string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze - Küng, Hans - Malé dějiny katolické církve | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Küng, Hans - Malé dějiny katolické církve

recenze, BoboKing, 22. července 2005, hodnocení recenze

Čtení monografií o dějinách náboženství či církví není moje obvyklá čtenářská záliba. Ke knize "Malé dějiny katolické církve" jsem se dostal díky tomu, že v knihovně jsem si knihu čistě ze zvědavosti vzal do ruky, a rozevřela se mi na stránce s otázkou "Byl Ježíš katolík?" Tato otázka, kterou bych si asi nikdy nepoložil, protože by mne ani nenapadla, mne zaujala jak myšlenkou, tak především odpovědí. A hned další otázka "Založil Ježíš církev?" taktéž. Po přečtení těchto dvou odpovědí jsem si v duchu řekl, že tento Hans Küng (*1928) vypadá jako pěkný rebel, protože to co píše si myslím taky, a určitě to není dle učení katolické církve. A moc jsem se nemýlil. Když jsem si pak knihu půjčil, tak hned v první kapitole jsem si mohl přečíst jeho autobiografický souhrn, který mne překvapil, protože a) je Küng kněz b) je profesor teologie na univerzitě Tübingenu c) a v roce 1979 mu papež zrušil církevní oprávnění učit.

Celý článek

moje knihovnice

Přidejte se a získáte

 • Možnost zapojit se do diskuzí
 • Přehled o komentářích a reakcích na vaše příspěvky
Založte si účet

Dále chystáme:

 • Vlastní digitální čtenářský deník
 • Vstup do soutěží o zajímavé ceny
 • Slevy na knihy a výhodné nabídky
 • Možnost hodnotit knihy a autory
 • Možnost psát recenze
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Diskuze

 • Ikona ares 16.10.2007

  Rebel

  No Hans Kung je opravdu rebel... Šije do církve jen co je pravda... Ale vezměte si... Můžeme tedy stále říkat jak je katolická církev nesvobodná a dogmatická v tom smyslu, že katolík musí mít naprosto stejné na všechno jako Vatikán? Hans Kung je důkazem, že nikoli... Jedniné co mu církev za jeho dlouholetou kritiku udělala je, že mu zakázala učit teologii na křesťanských školách, ale například knězem zůstává nadále... Je tedy skutečně katolická církev, tak nesvobodná, jak se říká??

  • Ikona Michala 17.10.2007

   Svoboda a církev

   Kdo si poctivě prostuduje nový Katechismus katolické církve (autoři Ratzinger a Schönborn, poprvé česky 1995), nebo alespoň Kompendium katechismu katolické církve (2006), ten zjistí, že současná pokoncilní katolická církev je velmi moderní a velmi svobodná, stojící na čtyřech sloupech: víře, liturgii, morálce a modlitbě. Doporučuji.

   • Ikona petr najman 7.4.2009

    Snad pro každého

    Tuto knihu by si měl přečíst každý, rozumně kritický křestan-katolík a mohla by zajímat i každého kdo se o problematiku křestanství zajímá. Myslím,že jeho tyv. rebelantství je ve skutečnosti touha po pravdě s bez ohledu na rizika negativních kritik, které se tento schopný teolog podstupuje. O velikosti jeho formátu svědčí i schopnost vyjadřovat se jasně a stručně, tak že celá kniha nemá ani 150 stran.