100 %

Barry, Dave - Dave Barry je z Marsu i z Venuše

Více informací k této knize najdete v detailu
Další kniha fejetonů populárního amerického novináře a spisovatele Davea Barryho jeho české fanoušky určitě nezklame. Opět se svým vytříbeným americkým humorem trefuje do různých zlozvyků a realit současného života v USA. Od klasických generačních problémů až po rozpory mezi muži a ženami. Jak Dave Barry získává témata pro své jedinečné fejetony? ...

Další kniha fejetonů populárního amerického novináře a spisovatele Davea Barryho jeho české fanoušky určitě nezklame. Opět se svým vytříbeným americkým humorem trefuje do různých zlozvyků a realit současného života v USA. Od klasických generačních problémů až po rozpory mezi muži a ženami. Jak Dave Barry získává témata pro své jedinečné fejetony? Pracují pro něj tisíce oddaných čtenářů v celé Americe. To je ale odporný kapitalista, že. Ale já být Američan, tak to dělám s radostí taky. Lidé mu posílají zajímavé novinové články z různých odborných a regionálních novin, které jsou podezřele divné. Např. o pravidlech hašení pacientů na operačním stole, nebo jak se chovat, když pacient při operaci vybuchne. A právě nad těmito nezvyklými jevy se pak Barry hluboce zamyslí a vznikne, to co vznikne - geniální fejeton. Dalším zdrojem jsou jeho vlastní životní zkušenosti. A jako průměrný Američan, žijící v krvavém městě Miami, těch příhod má habaděj do zásoby. Díky jemu vím, že kdybych někdy jel do USA , Miami se mám na míle vyhnout. Lidi tam mluví sprostě, po silnicích jezdí pod 200 km/h jen tehdy, když má jejich motor poruchu, a nejoblíbenější městský sport je střílet po všech ostatních lidech, kteří pak s radostí opětují palbu ze svých několika legálně držených pistolí.
Po přečtení knihy jsem si uvědomil, jak už je v některých aspektech život u nás v Čechách podobný tomu americkému. Např. reklamy, téma, do kterého se Barry trefuje v knize dost často. Jako většina konzumentů televizního vysílaní nechápe logiku reklam na prací prášky, nebo na dámské hygienické potřeby. Jak píše, být ženou a zjistit, že ze mne teče modrá voda, jaká se používá v reklamách, tak naprosto kašlu na to, jak skvěle savá je moje Allwayska, a letím jako šílenec na nejbližší lékařskou pohotovost. Ale pozor, Barry má velký strach z lékařů, takže jste-li doktor, moc radosti z knihy mít nebudete.
Závěrem můžu jen říct, že kniha je nebezpečná jako časovaná bomba. S tou byste taky neměli chodit třeba do prostředků městské hromadné dopravy, protože řidiči na cestující, kteří se válí v záchvatech smíchu po sedadlech a později na podlahách vozu, volají v lepším případě městskou policii, v horším rovnou psychiatrickou ambulanci.

Tak pravil z vlastních zkušeností BoboKing, člověk, kterého i vlastní milující manželka vykopla z kuchyně pro nepříčetné výbuchy smíchu.


24.11.2004
BoboKingDiskuze k této recenzi:


Jak se Vám líbila tato recenze?
Oznámkujte jako ve škole
 1     2     3     4     5    Odeslat
Celkem hlasů 8. Z toho průměrné hodnocení: 1,5.

Bookmark and Share
Knihovnice.cz je na sociálce... ne na úřadu, ale na sociálních sítích. Přidejte se k nám na Facebooku a Twitteru.

Facebook Knihovnice.cz Twitter Knihovnice.cz
Chcete zde
inzerovat?
Napište si o ceník
na adresu
Aktuálně Vám nabízíme
1064 recenzí
  (1012 ohodnocených)
1091 knih
  (963 ohodnocených)
a celkem 31192 čtenářských hodnocení
články pro RSS
Přidej na Seznam

PageRank ukazatel
R e k l a m a
Zde může být Vaše reklama. Kontakt: reklama@knihovnice.cz
R e k l a m a
Starší kusy
(1) Big Sur
Jako všechny jeho knihy i Big Sur má zvláštní hustou atmosféru. Atmosféru epizody života, kdy člověk už dlouho plaval na stejném místě a chtěl doplavat konečně ke břehu, přičemž byl už několik let ...
(2) A pak zemřeš
(3) Kouzelná bašta
Knihovnice.cz podporuje
Rosteme s knihou
Vydavatelství audio knih
Celé Česko čte dětem
Spřátelené weby
© 2004-2022 Alžběta Červená, Radek Červený, Václav Čermák. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu Knihovnice.cz je bez našeho výslovného souhlasu zakázáno.


TOPlist
Knižní startér - dejte šanci talentovaným autorům a zajímavým projektům