100 %

Barry, Dave - Dave Barry je z Marsu i z Venuše

Více informací k této knize najdete v detailu
Další kniha fejetonů populárního amerického novináře a spisovatele Davea Barryho jeho české fanoušky určitě nezklame. Opět se svým vytříbeným americkým humorem trefuje do různých zlozvyků a realit současného života v USA. Od klasických generačních problémů až po rozpory mezi muži a ženami. Jak Dave Barry získává témata pro své jedinečné fejetony? ...

Další kniha fejetonů populárního amerického novináře a spisovatele Davea Barryho jeho české fanoušky určitě nezklame. Opět se svým vytříbeným americkým humorem trefuje do různých zlozvyků a realit současného života v USA. Od klasických generačních problémů až po rozpory mezi muži a ženami. Jak Dave Barry získává témata pro své jedinečné fejetony? Pracují pro něj tisíce oddaných čtenářů v celé Americe. To je ale odporný kapitalista, že. Ale já být Američan, tak to dělám s radostí taky. Lidé mu posílají zajímavé novinové články z různých odborných a regionálních novin, které jsou podezřele divné. Např. o pravidlech hašení pacientů na operačním stole, nebo jak se chovat, když pacient při operaci vybuchne. A právě nad těmito nezvyklými jevy se pak Barry hluboce zamyslí a vznikne, to co vznikne - geniální fejeton. Dalším zdrojem jsou jeho vlastní životní zkušenosti. A jako průměrný Američan, žijící v krvavém městě Miami, těch příhod má habaděj do zásoby. Díky jemu vím, že kdybych někdy jel do USA , Miami se mám na míle vyhnout. Lidi tam mluví sprostě, po silnicích jezdí pod 200 km/h jen tehdy, když má jejich motor poruchu, a nejoblíbenější městský sport je střílet po všech ostatních lidech, kteří pak s radostí opětují palbu ze svých několika legálně držených pistolí.
Po přečtení knihy jsem si uvědomil, jak už je v některých aspektech život u nás v Čechách podobný tomu americkému. Např. reklamy, téma, do kterého se Barry trefuje v knize dost často. Jako většina konzumentů televizního vysílaní nechápe logiku reklam na prací prášky, nebo na dámské hygienické potřeby. Jak píše, být ženou a zjistit, že ze mne teče modrá voda, jaká se používá v reklamách, tak naprosto kašlu na to, jak skvěle savá je moje Allwayska, a letím jako šílenec na nejbližší lékařskou pohotovost. Ale pozor, Barry má velký strach z lékařů, takže jste-li doktor, moc radosti z knihy mít nebudete.
Závěrem můžu jen říct, že kniha je nebezpečná jako časovaná bomba. S tou byste taky neměli chodit třeba do prostředků městské hromadné dopravy, protože řidiči na cestující, kteří se válí v záchvatech smíchu po sedadlech a později na podlahách vozu, volají v lepším případě městskou policii, v horším rovnou psychiatrickou ambulanci.

Tak pravil z vlastních zkušeností BoboKing, člověk, kterého i vlastní milující manželka vykopla z kuchyně pro nepříčetné výbuchy smíchu.


24.11.2004
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 8. Z toho průměrné hodnocení: 1,5.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 30979 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Prodejte svoje knihy jiným čtenářům v online antikvariátu TrhKnih.cz
Antikvariát mezi lidmi
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Služba zákazníkům
(2) Sto filozofů
(3) Brány do ztraceného světa
Objevy jeskyní nejsou zas až tak výjimečné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Navíc čeští speleologové patří v oboru mezi světovou špičku, stačí kupříkladu připomenout objev solné Jeskyně tří ...
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2019 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům