jako on bych dokázala napsat taky. Co jsi zač Jarmilo? Irving je vynikající spisovatel.

      • Ikona anonym 17.12.2011

       Přečetl jsem Pravidla Moštárny, svět podle Garpa, čtvrtá ruka, Imaginární přítelkyně, a chystám se na Poslední noc na klikaté řece - je to můj oblíbenec, chci si od něj přečíst všechno, nevím proč mě oslovil, ale je to tak. Podle mě je to jeden z největších spisovatelů 20. potažmo 21 století, nadčasový se smyslem pro imaginaci reálna. Ve své tvůrčí práci vychází z pojetí světa z osobního hlediska a s použitím své vlastní fantazie. Je to tedy hyperrealistický nadčasový román s přihlédnutím k dovaze, s jakou je to psané. Je to člověk, který neměl v životě moc talentu, ale svojí pílí se vypracoval jak ve sportu tak i ve spisovatelské činnosti. Ukazuje tedy na svém vlastním příkladu, že v životě nerozhoduje talent, ale spíše houževnatost a píle a sebezapření.Román čtvrtá ruka mě oslovil velice, nechápu recenze typu, že je to slabší román, spíše naopak. Má co říct a na délce knihy vůbec nezáleží. Méje je někdy více a to platí i v lidském životě. Vše záleží na načasování a správném dávkování.

     • Ikona anonym 17.12.2011

      ty seš vůl, reakce na příspěvek, " to bych taky napsal"