string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze - Clarková, Susanna - Jonathan Strange & pan Norrell | Knihovnice.cz

Diskuze ke knize: Clarková, Susanna - Jonathan Strange & pan Norrell

knihy, hodnocení knihy

Před mnoha staletími, dokud ještě magie v Anglii vzkvétala, byl největším mágem Král Havran. Tento člověk vychovaný na elfím dvoře se stal otcem anglické magie: v jeho pojetí se v ní snoubila elfí moudrost a lidský rozum. Na počátku devatenáctého století z něj však nezbývá o moc víc než legenda a Anglie se svým šíleným králem a šviháckými básníky na praktickou magii nevěří.
Pak se ale v Hurtfewském opatství objeví samotářský pan Norrell a nechá obživnout sochy v yorské katedrále. Zpráva o návratu magie se brzy rozlétne po celé Anglii. Pan Norrell odcestuje do Londýna pomáhat vládě v boji proti Napoleonovi, nečekaně při tom narazí na nadaného mladého mága a vezme ho k sobě do učení. Jonathan Strange je okouzlující, bohatý a arogantní. Společně ohromí celou zemi svými podivuhodnými skutky.
Do jejich partnerství se však brzy vloudí rivalita. Pan Norrell se nikdy nezbavil svého tajnůstkářství a Jonathana Strange zase přitahuje ta nejdivočejší a nejnebezpečnější magie. Uhranula mu tajemná postava Krále Havrana a riskantními experimenty s dávno zapomenutou magií ohrozí nejen partnerství s Norrellem, ale i všechno, co mu je drahé.

Celý článek

Nově v diskuzi

 • Ikona Monika 9.2.2009

  RE

  No na oddech mi to zrovna taky moc nepřipadá. Jsem za začátkem, baví mě to. Možná bych to přirovnala ke Gormenghastovi...

moje knihovnice

Přidejte se a získáte

 • Možnost zapojit se do diskuzí
 • Přehled o komentářích a reakcích na vaše příspěvky
Založte si účet

Dále chystáme:

 • Vlastní digitální čtenářský deník
 • Vstup do soutěží o zajímavé ceny
 • Slevy na knihy a výhodné nabídky
 • Možnost hodnotit knihy a autory
 • Možnost psát recenze
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Diskuze

 • Ikona mazlik.uzlik 13.10.2008

  Dobré ale...

  Určitě to je dobrá knížka, výborně napsaná, ale mně se přeci jen zdála příliš stereotypní, očekávatelná. Konec je zajímavý, ale postava elfa, odchody na ples atd málo zajímavé. Kolikrát to tady už bylo?
  Také bych uvítal větší příklon k suchému anglickému humoru, který dominuje na začátku knihy.
  Ocenění zaslouží i překlad, který je brilantní.

 • Ikona bookcase 20.8.2008

  Zrovna jsem ji začala číst. Styl mi připomíná Dickense, líbí se mi to.

 • Ikona Katka Nováková 13.9.2007

  Jonathan Strange a pan Norell

  Doporučuju tuhle knížku všem co by chtěli nějakou pěknou fantasy na oddech, není tak složitá jako třeba Tolkien,ale je poutavá a dobře se čte.