string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze - Werber, Bernard - Mravenci | Knihovnice.cz

Diskuze ke knize: Werber, Bernard - Mravenci

knihy, hodnocení knihy

Dávejte pozor, kam šlapete! Během několika vteřin, které potřebujete k přečtení tohoto odstavce, se narodí 40 lidí... a 700 milionů mravenců. Malí, pro nás takřka neviditelní, a přesto úchvatní tvoři vytvořili od doby, kdy se před stovkou milionů let na Zemi objevili, zcela dokonalou a všestranně fungující civilizaci. Budují města a federace, bojují o území, společnými silami odrážejí útoky vetřelců a predátorů. Zakládají houbová políčka nebo mšičí farmy a svá hnízda dokážou utkat z listí. Vyznávají kastovní systém a některé druhy si otrokářským způsobem podrobují jiné. Přestože představivost lidí vždy s oblibou hledala paralelní světy po nejrůznějších koutech vesmíru, na fantastickou existenci těch, kteří žijí v poloskrytu pod našima nohama, se zapomínalo. Jsou mravenci anarchisté, roajalisté anebo se jejich organizace blíží totalitnímu zřízení? Jak chápou čas? Co o nich vlastně víme? A vědí oni o nás? Werberův román Mravenci bývá právem označován jako realistická sci-fi: to nejúžasnější je na něm právě to, co je skutečné. Po jeho přečtení už nikdy nebudete vnímat svět tak jako dosud - stejně jako hrdina knihy, nezaměstnaný pařížský zámečník Jonathan Wells, který po svém excentrickém strýci zdědil suterénní byt a tajemné varování: Hlavně nikdy nechoď do sklepa!

Celý článek

Nově v diskuzi

 • Ikona Andrys.k 1.11.2009

  mravenci

  Je to naprosto úžasná kniha, i když na začátku se tak moc nezdála. Popisování mraveniště je úchvatné a představa jak pasou mšice je zábavná :)

  Kromě klasického řešení jsme našli ještě jedno, ale to by zřejmě neprošlo :(

 • Ikona JaRooN 13.3.2009

  Revoluce mravencu

  Shanim treti dil trilogie od Werbera, Revoluce mravencu v elektronicke podobe a samozrejme v cestine. Pripadne naskenovane z original knihy. Najde se nekdo???

moje knihovnice

Přidejte se a získáte

 • Možnost zapojit se do diskuzí
 • Přehled o komentářích a reakcích na vaše příspěvky
Založte si účet

Dále chystáme:

 • Vlastní digitální čtenářský deník
 • Vstup do soutěží o zajímavé ceny
 • Slevy na knihy a výhodné nabídky
 • Možnost hodnotit knihy a autory
 • Možnost psát recenze
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Diskuze

 • Ikona Andrys.k 1.11.2009

  mravenci

  Je to naprosto úžasná kniha, i když na začátku se tak moc nezdála. Popisování mraveniště je úchvatné a představa jak pasou mšice je zábavná :)

  Kromě klasického řešení jsme našli ještě jedno, ale to by zřejmě neprošlo :(

 • Ikona JaRooN 13.3.2009

  Revoluce mravencu

  Shanim treti dil trilogie od Werbera, Revoluce mravencu v elektronicke podobe a samozrejme v cestine. Pripadne naskenovane z original knihy. Najde se nekdo???

 • Ikona pappparazzzi 24.7.2006

  Jelikož jsem vášnivým fanouškem sci-fi a ůplně nejvíce mám rád Jirku Kulhánka , tak jako většina jeho fanoušků netrpělivě čekám na vydáni Stroncia.Ale jelikož je vydání tohoto díla stále v nedohlednu!Musel jsem se poohlédnout po něčem jiném,co mi nahradí nudné večery.Pátral jsem a pátral a narazil na Werberovi Mravence.Neváhal jsem a zašel do knihovny ,kde si jeho dílo pujčil.Mojí radost ještě utvrdila zpráva,že již zanedlouho vyjde pokračování!Tuto knihu mohu doporučit.Fakt je dobrá :)

 • Ikona teresa 20.7.2006

  ahoj,chtela bych jenom pripojit,ze v Cesku uz vysel i druhy dil Den mravencu.i v nem pokracuje encyklopedie absolutniho vedeni! je zeleny. :o)

 • Ikona Petra 15.9.2005

  Něco na tom bude 2

  Tak jsem si Mravence přečetla už taky a musím říct, že to je dost napínavé čtení. Včera mi zbývala asi třetina knížky a musela jsem ji prostě dočít až do konce. Vřele doporučuju, je to velice netradiční.

 • Ikona Petra 11.8.2005

  Něco na tom bude

  Něco na téhle knížce být musí. Já jsem ji sice ještě nečetla, ale to je první knížka, kterou celou přečetl můj přítel, který obyčejně vůbec nečte a stihl to asi za 14 dní. To je podle mě nejlepší doporučení, protože špatná knížka nedokáže přimět ke čtení notorického nečetenáře. Už se na ní těším

  • Ikona Lovec 7.4.2006

   Škoda jen, že ten svůj skvělý spisovatelský potenciál nedokázal využít pro méně vykonstruovaný a trochu více uvěřitelný závěr. Ale jinak perfektní počtení.