string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze - Plzák, Miroslav - Srdce zmámené láskou | Knihovnice.cz

Diskuze ke knize: Plzák, Miroslav - Srdce zmámené láskou

knihy, hodnocení knihy

Jak láska začíná? Jak můžeme ovlivnit její vývoj? Co dělat, aby vydržela co nejdéle? A co dělat, když nevydrží? Milenectví je sice jedinečný a neopakovatelný příběh, ale je vždy riskantní. Vývoj lásky nemůžeme předvídat. Zamiluji-li se, nikdy nevím, jak to dopadne. A jakmile se pokusím lásku ovlivnit tak, aby co nejdéle přetrvala, začnu se jevit jako závislý partner, což lásku druhého oslabí... Jak řešit tento milenecký paradox?

Celý článek

moje knihovnice

Přidejte se a získáte

 • Možnost zapojit se do diskuzí
 • Přehled o komentářích a reakcích na vaše příspěvky
Založte si účet

Dále chystáme:

 • Vlastní digitální čtenářský deník
 • Vstup do soutěží o zajímavé ceny
 • Slevy na knihy a výhodné nabídky
 • Možnost hodnotit knihy a autory
 • Možnost psát recenze
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Diskuze

 • Ikona Martin 21.3.2013

  Bravo

  Plzákovu knihu Srdce zmámené láskou považuji za jedno z jeho nejlepších děl. Průběh milenectví je zde popsán velice odlehčeným způsobem, skoro by se mohlo zdát až výsměšným, a přitom velice věrně zachycuje hlavní etapy tohoto lidského stavu tak, jak je mnoho z nás zažilo. Některé věci jsem si dokonce uvědomil právě až po přečtení této knihy a těšil jsem se z nich vlastně až zpětně, když jsem si je promítl dozadu na své někdejší milostné vztahy. Myslím, že právě ona Plzákova věcnost a výstižnost, ukazující nejen romantický ale i tragický efekt, který člověkem v daném okamžiku nekontrolovaně zmítá a přitom je vlastně jen stále se opakujícím a předvídatelným motivem, ukazuje člověku onu průběhovou všednost (odnímá mu onen patos). A protože si toto mnozí mladí lidé (pro které je i kniha myšlena) neuvědomují, mohou díky tomuto poznání své milenecké vztahy prožívat klidněji a vystříhat se zbytečných a často se opakujících chyb. Dle mého soudu vynikající a poučná kniha. Vřele doporučuji všem, především mladým lidem.