string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze Irving, John - Čtvrtá ruka | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Irving, John - Čtvrtá ruka

recenze, Tomáš Fojtík, 25. dubna 2005, hodnocení recenze

Českému čtenáři je John Irving známý svými knihami Svět podle Garpa nebo Pravidla moštárny (ta byla i zfilmována). V roce 2002 nakladatelství Odeon vydalo román Čtvrtá ruka.

Celý článek

Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Příspěvky z diskuze Irving, John - Čtvrtá ruka

 • Ikona Pavla 28.8.2005

  Pravda, je to sice déle, co jsem tuto knihu četla, ale Irvinga mám ráda, přečetla jsem toho od něho dost, ale po přečtení Čtvrté ruky jsem žasla, jak může autor románu Rok vdovou, a spousty dalších dobrých, napsat takovou blbost.

  • Ikona karla 29.8.2005

   Tak to máme stejné pocity, s tím rozdílem, že já jsem od Irvinga jako první i poslední věc přečetla právě Čtvrtou ruku, strašně mě zklamala, takže jsem úplně ztratila chuť, pouštět se do jeho další tvorby. Pořád mi bylo divné, proč jsou jeho knihy označovány za světové bestsellery. Pokud je to tak, že Čtvrtá ruka se mu trošku "vymkla", budu jen ráda a konečně se možná přinutím otevřít další jeho díla...

   • Ikona kuku 29.8.2005

    Rozhodně na něj nezanevři. Včera jsem poněkolikáté dočetla Pravidla moštárny a zase jsem z toho byla celá pryč. Jestli si viděla film, tak věz, že v knize je toho mnohem víc a ten přípěh dopadně mnohem pozoruhodněji a líp. Hned po Moštárně se mi nejvíc líbí Rok vdovou a Modlitby pro Owena Meanyho. Hotel New Hampshire už je o poznání šílenější, ale dá se.
    Rozhodně se člověk u jeho knih nenudí. Nevím, kam ten člověk na ty svoje šílený zápletky chodí.

  • Ikona marta-b 18.5.2006

   Irving

   Irving je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a taky jediný Američan, kterýho můžu číst (asi díky vlivu jeho evropskýho pobytu). Kupodivu se mi i Čtvrtá ruka líbila :o) Nejradši ale mám Garpa, Pravidla moštárny, Owena a Rok vdovou. Do čeho se pořád nemůžu nějak začíst, je Pitná kúra, ta mi přijde divná už prvních pár stránek.

   • Ikona veronika 22.12.2006

    pitna kura

    rozhodne na pitnou kuru nezanevri, ja jsem z toho taky na zacatku mela dost smiseny pocity, ale pak se vsechno vyjasni a je to super. Hlavne popis toho, kdy se hlavni hrdina uci lyzovat :-)

    • Ikona JARMILA 25.7.2007

     Irwing je mentální chudák, takové knížky jako on bych dokázala napsat taky.

     • Ikona Onka 26.7.2007

      Tak začni, moc ráda bych je pak viděla :))))))

     • Ikona Tomáš Fojtík Tomáš Fojtík 26.7.2007

      Irving není mentální chudák. Irving je člověk, který umí psát. Mentálního chudáka si představuju naprosto jinak...

     • Ikona šárka 1.11.2007

      to si děláš p....chtěla bych vidět na jakou stránku by ses dostala.myslím že člověku jako je on bys ani kafe dělat nemohla!

     • Ikona anonym 17.12.2011

      ty seš vůl

      • Ikona anonym 17.12.2011

       ty seš vůl, reakce na příspěvek, " to bych taky napsal"

       • Ikona anonym 17.12.2011

        jak může někdo napsat někdo Irwing je mentální chudák, takové knížky jako on bych dokázala napsat taky. Co jsi zač Jarmilo? Irving je vynikající spisovatel.

       • Ikona anonym 17.12.2011

        Přečetl jsem Pravidla Moštárny, svět podle Garpa, čtvrtá ruka, Imaginární přítelkyně, a chystám se na Poslední noc na klikaté řece - je to můj oblíbenec, chci si od něj přečíst všechno, nevím proč mě oslovil, ale je to tak. Podle mě je to jeden z největších spisovatelů 20. potažmo 21 století, nadčasový se smyslem pro imaginaci reálna. Ve své tvůrčí práci vychází z pojetí světa z osobního hlediska a s použitím své vlastní fantazie. Je to tedy hyperrealistický nadčasový román s přihlédnutím k dovaze, s jakou je to psané. Je to člověk, který neměl v životě moc talentu, ale svojí pílí se vypracoval jak ve sportu tak i ve spisovatelské činnosti. Ukazuje tedy na svém vlastním příkladu, že v životě nerozhoduje talent, ale spíše houževnatost a píle a sebezapření.Román čtvrtá ruka mě oslovil velice, nechápu recenze typu, že je to slabší román, spíše naopak. Má co říct a na délce knihy vůbec nezáleží. Méje je někdy více a to platí i v lidském životě. Vše záleží na načasování a správném dávkování.

      • Ikona anonym 17.12.2011

       ty seš vůl, reakce na příspěvek, " to bych taky napsal"