string(533) "1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 15 - SELECT s.cena, s.cena_puvodni, DATE_FORMAT(s.datum_do, '%e.%c.%Y') AS datum_do, s.get_kod, k.autori, k.titul, k.nakladatelstvi, SUBSTR(k.rok_vydani, 1, 4) AS rok_vydani, ko.nahled, ko.obrazek FROM sleva AS s LEFT JOIN sleva_kniha USING(id_sleva) LEFT JOIN kniha AS k USING(id_kniha) LEFT JOIN kniha_obrazek AS ko USING(id_kniha) WHERE s.id_sleva= " Diskuze - Lynn, Jonathan; Jay, Antony - Jistě, pane ministře I. | Knihovnice.cz

Diskuze k recenzi: Lynn, Jonathan; Jay, Antony - Jistě, pane ministře I.

recenze, Jaromír Kopeček, 13. září 2006, hodnocení recenze

První díl geniální a neopakovatelné učebnice aplikované politologie vyšel. Vlastně jen scénář k němu, ale člověk prahnoucí po poznání si poradí i bez multimediálních pomůcek a o co je ošizen na vizuálním vjemu, to dožene zvýšenou představivostí a umem. Ne, že by zpravodajské relace neskýtaly dostatek prostoru k amatérskému poučení se v politických vědách, ale přece jen, pohled ze židle britského ministra pro administrativní záležitosti je něco jiného. Ostatně, mezi největší nebezpečí politické kariéry řadí Sir Humphrey možnost, že je britský politik chycen a mučen BBC.

Celý článek

Nově v diskuzi

moje knihovnice

Přidejte se a získáte

 • Možnost zapojit se do diskuzí
 • Přehled o komentářích a reakcích na vaše příspěvky
Založte si účet

Dále chystáme:

 • Vlastní digitální čtenářský deník
 • Vstup do soutěží o zajímavé ceny
 • Slevy na knihy a výhodné nabídky
 • Možnost hodnotit knihy a autory
 • Možnost psát recenze
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům

Diskuze

 • Ikona Tomáš 9.4.2008

  Máte chyby ve jménec – je Humphrey Appleby a Bernard Woolley!

 • Ikona Tomáš 13.9.2006

  Doplnění

  Jen bych chtěl doplnit, že tato kniha není scénář k seriálu. Kniha je koncipována jako vzpomínky Bernarda na ministra i jeho tajemníka. Je to o to zajímavější a vtipnější. Kniha se tváří jako memoáry, tedy jako popisování skutečnosti. Jinak, máte někdo tajný tip, kde by se daly sehnat díly seriálu na DVD, ovšem v češtině s dokonalým dabingem Viktora Preisse v titulní roli. Seriál byl dokonce nastudován coby divadelní hra, hraje se na prknech Divadla na Vinohradech.

  • Ikona j.kopeček j.kopeček 14.9.2006

   Doplnění doplnění

   Kniha byla sepsána podle deníků Jima Hackera, které si vedl po dobu výkonu své funkce. Nepřehledné pasáže doplňoval, či vysvětloval jeho osobní tajemník Bernard Wolley, toho času na penzi, nahlíženo bylo též do osobního zápisníku tajemníka ministerstva pro administrativní záležitosti sira Humphrey-Applebyho (vzhledem k jeho odtajnění po 20 letech dle britských zákonů), na základě interní korespondence několika ministerstev a tuším i deníku tajemníka ministerského předsedy (ale teď si nejsem jist, zda je to sir Robbinson). Dále jsou citovány přepisy programů BBC, novinové výstřižky a Hackerova žena.
   Uff, ale to podstatné, kde se dá sehnat na DVD pochopitelně nevím....

   • Ikona lisak 20.4.2007

    tady!

    Po tuzemském kompletním vydání britského sitcomu Červený trpaslík
    (Red Dwarf) chystá společnost WWC další záslužný počin - DVD-edici
    legendárního pohledu do zákulisí britského "úředního šimla"
    v navazujících seriálech "Jistě, pane ministře" ("Yes, Minister",
    1980) a "Jistě, pane premiére" ("Yes, Prime Minister", 1986). Stejně
    jako v případě "trpaslíka" bude česká edice co do počtu disků
    kopírovat mateřské britské vydání od BBC, první "krabička" by
    se do prodeje měla dostat už v dubnu